اندیکاتور مکدی پیشرفته MACD 2 Line برای متاتریدر 4

اندیکاتور مکدی پیشرفته برای متاتریدر 4

اندیکاتور مکدی پیشرفته MACD 2 Line برای پلتفرم MT4 سیگنال های تحلیل تکنیکال را برای معاملات بر اساس میانگین متحرک و هیستوگرام حجم ارائه می دهد.

توضیحات

متأسفانه، برخی از شاخص های استاندارد MT4 به اندازه کافی برای تجزیه و تحلیل شرایط در حال تغییر در بازار فارکس مناسب نیستند و این فقط به دلیل افزایش تعداد شرکت‌کنندگان واقعی نیست، بلکه به دلیل استفاده از ربات‌ها و الگوریتم‌ها در طول معاملات است.به این ترتیب، ما به شما پیشنهاد می کنیم که درباره اندیکاتور مکدی پیشرفته  MACD 2 Line برای متاتریدر 4 که نسخه به روز شده و بهبود یافته نوسانگر استاندارد  MACD است، اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید از آن بهترین استفاده را ببرید.

درباره اندیکاتور مکدی بیشتر مطالعه کنید.

فهرست اندیکاتور مکدی پیشرفته MACD 2 Line:

1. توضیحات
2. ویژگی ها
3. سیگنال ها (هشدارها)

1. توضیحات اندیکاتور مکدی MACD 2 Line

توضیحات MACD2Line

اندیکاتور مکدی پیشرفته MACD 2 Line میانگین متحرک (میانگین متحرک نمایی، EMA) و هیستوگرام حجم را در یک پنجره جداگانه از نمودار ترسیم می کند.

در این پنجره شما  یک خط صفر مشاهده میکنید. کل فضای بالای خط یک منطقه اشباع خرید است، و در مقابل  فضای زیر آن یک منطقه فروش بیش از حد است.

هرچه میانگین های متحرک بالاتر از خط صفر باشند، احتمال اینکه روند رو به پایین برگردد بیشتر است. اگر EMA زیر خط صفر باشد، احتمال معکوس شدن روند به سمت بالا بیشتر است.

به طور پیش فرض اندیکاتور MACD 2 Line به گروه نوسانگرها تعلق دارد. بنابراین، زمانی که روند بزرگتر و روندهای کوچکتر به سمت مخالف تغییر کند، بهتر است از این شاخص استفاده شود.

مهم نیست از کدام رویکرد و سبک معاملاتی استفاده می‌کنید(معاملات نوسانی، روزانه یا بلندمدت) این نشانگر می‌تواند مکمل خوبی برای سیستم معاملاتی شما باشد.
بنابراین، اگر از تکنیک‌های معاملاتی درون روزی و نوسانی پیروی میکنید و دوره‌های کوچک‌تر EMA را ترجیح میدهید، تعداد نقاط ورودی افزایش می‌یابد.

بر همین اساس، احتمال گرفتن معاملات سودآور در حین معکوس شدن روندهای کوتاه مدت  بیشتر خواهد بود.
اگر ترجیح می دهید موقعیت های خود را در میان مدت و بلند مدت باز نگه دارید، در حالی که دوره های میانگین متحرک را افزایش میدهید، موقعیتهای ورودی کمتری دریافت خواهید کرد ولی آنها می توانند قابل اعتمادتر باشند!

شاید بخواهید مقاله بهترین اندیکاتور اشباع خرید و فروش را بخوانید.

2. ویژگی های اندیکاتور مکدی پیشرفته 2 خط ( MACD 2 Line)

به طور پیش فرض، MT4 دارای نشانگر MACD در داخل خود است. اندیکاتور مکدی 2 خط  MACD 2 Line دارای تعدادی مزیت نسبت به MACD استاندارد است:

ویژگی های اندیکاتور مکدی پیشرفته

  • اولا: نشانگر دو میانگین متحرک را ترسیم می کند ( EMA سریع و EMA آهسته). هر دو این خطوط رنگ های متفاوتی دارند(خط سریع آبی و خط آهسته قرمز) است. سیگنال های ورودی زمانی تولید می شوند که خط سریع از خط کند عبور کند.
  • دوما: حجم هیستوگرام دو رنگ  دارد ( قرمز و سبز). اگر رنگ حجم قرمز است، فقط فروش باید در نظر گرفته شود. اگر رنگ حجم سبز است،  فقط باید خرید را در نظر بگیرید.
  • ثالثاً: خط صفر اندیکاتور می تواند به عنوان سیگنال اضافی مؤثرتری برای معاملات به جای سیگنال MACD استاندارد عمل کند.

در حالی که MACD یک هیستوگرام حجمی مشترک و یک EMA دارد،  اندیکاتور MACD 2 Line حجم هیستوگرام اندیکاتور را به افزایشی و کاهشی تقسیم می کند. و دومین میانگین متحرک تعداد بیشتری از نقاط ورودی احتمالی برای معامله را فراهم می کند.

3. سیگنال هابا اندیکاتور مکدی پیشرفته MACD 2 Line

اگرچه اندیکاتور مکدی پیشرفته برای متاتریدر 4  MACD 2 Line سیگنال های نزولی و صعودی ارائه می کند، اما باید از یکی از ابزارهای اصلی تحلیل تکنیکال یعنی خطوط روند  برای افزایش قابلیت اطمینان نقاط ورودی استفاده کنیم.

برای انجام این کار، از اندیکاتور سفارشی رایگان AutoTrendLines استفاده کنید.

اندیکاتور مکدی پیشرفته

همانطور که در مثال بالا مشاهده می شود، چندین عامل  یک سیگنال نزولی را نشان میدهد. EMA در منطقه اشباع خرید قرار دارد، هیستوگرام حجم به رنگ قرمز است، و یک نقطه ورود فروش وجود دارد که با عبور از میانگین متحرک آهسته توسط میانگین سریع تشکیل می شود.

به خط روند نزولی که به عنوان یک شاخص ثانویه عمل می کند، نگاهی بیندازید. تا زمانی که قیمت در بالای آن شکسته نشود، می‌توانیم روند نزولی کلی را مشاهده کنیم و بنابراین باید فقط معاملات فروش را در نظر بگیریم.

تنظیم Stop Loss برای یک معامله اینچنینی میتواند بالای قله قبلی و فراتر از خط روند باشد ، و بستن  و گرفتن سود یک موقعیت در زمانی که EMA نزدیک به حداکثر منطقه اشباع فروش میشود بهتر است.

برای نشان دادن نحوه استفاده از  اندیکاتور مکدی پیشرفته MACD 2 Line برای متاتریدر 4 در تایم فریم های مختلف، می خواهیم معامله خریدی را در تایم فریم M15 تحلیل کنیم.

مقاله تایم فریم چیست ؟ بهترین تایم فریم برای معاملات فارکس کدام است؟ را بخوانید.

اندیکاتور مکدی پیشرفته

همانطور که در مثال بالا میبینید، خط روند صعودی در اینجا به عنوان یک ابزار تجزیه و تحلیل تکنیکال اضافی عمل می کند، ما باید به دنبال فرصت های خرید باشیم تا زمانی که خط روند شکسته شود.

نمودار بالا شرایط خرید را نشان می دهد که از ترکیب حجم های هیستوگرام سبز، خطوط روند صعودی و سیگنال تشکیل شده است. این سیگنال توسط یک متقاطع از میانگین متحرک داده می شود.

Stop Loss برای این معامله میتواند باید فراتر از خط روند و یا زیر آخرین دره تشکیل شده قرار گیرد و موقعیت می تواند پس از رسیدن به حداکثر محدوده بیش خرید بسته شود.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات نشانگر فقط شامل مهمترین پارامترها میشود :دوره های میانگین متحرک. بسته به رویکرد معاملاتی خود، می‌توانید دوره‌های EMA را انتخاب کنید که کارآمدترین سیگنال‌های اندیکاتور را در سیستم معاملاتی خود دریافت کنید.

تنظیمات MACD 2Line

EMA سریع: به شما امکان می دهد دوره میانگین متحرک سریع را انتخاب کنید.
EMA آهسته : به شما امکان می دهد دوره میانگین متحرک آهسته را انتخاب کنید.
سیگنال EMA : به شما امکان می دهد دوره میانگین متحرک سیگنال را انتخاب کنید.

پس از دانلود و نصب اندیکاتور ، باید مدتی را صرف سفارشی کردن دوره های میانگین متحرک کنید.

از موارد گفته شده در بالا غافل نشوید.

اگر از اندیکاتور MACD 2 Line همراه با سیستم معاملاتی اصلی خود یا سایر اندیکاتورها استفاده کنید شانس خود را برای انجام معاملات سودآور و قابل اعتماد افزایش خواهید داد.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه