مقالات آموزشیمقالات آموزشی ارزدیجیتالمقالات آموزشی فارکس

معرفی بهترین اندیکاتور برای ترید روزانه | 20 اندیکاتور برای معاملات روزانه یک معامله گر

تلاش هر معامله گر روزانه فارکس این است که بهترین اندیکاتور را برای ترید روزانه خود پیدا کند. اگرچه تعداد زیادی اندیکاتور  وجود دارد، اغلب معامله گران نیاز به جستجوی اندیکاتورهای بهتر را احساس می کنند. در بیشتر موارد معامله گران از ترکیبی از اندیکاتورها برای تحلیل تکنیکال استفاده می کنند و یک سیستم معاملاتی را به انتخاب خود آماده می کنند.
به طور کلی، اندیکاتورها بر اساس حمایت و مقاومت، پیوتها، واگرایی، اسیلاتورها، کانال ها هستند. از سوی دیگر، اندیکاتورهایی وجود دارند که درک فراتر از این حوزه ها را در حوزه های خاص مانند جریان سفارش اوردربلاکها فراهم میکنند.

در این مقاله سعی می کنیم برخی از این اندیکاتورها را بررسی کنیم که به معامله گران فارکس روزانه کمک می کند تا بهترین نتایج معاملاتی را به دست آورند.
بیایید هر اندیکاتور برای ترید روزانه را جداگانه بررسی کنیم. مزیت های اصلی و اطلاعات اولیه ای که باید برای ایجاد یک استراتژی سودآور بدانید را مرور میکنیم.

فهرست مطالب

 اندیکاتور ولوم پروفایل Volume Profile Indicator برای ترید روزانه

اندیکاتور ترید روزانه ولوم پروفایل
بازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : ندارد

فرکانس سیگنال : 1-5 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4 , 5

این اندیکاتور از حجم معاملات برای ارائه یک چشم انداز کامل از سطوح حمایت و مقاومت استفاده می کند. اندیکاتور نمایه حجم (ولوم پروفایل) بر این ایده استوار است که حجم معاملات در مناطق بالقوه برگشتی به اوج می رسد، که به نوبه خود به عنوان یک حمایت و مقاومت عمل می کند. هنگامی که یک معامله گر این مناطق را شناسایی می کند، می تواند از آنها برای ورود به بازار در شرایط عالی استفاده کند.
نقطه کنترل حجم( VPOC ) که معمولاً به عنوان POC شناخته می شود برای شناسایی نقاط برگشت روزانه بسیار مفید است. در نتیجه آنها به عنوان سرنخ هایی هم برای نقاط ورودی و هم برای نقاط خروج عمل می کنند. این اندیکاتور در تمام فریم های زمانی نمودار به خوبی کار می کند زیرا بر اساس حجم ها است.

اندیکاتور اوردر بوک

اوردر بوک برای ترید روزانهبازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بدون

فرکانس سیگنال : 1-5 در روز

بیشتر اندیکاتورها اطلاعاتی را پس از حرکت قیمت ارائه می دهند، اما اگر بتوانیم قبل از حرکت بالقوه قیمت بینش و دیدگاهی به دست آوریم چه می شود. چگونه می توان در سمت راست بازار ماند؟ آیا اکثر معامله گران در حال حاضر در بازار صعودی یا نزولی هستند؟ معامله گران فارکس در کدام جهت سفارش می دهند؟ و از همه مهمتر ضرر اکثر فعالان بازار کجاست؟
اگر بتوانیم این اطلاعات را بدست آوریم، مزیتی نسبت به معامله گران فارکس نخواهد داشت؟ بله،اردر بلاک داده هایی را در مورد سفارشات ارائه می دهد که در غیر این صورت برای اکثر معامله گران فارکس در دسترس نیست و به معامله گران کمک می کند تا با موقعیت های معاملاتی سودآور وارد و خارج شوند.

اوردر بلاک سیگنال های معاملات فارکس را مانند سایر اندیکاتورها ارائه نمی دهد. بلکه بینشی را ارائه می دهد که معامله گران می توانند به راحتی آن را درک کنند. 2 بخش اصلی وجود دارد: اوردر بلاک سمت چپ و جریان سفارش سمت راست. سمت چپ دستور پندینگ بازار، حد ضرر و حد سود را نشان می دهد.
سمت راست معاملات باز فعلی را نشان می دهد.
اطلاعات برای یک معامله گر بسیار مفید است و می تواند به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. اگر تشکل عمده ای از فروشندگان وجود داشته باشد، می توانیم پیش بینی کنیم که قیمت بالاتر رفته و به دنبال موقعیت های خرید باشیم. به طور مشابه، اگر ما یک شکل گیری حد ضرر عمده از خریداران را شناسایی کنیم، احتیاط آمیز است که قیمت جذب شود و به سمت این خوشه حرکت کند که راه را برای معامله فروش ایجاد کند.
قرار دادن استاپ لاس برای اکثر معامله گران دشوار است، اما از آنجایی که  Order book خوشه های بالقوه را نشان می دهد معامله گران می توانند حد ضرر را در موقعیت بهتری نسبت به دیگران قرار دهند. به این ترتیب شانس بیشتری برای فرار از استاپ هانت وجود دارد.
رویکرد دیگر این است که بفهمیم آیا اکثر خریداران یا فروشندگان فعلی سودآور هستند یا خیر. این به معامله گر این امکان را میدهد تا بفهمد که آیا باید موقعیتی صعودی یا نزولی داشته باشد.

اندیکاتور ترید روزانه برگشت شانس ( Lucky Reversal Indicator)

اندیکاتور برای ترید روزانه
بازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد : بله

هشدارها : خیر

فرکانس سیگنال : 1-5 در روز

 

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

اندیکاتور برگشت خوش شانسی یا همان لاکی  به طور خودکار سیگنال های برگشت و تغییر روند را اسکن می کند و سیگنال معاملاتی خرید و فروش مبتنی بر فلش را ارائه می دهد. با این حال، این اندیکاتور یک اندیکاتور عقب مانده است و از ZigZag برای شناسایی روند معکوس استفاده می کند.

این اندیکاتور بهترین نتایج را در ترکیب با میانگین متحرک نمایی ارائه می دهد.
این نشانگر در تمام تایم فریمها کار میکند، اما تایم فریمهای کوچکتر سیگنالهای متعدد و زیادی را به دلیل ZigZag ارائه میدهند. یکی دیگر از ویژگی های مهم مربع سفید است که پس از تایید یک روند معکوس ظاهر می شود. در نتیجه، اندیکاتور به عنوان یک شناسه معکوس روند عمل می کند و همچنین یک تاییدیه معکوس را هم ارائه می دهد.

نشانگر مناطق عرضه و تقاضا Supply And Demand Zones Indicator

اندیکاتور عرضه و تقاضا برای ترید روزانه

بازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد : بله

هشدارها : بله

فرکانس سیگنال : 2-7 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

اندیکاتور مناطق عرضه و تقاضا به طور خودکار مناطق عرضه و تقاضا را اسکن می کند و آنها را در نمودار قیمت ترسیم می کند. از آنجایی که مناطق عرضه و تقاضا به عنوان مناطق حمایت و مقاومت شناخته می شوند، این اندیکاتور بهترین نقاط ورود را فراهم می کند. یکی دیگر از ویژگی های مهم آن ، شناسایی مناطق روتوش شده با رنگ خاکستری روشن است.
مناطق با رنگ خاکستری روشن به عنوان تأیید اضافی حمایت و مقاومت عمل می کنند. بنابراین، معامله گران فارکس می توانند بر این اساس خرید و فروش کنند. علاوه بر این، این اندیکاتور سطوح فیبوناچی را علاوه بر مناطق عرضه و تقاضا ترسیم می کند. به زبان ساده، این اندیکاتور برای معاملات مبتدیان مفید است زیرا به طور خودکار بهترین مناطق ورودی را ترسیم کند.

اندیکاتور اوردر بلاک Order Block Breaker Indicator برای ترید روزانه

اندیکاتور اوردر بلاک برای معاملات روزانهبازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد : بله

هشدارها : بله

فرکانس سیگنال : 5-10 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

 

اندیکاتور اوردربلاک به طور خودکار بلوک های سفارش را اسکن می کند و آنها را در نمودار قیمت ترسیم می کند. اوردر بلاک : آخرین کندل نزولی قبل از حرکت صعودی و بالعکس آن برای حرکت قیمت رو به پایین است. بنابراین، بلوکهای سفارش مبنایی برای برگشت قیمت هستند. معامله گران فارکس پیش بینی می کنند که قیمت ها در این اوردر بلاکها تغییر کند.
علاوه بر این، این بلوک های سفارش ممکن است در طول یک بازار پرنوسان به خوبی کار نکنند. بنابراین لازم است معامله گران اوردر بلاکها را با سایر اندیکاتورها ترکیب کنند. هرچه بازه زمانی نمودار کمتر باشد، سیگنال های معاملاتی بیشتر می شود. با این حال، برای سیگنال های با کیفیت، بازه های زمانی بالاتر بهترین عملکرد را خواهد داشت .

اندیکاتور مکدی 2 خط MACD 2 Line Indicator برای معاملات روزانه

اندیکاتور مکدی برای ترید روزانهبازه زمانی : M15-H4

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بدون

فرکانس سیگنال : 2-5 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

اندیکاتور مکدی پیشرفته  MACD 2 نسخه اصلاح شده نشانگر MACD کلاسیک است. به طور مشابه، نشانگر خطوط EMA و هیستوگرام را ترسیم می کند. اگرچه هر دو اندیکاتور مشابه هستند،اما اندیکاتور خط MACD 2 به معامله گران فارکس کمک می کند تا تغییر جهت روند را بسیار راحت تر از اندیکاتور کلاسیک شناسایی کنند.
اندیکاتور مکدی  MACD 2 هر دو میانگین متحرک، به ویژه میانگین متحرک نمایی (EMA) و هیستوگرام حجم را در یک بخش جدا شده از نمودار نشان می دهد.
این نشانگر همچنین دارای یک خط خنثی است که به آن خط صفر می گویند. منطقه ای که بالای این خط وجود دارد نشان دهنده وضعیت بازار است که به عنوان منطقه اشباع خرید شناخته می شود، در حالی که منطقه زیر خط نشان دهنده یک منطقه فروش بیش از حد است.
به شدت توصیه می شود که معامله گران تنظیمات میانگین متحرک( EMA ) نمایی را برای یافتن تنظیمات مطابق با صلاحدید معامله گر تنظیم کنند.

 اندیکاتور خط روند خودکار Auto Trendline Indicator برای ترید روزانه

اندیکاتور ترید روزانه خط روند خودکاربازه زمانی : M5-H4

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بدون

فرکانس سیگنال : 2-8 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

قطعا این را میدانید که  اکثر معامله گران فارکس با رسم خطوط روند متعدد در نمودار گیج می شوند و این ناامیدشان میکند . خطوط روند ساده ترین شکل شناسایی حمایت و مقاومت هستند، بنابراین در نمودار قیمت اجتناب ناپذیر است. اندیکاتور خط روند خودکار  به طور خودکار خطوط روند را ترسیم می کند و خطوط روند قدیمی و نامعتبر را حذف می کند و نمودارها را تمیزتر و ساده تر نشان میدهد.

این نشانگر بر اساس یک الگوریتم ریاضی و فیلترهای متعدد عمل می کند. این عناصر با هم کار می کنند تا تنها تأثیرگذارترین خطوط را در نمودار نشان دهند و در نتیجه سودمندی آن را افزایش دهند.
اگرچه این یک موهبت برای معامله گران مبتدی فارکس است، معامله گران پیشرفته نیز می توانند از آنها استفاده کنند و از آن بهره ببرند. این اندیکاتور برای اسکالپرها، معامله گران فارکس کوتاه مدت و بلند مدت به خوبی کار می کند و در تمام بازه های زمانی نمودار به طور موثر کار می کند.

 اندیکاتور مناطق حمایت و مقاومت خودکار Auto Support & Resistance Zones

حمایت و مقاومت خودکار برای ترید روزانه
بازه زمانی : M1-D1

رنگ آمیزی مجدد : بله

هشدارها : خیر

فرکانس سیگنال : 2-10 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

اشکال مختلفی برای شناسایی حمایت و مقاومت نمودار قیمت وجود دارد. با این حال، اندیکاتور Auto Support and Resistance از فراکتال ها برای شناسایی آنها استفاده می کند. با توجه به ماهیت فراکتال ها، اندیکاتور مناطق را ترسیم می کند. این مناطق زمانی که قیمت از آنها عبور کند و حمایت یا مقاومت نامعتبر شود مجدداً محاسبه خواهند شد.
بنابراین، معامله گران فارکس باید آماده باشند تا حمایت و مقاومت را تنظیم کنند و همچنین برنامه معاملاتی خود را مطابق با آن تغییر دهند. این اندیکاتور در بازه های زمانی کوچکتر کار میکند، اما ممکن است تعداد بیشتری از مناطق را ایجاد کند که ممکن است برای معاملاتی غیر از اسکالپینگ مناسب نباشند.

Stop Loss Clusters

اندیکاتور برای ترید روزانه
بازه های زمانی : M5-H1

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بدون

فرکانس سیگنال : 2-10 در روز

 

اگر یک اندیکاتور وجود دارد که می تواند به طور قابل توجهی نتایج معاملاتی شما را در سریع ترین زمان ممکن بهبود بخشد، آن اندیکاتور  Stop loss clusters است. مهم نیست که از چه اندیکاتور یا استراتژی معاملاتی  استفاده می کنید، این اندیکاتور می تواند در تلاقی با آنها استفاده شود.
به زبان ساده، این اندیکاتور انباشت های حد ضرر را در اختیار شما قرار می دهد، جایی که معامله گران دیگر تعداد قابل توجهی از ضرر را در محدوده قیمتی کوچک قرار داده اند. علاوه بر این، اندیکاتور خطها را ضخیم می کند تا حجم حد ضرر را نشان دهد.

بنابراین، در طول تجزیه و تحلیل تکنیکال، معامله گران فارکس می توانند خوشه (Cluster) حد ضرر را ببینند و همچنین متوجه شوند که آیا حجم حد ضرر در مقایسه با سایر استاپ لاسها بیشتر است یا خیر.
برای جلوگیری از سردرگمی، اندیکاتور به دنبال خوشه حد ضرر با حجم قابل توجهی میگردد و آنها را بالاتر و پایینتر از قیمت فعلی بازار ترسیم میکند.

معامله گران فارکس می توانند این اطلاعات ارزشمند را به روش های مختلف به عنوان تصمیمات معاملاتی تفسیر کنند.
هدف اصلی کمک به معامله گران است تا حد ضرر بهتری داشته باشند. اگر یک کلاستر حر ضرر وجود دارد، ضروری است که یک توقف فراتر از این خوشه قرار دهید تا احتمال ضربه خوردن کاهش یابد. مهمتر از همه، این امر از حد ضرر در صورت عقب نشینی در طول یک روند محافظت می کند.
هدف دوم، قرار دادن سود بهتر است.
این اندیکاتور می تواند به معامله گران کمک کند تا با موقعیت بهتری وارد بازار شوند. Stop Loss Clusters به عنوان یک حمایت و مقاومت عمل می کنند، اگر رد قیمت در این خوشه ها وجود داشته باشد، به عنوان یک نقطه ورود عالی با نسبت ریسک به ریوارد بالا عمل می کند.
برای نتایج بهتر، معامله گران می توانند این اندیکاتور را با نشانگر  Order book ترکیب کنند.

 اندیکاتور اندازه گیری قدرت ارز Currency Power Meter Indicator برای ترید روزانه

اندیکاتور قدرت ارز برای ترید روزانه
بازه زمانی : M1-D1

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بله

فرکانس سیگنال : 2-10 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

درک اولیه از معامله با استفاده از اندیکاتور اندازه گیری قدرت ارز یا قدرت سنج ارز، شناسایی قویترین و ضعیف ترین ارز است. با کسب این دانش، معامله در موقعیت بهتری برای خرید قوی ترین و فروش ضعیف ترین ارز خواهد بود. بنابراین معامله این جفت امکان بسیار بهتری برای تبدیل شدن به یک عملیات سودآور خواهد داشت.
با این حال، توان سنج ارز، قدرت ارز روزانه یک ارز را همراه با قدرت چارچوب زمانی نمودار فعلی نشان می دهد.و به معامله گر فارکس کمک می کند تا قدرت بازه های زمانی مختلف را تجسم کند و بر اساس آن خرید یا فروش کند.

اندیکاتور باندهای VWAP برای ترید روزانه

اندیکاتور vwap برای ترید روزانهبازه زمانی : M15-H4

رنگ آمیزی مجدد : بله

هشدارها : خیر

فرکانس سیگنال : 3-8 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

حجم نقش مهمی در معاملات فارکس دارد، اما یکی از پارامترهای نادیده گرفته شده در تحلیل تکنیکال است.اندیکاتور باندهای vwap قیمت میانگین وزنی حجم را ترسیم می کند. علاوه بر این، نواری با مقادیر انحراف استاندارد 1.0، 2.0 و 2.5 ترسیم می کند. این باندها به عنوان اندیکاتور اشباع خرید و فروش عمل می کنند.
معامله گران معاملات روزانه فارکس باید منتظر بمانند تا قیمت به این شرایط شدید برسد و بر اساس آن خرید یا فروش کنند. این امر به معامله گر امکان میدهد تا با توجه به حجم، با قیمت بهتری وارد بازارها شود. اگرچه معامله گران این اندیکاتور را شبیه به اندیکاتور باندهای بولینگر کلاسیک میدانند، اما این با استفاده از ورودیهای مختلف ساخته میشود.

اندیکاتور کانال کلتنر Keltner Channel Indicator برای ترید روزانه

اندیکاتور کلتنر برای نوسان گیری و ترید روزانه
بازه زمانی : M15-H4

رنگ آمیزی مجدد : بله

هشدارها : خیر

فرکانس سیگنال : 3-8 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

دنبال کنندگان روند بیشترین سود را از اندیکاتور کانال کلتنر خواهند برد. برخلاف بسیاری از کانال های روند دیگر، این اندیکاتور عرض کانال را بر اساس میانگین حرکت قیمت در یک دوره مشخص تنظیم می کند، به این معنی که عرض کانال ثابت نیست. این ویژگی منحصر به فرد به معامله گران تکنیکال کمک می کند تا با نوسانات بازار سازگار شوند.
بنابراین، کانال پویا سطوح حمایت و مقاومت انعطاف پذیری را به معامله گران ارائه می دهد. معامله گران می توانند بدون زحمت در انتهای کانال خرید و فروش کنند یا به سادگی با پیروی از مسیر کانال، معاملات را آغاز کنند. این اندیکاتور در تمام بازه های زمانی موثر است و برای معامله گران مبتدی فارکس بسیار مفید است.

اندیکاتور پیوت پوینت Pivot Points All In One Indicator برای ترید روزانه

اندیکاتور پیوت پوینت برای معاملات روزانهبازه زمانی : M5-H4

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بدون

فرکانس سیگنال : 3-5 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

نقاط پیوتی بخش جدایی ناپذیر اکثر معامله گران فنی را تشکیل می دهند. نقاط پیوتی فارکس با چندین روش محاسبه می شود. با این حال، کاربرد اینها یکسان است، یعنی برای شناسایی حمایت و مقاومت برای روز جاری با استفاده از داده های روز قبل. بنابراین، معامله گر فارکس در ابتدای روز دارای خطوط حمایت و مقاومت از پیش تعیین شده خواهد بود.
از آنجایی که چندین روش برای محاسبه پیوتها وجود دارد و برای جلوگیری از نصب چندین اندیکاتور برای شناسایی آنها، ما همه نقاط Pivot را در یک اندیکاتور داریم. پس از نصب، معامله گر می تواند روش دلخواه خود را انجام دهد و پیوت به طور خودکار در نمودار قیمت رسم می شود.

اندیکاتور واگرایی RSI برای ترید روزانه

اندیکاتور واگرایی rsi برای ترید روزانهبازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بله

فرکانس سیگنال : 3-5 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

معامله واگرایی ها یک استراتژی معاملاتی عالی است زیرا ورود زودهنگام و بموقع به یک روند را فراهم می کند. معامله گران واگرایی معمولاً با بهترین قیمت ممکن نسبت به سایر روندهای متعاقب معامله گران فارکس وارد بازار می شوند. اندیکاتور واگرایی RSI برای  متاتریدر خطوط واگرایی را در نمودار قیمت و پنجره نشانگر ترسیم می کند. بنابراین به معامله گران کمک می کند تا به صورت بصری واگرایی را شناسایی کنند.
اگرچه این اندیکاتور در شناسایی شرایط اشباع فروش و اشباع خرید موثر است، اما هدف اصلی این اندیکاتور شناسایی همگرایی و واگرایی سیگنال های معاملات فارکس است. معامله گران مبتدی می توانند از هشدارهای این اندیکاتور بهره مند شوند.

اندیکاتور سشن معاملات فارکس (Forex Trading Sessions) برای معاملات روزانه

اندیکاتور سشن های معاملاتی برای ترید روزانهبازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بدون

فرکانس سیگنال : صفر

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

به طور کلی، هر جلسه معاملاتی در بازار فارکس ویژگی های خاص خود را دارد. بنابراین، اکثر معامله گران فنی فارکس، استراتژیهای معاملاتی مختلفی را در طول هر سشن اعمال میکنند یا به سادگی از مجموعه ای از اندیکاتورهای کاملاً متفاوت برای جلسات مختلف استفاده میکنند.

بیشتر اندیکاتورهای سشن های معاملاتی فقط جلسه جاری را ترسیم می کنند. اما  اندیکاتور جلسه معاملاتی فارکس(Forex Trading Sessions) جلسات معاملاتی گذشته، فعلی و آینده را نشان می دهد.
این اندیکاتور برای معامله گران مبتدی و پیشرفته بسیار قابل تنظیم و مفید است. هنگامی که اندیکاتور روی نمودار قرار گرفت، جلسات را تا نمودار قیمت H4 نشان می دهد.

اندیکاتور پیشرفته ADX برای ترید روزانه

اندیکاتور adx برای ترید روزانه
بازه زمانی : M5-H1

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بدون

فرکانس سیگنال : 2 تا 5 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4 , 5

اگر شناسایی جهت روند نیمی از معما را حل کند، قدرت روند بقیه پازل مربوط به زمان ورود و خروج از معامله را تکمیل می کند. اندیکاتور Advanced ADX کمی متفاوت تر از اندیکاتور کلاسیک adx است. این اندیکاتور تفاوت بین D+ و D- را به صورت هیستوگرام ترسیم می کند.
قدرت روند با طول هیستوگرام نشان داده می شود. بنابراین، معامله گران ترید روزانه فارکس می توانند به صورت بصری درک کنند که آیا روند در حال تضعیف است یا نه و موقعیت خود را مطابق با آن تنظیم کنند. بنابراین معامله گر یک سیگنال هشدار اولیه برای خروج از معامله خواهد داشت، زیرا روند در حال ضعیق شدن است.

اندیکاتور واگرایی استوکاستیک (Stochastic Divergence) برای معاملات روزانه

اندیکاتور استوکاستیک برای ترید روزانهبازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بله

فرکانس سیگنال : 5 تا 8 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

این یکی دیگر از اندیکاتورهای  واگرایی با استفاده از اندیکاتور استوکاستیک کلاسیک است که سیگنال های معاملاتی سودآوری را ارائه می دهد. این اندیکاتور هشدارهای خرید و فروش فارکس مبتنی بر فلش را ارائه می دهد. علاوه بر این، معامله گران می توانند با استفاده از این اندیکاتور از استراتژی های چند تایم فریمی ( مولتی تایم) استفاده کنند. علاوه بر این، اندیکاتور خطوط واگرایی را در نمودار قیمت و روی اندیکاتور ترسیم می کند.
اگرچه سیگنال های معاملاتی اندیکاتورهای استوکاستیک مبنای بسیاری از استراتژی های معاملاتی خودکار است، توصیه می شود از اندیکاتورهای اضافی برای تأیید سیگنال های معاملاتی استفاده کنید. سیگنالها را میتوان با استفاده از نمودار تایم فریم بالاتر فیلتر کرد تا به معامله گر ترید روزانه کمک کند در جهت روند بازه زمانی بالاتر بماند.

اندیکاتور حجم بهتر (Better Volume New Alerts ) برای ترید روزانه و نوسان گیری

اندیکاتور حجم برای ترید روزانه و نوسان گیری
بازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد: بدون

هشدار : بله

فرکانس سیگنال : 5 تا 8 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

اندیکاتور حجم بهتر (Better Volume New Alerts ) به معامله گران ترید روزانه فارکس کمک می کند تا با استفاده از حجم، برگتهای روند  احتمالی را شناسایی کنند. علاوه بر این، بینشی در مورد نوسانات قیمت ارائه میدهد و به نوبه خود به معامله گر کمک می کند تا نوسانات کلی بازار را درک کند.
معامله گران ترید روزانه می توانند با درک تغییرات حجم در طول انتشار اخبار و باز شدن جلسات معاملات، بهترین بهره را از آن ببرند. افزایش حجم معاملات معمولاً قبل از تغییر روند همراه است.

علاوه بر این، اندیکاتور حجم معاملات را به صورت هیستوگرام ترسیم می کند. بنابراین، معامله گران میتوانند قبل از تصمیم گیری برای صعودی یا نزولی بودن، به صورت بصری میانگین حجمهای مورد معامله و وجود هرگونه فعالیت غیرعادی روی حجم را درک کنند.

اندیکاتور آرون Aroon Indicator برای نوسان گیری و ترید روزانه

اندیکاتور آرون برای ترید روزانه
بازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بله

فرکانس سیگنال : 5 تا 8 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 5

در هر دو شرایط بازار صعودی و نزولی، اگر قدرت روند ضعیف باشد، همیشه احتمال برگشت قیمت وجود دارد. با این حال، اگر قدرت روند قوی باشد، عاقلانه است که تا زمانی که ممکن است در جهت روند باقی بمانید تا از قدرت روند بهره مند شوید.

اندیکاتور آرون قدرت روند را با استفاده از دو خط یکی قدرت روند صعودی و دیگری برای قدرت روند نزولی اندازه گیری می کند.
به عنوان یک اسیلاتور، هر مقدار روندی بالاتر از 50 نشان دهنده فرصتی برای ورود به بازار است. بنابراین، معامله گران باید مقدار اندیکاتور بالاتر از 50 یا عبور از خط روند صعودی بالای خط روند نزولی را به عنوان سیگنال صعودی در نظر بگیرند و بالعکس آن برای فروش.

اندیکاتور واگرایی OBV برای ترید روزانه

اندیکاتور obv برای معامله و ترید روزانه
بازه زمانی : M15-H1

رنگ آمیزی مجدد : بدون

هشدار : بله

فرکانس سیگنال : 5 تا 8 در روز

دانلود اندیکاتور برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور واگرایی OBV – On Balance Volume Divergence به دنبال واگرایی بین قیمت و حجم است زیرا این دو ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. علاوه بر این، نشانگر قادر به تشخیص واگرایی های پنهان جدا از واگرایی های معمولی است. علاوه بر این، اندیکاتور واگرایی ها را در نمودار قیمت و پنجره نشانگر به طور همزمان ترسیم می کند.
این اندیکاتور گزینه ای برای افزایش حساسیت فراهم می کند که سیگنال های معاملاتی قابل اعتمادتری را ارائه می دهد.

نتیجه

به طور خلاصه، انتخاب بهترین اندیکاتور برای معاملات و ترید روزانه به اختیار خود افراد بستگی دارد. علاوه بر این، این اندیکاتورهایی که ما در این مقاله برایتان معرفی کردیم از نظر کیفیت در ارائه سیگنال های معاملاتی سودآور برجسته هستند. شما معامله گران فارکس میتوانید برای معاملات روزانه خود هر کدام از آنها را براساس استراتژی و سلایق خود بصورت رایگان در تی پی چارت دانلود نمایید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پایگاه دانش

مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه