بهترین اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4 بنام Better Volume New Alerts Indicator

بهترین اندیکاتور حجم

تعیین روند فارکس و سیگنال های روزانه با بهترین اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4. این اندیکاتور الگوهای تغییر روند را تشخیص می دهد، همچنین راه حل های معاملاتی بهتری نسبت به اندیکاتورهای مبتنی بر حجم معمولی ارائه می دهد.

توضیحات

بهترین اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4 بنام ( Better Volume New Alerts) نشان دهنده یکی از بهترین شاخص های مبتنی بر حجم در بازار است. به عنوان یک ابزار فنی، تعادل بین عرضه و تقاضای اوراق را تعیین می کند. همچنین، می تواند تفاوت بین میانگین حجم معاملات مورد انتظار و نتایج واقعی را تشخیص دهد.

این اندیکاتور برای تجزیه و تحلیل روند بازار، نوسانات قیمت و تعیین موقعیتهای معاملاتی بالقوه ایده آل است. علاوه بر این، به معامله گران در ارزیابی احساسات بازار کمک می کند که برای فعالیت های معاملاتی روزانه بسیار مفید است.

علاوه بر این، این اندیکاتور دارای ابزار تجزیه و تحلیل با آخرین نسخه بروزرسانی شده است، کار با آن ساده است ، به ویژه برای معامله گران سطح مبتدی بسیار مناسب است.

در این راهنما، نحوه استفاده از بهترین اندیکاتور حجم را برای اهداف خرید و فروش از جمله نمونه‌های نموداری و تنظیمات متاتریدر 4 توضیح داده‌ایم.

سیگنال های خرید و فروش با استفاده از بهترین اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4

به طور کلی دو نوع اندیکاتور حجم در بازار وجود دارد:

  • تیک vol
  • حجم واقعی

اندیکاتور تیک ،تک تک حرکات قیمت در بازه های زمانی انتخاب شده را می شمارد. از سوی دیگر، حجم واقعی تعداد کل لات های معامله شده در طول تشکیل کندل را محاسبه می کند. حجم واقعی برای معامله اقلام سهام مناسب است.

اما شمارش تعداد کل حجم معاملات برای ابزارهای بازار فارکس کاملا غیر واقعی است. بنابراین، tik vol ، گزینه بهتری برای معاملات روزانه افراد در بازار فارکس است.

بهترین اندیکاتور حجم معاملات

درک رابطه بین حجم و قیمت قبل از استفاده از اندیکاتور های مبتنی بر حجم در بازار واقعی مهم است. لطفاً توجه داشته باشید که اندیکاتورهای مبتنی بر حجم سیگنال‌های خرید و فروش مستقیم تولید نمی‌کنند. در عوض، بینش و دیدگاهی از بازار به شما می دهد که تعادل بین عرضه و تقاضای دارایی ها را نشان می دهد.

در  نمودار بالا، در ابتدا، قیمت به سمت پایین آمده و بنظر میرسد که یک اصلاح کوتاه است و مجدد به سمت بالا برگشته است. در همان زمان حجم معاملات افزایش می یابد (1) و از حرکت صعودی قیمت حمایت می کند. چنین موقعیت هایی نشان می دهد که قیمت احتمالاً به حرکت صعودی خود ادامه می دهد.

در موقعیت دوم، می‌توانید قیمت را مشاهده کنید که حرکت نزولی را رد می‌کند، و چندین پین بار صعودی را ترسیم می‌کند. اصلاحات به خوبی با افزایش در حجم پشتیبانی شدند (2). بعداً قیمت با حجم مثبت به روند صعودی خود ادامه داده یعنی مجدد حمایت صورت گرفته است.

اکنون، در موقعیت سوم، حجم افزایش یافته (3) اما قیمت از حرکت به سمت بالا بازماند و نتوانست یک قله جدید ایجاد کند. این بدان معنی است که حجم دیگر از حرکت صعودی فعلی قیمت حمایت نمی کند. ما چنین شرایطی را به عنوان یک موقعیت تغییر روند در نظر خواهیم گرفت.

نتیجه

بهترین اندیکاتور حجم معاملات بنام Better Volume New Alerts  یک ابزار ضروری برای متاتریدر 4 برای فعالیت های معاملاتی روزانه است. این اندیکاتور از BetterVolume 1.5 استفاده می کند که در نظارت بر انباشت و توزیع دارایی های معاملاتی بسیار موثر است.

علاوه بر این، این اندیکاتور نمایش ساده ای از وضعیت های حجم بازار را ترسیم می کند که مزایای بیشتری را برای معامله گران مبتدی فارکس و سهام ارائه می دهد.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور حجم Better Volume New Alerts

NumberOfBars : تنظیم کنید که در نشانگر چند نوار نمایش داده شود.

MA-Period : دوره متوسط ​​متحرک حجم معاملات.

LookBack : تعداد شمعدان های گذشته که برای محاسبه حجم باید شمارش شوند.

Width1: عرض نوارهای حجم مثبت.

Width2 :عرض نوارهای حجم منفی.

از VisualAlert استفاده کنید : هشدار روی صفحه را فعال کنید.

از SoundAlert استفاده کنید: هشدار صوتی را فعال کنید.

از EmailAlert استفاده کنید :هشدار ایمیل را فعال کنید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه