معرفی و بررسی صرافی کوینکس | Coinex

صرافی کوینکس یک صرافی خارجی است که، محبوبیت فراوانی بین کاربران ایرانی پیدا کرده است. دسترسی راحت به پنل کاربری این صرافی با استفاده از انواع VPN ها کار ایرانی‌ها را برای معاملات ارزهای دیجیتال در کشور راحت کرده است.در دسامبر سال 2017 صرافی کوینکس فعالیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال آغاز کرده است . دفتر مرکزی این صرافی در شهر هنگ کنگ قرار دارد وعضوی از خانواده viaBTC  است که توسط شخصی به نام یانگ هایپو راه‌اندازی شده است.

معرفی صرافی کوینکس | Coinex

خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیز با استفاده از صرافی های رمزنگاری شده انجام می‌شود. صرافی کوینکس یک صرافی خارجی است که، محبوبیت فراوانی بین کاربران ایرانی پیدا کرده است.

دسترسی راحت به پنل کاربری این صرافی با استفاده از انواع VPN ها کار ایرانی‌ها را برای خرید و فروش‌های ارز دیجیتال در کشور راحت کرده است. چند نکته که به هنگام انتخاب صرافی باید به آن دقت داشت اعم از ؛ امنیت پلتفرم، پنل کاربری آسان وپشتیبانی قوی است که صرافی کوینکس انتظارات شما را از این بابت برآورده کرده است. در اینجا قصد داریم، به معرفی و بررسی صرافی کوینکس و همچنین آموزش استفاده از پنل کاربری آن را به شما ارائه دهیم.

معرفی سایت کوینکس

 

در دسامبر سال 2017 صرافی کوینکس فعالیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال آغاز کرده است . دفتر مرکزی این صرافی در شهر هنگ کنگ قرار دارد وعضوی از خانواده viaBTC  است که توسط شخصی به نام یانگ هایپو راه‌اندازی شده است.

بااینکه بیش از چند سال از آغاز بکار کوینکس نگذشته ، اما توانسته کارشناسان  زیادی در زمینه‌های مختلف منجمله امور مالی و اینترنتی جذب این صرافی کند. همچنین، با توجه به خدمات متنوعی  که برای کاربران خود در نظر گرفته علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب کرده و در حال پیشرفت می‌باشد.

این صرافی در 19 آوریل 2019 خدمتی را  به عنوان شتابگر (Accelerator) مجدداً راه‌اندازی کرد. شتابگر در راستای توسعه و کمک به آن دسته از پروژه‌های مطمئن و باکیفیت بلاکچین بنیان نهاده شد. معامله‌گران می‌توانند در این خدمت شرکت کنند و با مشارکت خود در آن، در صورتی که کار خوب پیش برود، از برخی منافع این پروژه بهره‌ ببرند.

همچنین جز 307 صرافی برتر جهان در سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap.com) میباشد.

البته این نکته قابل توجه است که این رتبه برای بعد از هک این صرافی که در سپتامبر 2023 (شهریور 1402)رخ داده میباشد ،در حالی که قبل از آن طی بررسیهای انجام شده این رتبه در محدوده های  ردیف 70 میباشد.

افشای ریسک: همه صرافی ها اشکالاتی دارند. مسئولیت انتخاب صرافی ها و سود و ضرر افراد بر عهده خود آنان است و « تی پی چارت» در این‌باره مسئولیتی ندارد.

معرفی صرافی کوینکس | Coinex

امنیت و اعتبار صرافی کوینکس | Coinex

صرافی کوینکس از امنیت بالایی برخوردار می باشد و تمام ورودها به حساب را بررسی کرده و به ایمیل ثبت شده و یا موبایل ثبت شده در حساب اطلاع می دهد.

همچنین برای انتقال ارز نیز از شما در چندین مرحله تایید دریافت می نماید که اگر فردی با داشتن اطلاعات ورود به حساب هم وارد سایت شد نتواند از آن استفاده کند .

تا کنون مطلبی در خصوص هک شدن صرافی کوینکس اطلاع رسانی نشده است و این صرافی در امنیت کامل در حال ادامه خدمت رسانی به کاربران خود می باشد .

همواره امن ترین راه حل برای نگه داری از دارایی های دیجیتال استفاده از کیف پول های آفلاین است.

اینصرافی توسط دادستان نیویورک مورد شکایت قرار گرفت و کوینکس در واکنش به آن تصمیم گرفت تا خدمات خود به کاربران آمریکایی را متوقف کند.

با توجه به شرایط به‌وجود آمده، باید برای فعالیت در این صرافی محتاط بود. همچنین کاربران ایرانی که با VPN آمریکا در این صرافی فعالیت می‌کنند مشمول این قوانین خواهند شد.

بروزرسانی هک صرافی کوینکس

در تاریخ 12 سپتامبر 2023 کیف پول‌های صرافی کوینکس به صورت ناگهانی شروع به تخلیه شدند کردند و برداشت‌های متعددی خارج از شبکه در آنان صورت گرفت.

 

هک شدن صرافی coinex

هک شدن صرافی‌های ارز دیجیتال یکی از مسائل حیاتی و بحرانی در دنیای ارزهای دیجیتال است. این موضوعات نه تنها به تاثیرگذاری بر امنیت مالی معامله‌گران و سرمایه‌گذاران منجر می‌شوند، بلکه به از دست دادن اعتماد عمومی به صرافی‌ها و به شکل کلی به توسعه و پذیرش ارزهای دیجیتال آسیب می‌زنند. این سرقت‌ها می‌توانند منجر به دزدیده شدن میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال شوند و به عنوان یکی از خطرات بزرگ در این صنعت مطرح می‌شوند.

در تاریخ 12 سپتامبر 2023 (شهریور ماه 1402)کیف پول‌های صرافی کوینکس به صورت ناگهانی شروع به تخلیه شدند کردند و برداشت‌های متعددی خارج از شبکه در آنان صورت گرفت. کارشناسان  این صرافی به سرعت متوجه این اتفاق شدند و مشخص شد که مشکل از کیف پول‌های داغ این صرافی بوده است. کوینکس سریعا تمام برداشت‌های خود را به حالت تعلیق درآورد تا از سرقت بیشتر سرمایه توسط هکرها جلوگیری شود.

ای صرافی فاش کرده که علت این که هکرها موفق به سرقت حدود ۷۰ میلیون دلار از این صرافی شدند، به خطر افتادن کلیدهای خصوصی بوده است. علی‌رغم ضرر قابل توجه، کوینکس ادعا می‌کند که این مبلغ تنها درصد کمی از کل دارایی‌های تحت مدیریت این صرافی را تشکیل می‌دهد، و زیان کاربران آسیب‌دیده به طور کامل جبران خواهد شد.

کوینکس در حال حاضر در حال انجام تحقیقاتی درباره هویت هکرها است و برخی از شرکت‌های امنیتی بلاکچین پیشنهاد می‌کنند که گروه لازاروس کره شمالی ممکن است مسئول این نفوذ باشد. کوینکس حتی چندین خطوط ارتباطی با هکرها را در تلاش برای دستیابی به یک راه‌حل مهیا کرده است.همچنین، این صرافی برنامه‌هایی را برای از سرگیری تدریجی خدمات برداشت ظرف هفت روز کاری مشخص کرده، و به طور فعال در حال کار بر روی ساخت و استقرار یک سیستم کیف پول جدید و قوی برای دارایی‌های مختلف در زنجیره‌های بلاکچینی مختلف است.

شرکت vers Alerts که  علت هک شدن این کیف پول را کشف کرده است  اعلام کرده که مبلغی در حدود 70 میلیون دلار به سرقت رفته است. این میزان شامل رمزارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل، ترون و… بوده است.

لازم به ذکر است کوینکس اعلام کرده است که همه زیان‌ها را جبران می‌کند و نیاز نیست کاربران بابت دارایی‌های خود نگرانی داشته باشند.

کارمزد صرافی کوینکس | Coinex

کارمزدها در صرافی به واریز، برداشت و معاملات تعلق می‌گیرد. که اکثرآنها  کارمزدی بابت واریز نمی‌گیرند و کارمزد صرافی کوینکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. کارمزد معاملات صرافی کوینکس با توجه به سطح کاربری تعیین می‌شود

در ادامه نگاهی کوتاه به کارمزد معاملات در این صرافی می اندازیم،در این صرافی کارمزدها مانند سایر پلتفرم‌ها است. با این حال، اگر شما بخواهید ارز فیات را واریز کنید هزینه آن  کمی‌ بیشتر است. در ادامه کارمزدهای تراکنش‌های مختلف این صرافی  را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • کارمزد برداشت فیات

باید به این نکته توجه داشته باشید که برداشت‌های فیات در این صرافی پشتیبانی نمی‌شود. اما کاربران می‌توانند دارایی‌های ارز دیجیتال خود را به ارزهای فیات از طریق معمله گران شخص ثالث با پرداخت هزینه متغیر بفروشند و سپس دارایی‌های فیات خود را در حساب بانکی خود دریافت کنند.

  • کارمزد برداشت ارز دیجیتال

در این پلتفرم هر ارز دیجیتالی کارمزد برداشت مخصوص به خودش را دارد که کاربر در هنگام برداشت  ازحساب‌های کوینکس باید آن را بپردازد.

  • کارمزد سپرده‌گذاری

برخلاف سایر پلتفرم‌های ارز دیجیتال، کوینکس به شما اجازه نمی‌دهد پول فیات را با استفاده از حواله بانکی به صورت رایگان واریز کنید، اگرچه کاربران می‌توانند بیشتر ارزهای دیجیتال به استثنای BABYDOGE  و KISHU را بدون کارمزد واریز کنند.

  • کارمزد ترید

کارمزد کوینکس در بخش معاملات، به‌صورت کارمزد maker/taker از کاربران دریافت می‌شود و در هر دو حالت بصورت ثابت و مقدار این کارمزد، 0.2 درصد تعیین شده است.

کارمزد معاملات نوبیتکس

روش‌هایی برای کاهش کارمزد 

برای کاهش کارمزد در کوینکس  از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

  • پرداخت با رمز بومی CET: این روش باعث کاهش 20 درصد کارمزد می‌شود.
  • واجد شرایط بودن برای حساب VIP: این صرافی دارای پنج سطح VIP است و کاربران می‌توانند با نگه‌داشتن توکن بومی صرافی کوینکس، CET، یا انجام معاملات با حجم بالا، رتبه خود را بهبود بخشند و از مزایای این نوع حساب بهره‌مند شوند.

پشتیبانی صرافی کوینکس

 در حین کار و معامله معمولاً مشکلاتی برای شما پیش می‌آید که نمی‌توانید با جستجو در گوگل آن  را برطرف کنید بنابراین در صدد ارتباط با صرافی مورد نظر خواهید بود ،و لازم است تا صرافی مورد نظر، پشتیبانی سریع و دقیقی ارائه داده و مشکل شما را حل نماید.

این صرافی  چت ،شماره تماس و یا ایمیلی برای اعلام مشکلات احتمالی در زمان معامله و کار ارائه نداده است  و تنها دو گزینه ارائه کرده ، یک مرکز راهنما (Help Center) ارائه داده است و با پیش‌بینی مشکلات احتمالی راه حل­‌های متفاوت را بیان کرده و شما باید با جستجو در بین موارد ذکر شده، پاسخ مورد نیاز خود را بیابید.

مرکز راهنمای صرافی

روش دوم نیز ارسال تیکت و دریافت پاسخ از طریق پلتفرم است که کمی زمانبر است و به صورت آنلاین پاسخ داده نمی‌شود.

یکی از معایب این صرافی، نداشتن پشتیبانی و چت آنلاین 24 ساعته است که اکثر صرافی‌های معروف  خارجی از این قابلیت بهره‌مند هستند.

 

امکانات و خدمات Coinex

صرافی coinex توانسته است امکانات و ویژگی های خیلی خوبی را در خود ایجاد نماید تا روزانه کاربران بیشتری را به خود جذب نماید ، برخی از بهترین امکانات و ویژگیهای این صرافی را در ادامه ی این بحث مطرح می نماییم .

ارائه اهرم /لوریج صرافی coinex

این امکان در زمان تاسیس صرافی در اختیار کاربران قرار نداشته و در سال 2019 این امکان  افزوده شده است.

همانطور که می دانید این امکان باعث می شود تا سرمایه چند برابری در اختیار کاربر قرار بگیرد تا سود بیشتری را کسب نماید، البته باید در نظر داشته باشید که استفاده نادرست از این امکان ممکن است باعث ضرر های زیادی شود ، درنتیجه در استفاده از این امکان باید حداکثر دقت را داشته باشید .

 

امکان سپرده گذاری در صرافی کوینکس

در این صرافی امکان سرمایه گذاری Lending  برای شما فراهم می باشد . این روش از سرمایه گذاری به این صورت می باشد که صرافی از شما وام گرفته و در ازای آن به شما سود پرداخت می نماید .

سرمایه گذاری در کوینکس

در حساب سپرده گذاری کوینکس، می‌توانید ارزهای دیجیتال را در هر زمان و بدون حداقل محدودیت، واریز یا برداشت کنید و از وام‌های کریپتویی،سود مرکب دریافت کنید – ۷۰٪ از سود وام به کاربرانی که از حساب سپرده گذاری استفاده می‌کنند، داده می‌شود. برای کسب سود بیشتر، دارایی های بلااستفاده خود را به حساب سپرده گذاری منتقل کنید.

در زمانی که این وام در اختیار صرافییست، سپرده شما قفل شده (LOCK) و شما نمی توانید به دارایی خود دسترسی داشته باشید .

ثبت نام در کوینکس

 

مشارکت در پروژه هایی در حوزه های بلاک چین

در سال 2019 یک سرویس به نام شتاب دهنده معرفی شد که در جهت ارتقاء و پشتیبانی از پروژه های بلاک چینی ایجاد شده بود .

در این پروژه تریدرها می توانند مشارکت کرده و از سود حاصل از آن نیز استفاده نمایند .

پلتفرم معاملاتی سریع و خوب کوینکس

پلتفرم معاملاتی کوینکس بسیار زیبا و راحت و کاربرپسند میباشد.صفحه معاملاتی صرافی  مانند صفحه تریدینگ ویو است و ابزارهای آن نیز تفاوت زیادی با دیگر پلتفرم ها ندارد .

آیا صرافی کوینکس ایران را تحریم کرده است؟

متاسفانه در سالهای اخیر با توجه به تحریمهای انجام شده  تعدادی از صرافی ها و بروکر های فارکس بطور یکباره اقدام به حذف ایران از لیست کشورهای خدمات دهنده خود شده اند .

و این مشکل امروزه برای ایرانیانی که در این زمینه ها فعالیت دارند بسیار مهم شده و باید حتما این موضوع را مورد بررسی قرار دهند که مانند صرافی های بایننس و بیتکس که به یکباره خدمات خود را برای ایرانیان قطع کردند دچار مشکل نشوند .

با توجه به اینکه احراز هویت در این صرافی اجباری نیست به همین خاطر سخت گیریهای کمتری در خصوص این مسائل در این صرافی وجود دارد ، علاوه بر آن وجود زبان فارسی در سایت این صرافی نیز نشان از آن دارد که  این صرافی بر روی کاربران ایرانی سرمایه گذاری زیادی انجام داده است .

در نتیجه نمی توان متصور شد که این صرافی بخواهد ارائه خدمات خود به ایرانیان را محدود و یا قطع نماید .

از طرف دیگر صرافی کوینکس تنها صرافی خارجی است که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند. حتی شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام و تلگرام را نیز به زبان فارسی نیز دارد و در صورت بروز مشکل و هرگونه سوالی افراد می‌توانند به زبان فارسی تیکت بزنند.

صرافی ‌کوینـکس در 8 مهر ماه 1400 برای ایرانیان مسدود شد و بعد از مسدود شدن آقای یانگ‌هایپو اعلام کردد که این مسدودی از طرف کشور ایران بوده و کاربران ایرانی می‌توانند با خرید سرور مجازی و برنامه‌های تغییر IP در این صرافی ثبت نام و به معامله ارز دیجیتال مشغول شوند.

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

صرافی های مشابه

مشاهده همه
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه