اندیکاتور رسم خط روند Auto TrendLine برای متاتریدر 4

اندیکاتور autotrendlines

اندیکاتور Auto TrendLine اولین و بهترین اندیکاتور ساخت خط روند خودکار و یک انتخاب پیشرفته برای پلتفرم MT4 شما میباشد.

توضیحات

اندیکاتور خط روند Auto TrendLine چیست؟

خطوط روند و رسم خط روند یکی از ابزارهای کلیدی تحلیل تکنیکال کلاسیک است و تقریباً توسط همه معامله گران مورد استفاده قرار می گیرد. و این به این دلیل است که آنها را می توان به راحتی ترسیم کرد و  ثابت کرد که بسیار کارآمد هستند .

با این حال، خطوط اغلب به دلیل عواملی باعث ایجاد سوء تفاهم در میان معامله‌گران می‌شوند:  مثلا خطوط روند مکرر ترسیم مجدد میشوند ، شکست‌های نادرست یا واقعی را نشان میدهند ، و گاها در ترسیم خطوط روند بیش از حد افراط میشود.

بنابراین، ترسیم یک خط روند معتبر هم برای معامله گران با تجربه و هم برای معامله گران تازه کار می تواند مشکل ساز باشد. اندیکاتور Auto TrendLine به شما در حل این مشکل کمک می کند.

اندیکاتور خط روند

معرفی اندیکاتور رسم خط روند Auto TrendLine

اندیکاتور خط روند متاتریدر4 بنام  Auto TrendLine  شاخصی است که معتبرترین خطوط روند را در نمودار نشان می دهد . این اندیکاتور به طور خودکار فقط خطوط روندی را ترسیم می کند که قیمت به احتمال زیاد با آنها تعامل دارد.
فرمولی که پشت این اندیکاتور قرار دارد یک تابع ریاضی و چندین فیلتراست که امکان نمایش مهم ترین خطوط روی نمودار را می دهد.

اندیکاتور خط روند به سرعت به وضعیت و شرایط بازار پاسخ می دهد. اگر قیمت نوسانات جدیدی ایجاد کند، خط روند زاویه شیب خود را تغییر می دهد. اگر روند به سمت مخالف یا حتی صاف تبدیل شود، خط روند قدیمی و نامعتبر حذف خواهد شد.

 

اندیکاتور خط روند خودکار

در نمودار، اندیکاتور خط روند، از دو خط تشکیل شده است که هر یک به خط روند فعلی (خط پررنگ) و خط روند پیش بینی شده (خط نقطه چین) تقسیم می شود:

– خط  آبی : روند صعودی
– خط نقطه‌چین آبی : خط روند صعودی پیش‌بینی شده
– خط قرمز  : روند نزولی
– خط نقطه چین قرمز : خط روند نزولی پیش بینی شده

در نگاه اول، استفاده از دو خط روند به طور همزمان می تواند برای یک معامله گر گیج کننده باشد. اما در عمل،  به شما این امکان را می دهد تا بتوانید نمودار را بهتر بخوانید.

در تصویر بالا اگر طول خط روند صعودی فعلی و خط روند نزولی فعلی را مقایسه کنید،میبینید که طول و قدرت خط روند اول یعنی آبی بیشتر و معتبرتر است. خط قرمز رنگی که در تصویر نشان داده شده  تنها نشان دهنده این است که یک تغییر کوچک در بازار وجود دارد.

چرا خطوط روند اهمیت دارند؟

قیمت دارایی معامله شده در بازار فارکس به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که برخی از آنها همیشه قابل تفسیر نیستند. مثلا رفتار قیمت در حین انتشار اخبار اقتصادی است.

زمان انتشار اخبار، نوسانات حرکت قیمت افزایش می یابد و خط روند می تواند شکسته شود. این موقعیت‌ها را بسیار در بازار مشاهده میکنید و تفسیر آنها می‌تواند واقعا سخت باشد.

اندیکاتور خط روند داده شده تقریباً تمام حرکات قیمت را در نظر می گیرد و خطوط روند را فقط در صورت شکست واقعی و تغییرات روند تنظیم می کند ،بنابراین تجزیه و تحلیل نمودارها را برای معامله گران بسیار آسان تر می کند.

در نتیجه، اندیکاتور Auto TrendLine ترکیبی از سادگی و حداکثر کارایی است. استفاده از این نشانگر می تواند به معامله گران حرفه ای و مبتدی کمک کند تا وضعیت بازار را درک کنند.

استراتژی معامله با اندیکاتور رسم خط روند خودکار Auto TrendLine

معامله با روند به طور سنتی یکی از سودآورترین و مطمئن ترین استراتژی ها است، زیرا اکثریت مطلق معامله گران در چنین شرایطی موقعیت خود را در یک جهت باز می کنند .

استفاده از این اندیکاتور خط روند به شما این امکان را می دهد که نمودار را به طور کامل و جامع تجزیه و تحلیل کنید و نقاط ورودی دقیقی را مشخص کنید.

استراتژی فروش با اندیکاتور خط روند

 

همانطور که در مثال بالا نشان داده شده،هنگامی که قیمت به خط روند نزدیک شده از فشار خرید کم شده و با مشاهده یک سطح گذرا یا فلیپ (سطحی که در ابتدا به عنوان حمایت لحاظ میشد و مکانی برای خرید بوده اما پس از شکسته شدن محلی برای فروش شده است.)یک سیگنال برای ورود به پوزیشن سل داده است.

دراین پوزیشن سل، Stop Loss باید فراتر از خط روند و پشت قله بوجود آمده قرار میگیرد و حد سود بر اساس استراتژی معاملاتی تعریف میشود.

بنابراین، این شاخص به شناسایی یک نقطه ورودی قابل اعتماد با نسبت ریسک به ریوارد 1:3 کمک کرد.

استراتژی معامله با اندیکاتور خط روند

 

در مورد این تصویر که برعکس تصویر بالاست، جایی که روند صعودی وجود دارد، اندیکاتور خط روند نیز نقش کلیدی در تجزیه و تحلیل نمودار داشته است.

ابتدا، بیایید در عمل به مواردی که در تئوری بالا به آن اشاره شد توجه کنیم . زمانی که به نظر می رسد یک شکست نادرست اتفاق افتاده اندیکاتور خط روند نزولی را دوباره ترسیم نکرده است .

بدون استفاده از اندیکاتور خط روند Auto TrendLines، بسیاری از معامله گران به احتمال زیاد تجزیه و تحلیل نمودار خود را تغییر میدادند و  در نتیجه تصمیمات معاملاتی خود را به شدت مخدوش می کردند.

دوم، مانند مثال فروشی که زدیم، استفاده از خط روند و سطح گذرا ، سیگنال و نقطه ورود خرید خوبی را فراهم می کند. Stop Loss باید فراتر از خط روند تنظیم شود، و باید معامله را با یک سود معین و یا با سیگنالی مبنی بر تغییر روند بست (در این مورد، الگوی نمودار Double Top به عنوان سیگنال عمل می کند).

مانند مثال فروش، اگر در این شرایط خریدی انجام دهید، نسبت ریسک به ریواردتان 1 به 3 خواهد بود.

ما اندیکاتور خط روند با نام Auto TrendLine را در این مقاله بررسی کردیم و مطمئناً مانند سایر موارد این هم ماهیت توصیه‌ای دارد و  پیشنهاد میکنیم که صرفاً به عنوان یک افزودنی به سیستم معاملاتی خود از آن استفاده کنید. زیرا همانطور که گفته ایم و باید به یاد داشته باشید ، نمی توانید به طور کامل به هیچ شاخصی اعتماد کنید.

با این حال، استفاده از اندیکاتور رسم خط روند Auto TrendLine می تواند تشخیص خطوط روندِ واقعا مهم را برای شما آسان تر کند. علاوه بر این، ترکیبی از فیلترها و تنظیمات به همه معامله گران اجازه می دهد تا به راحتی از این اندیکاتور استفاده کنند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور autotrendlines

Trend period دوره روند : دوره ای (کوتاه، میان مدت یا بلندمدت) را انتخاب می کند که برای آن خطوط روند ترسیم می شود.
Projection length (bars) طول پروجکشن (نوار): تعداد میله‌هایی که برای نمایش خط روند استفاده می‌شوند.
Color Scheme طرح رنگ – یک طرح رنگ را انتخاب می کند.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه