با اندیکاتور واگرایی آر اس آی (RSI Divergence) برای متاتریدر ۵ سیگنال خرید و فروش دریافت کنید

اندیکاتور واگرایی RSI

نشانگر استاندارد واگرایی RSI را با واگرایی ها ترکیب کنید. شرایط اشباع فروش و خرید را ارزیابی کنیدوسیگنال های خرید و فروش دقیق دریافت کنید.

توضیحات

هنگامی که حرکت قیمت و اندیکاتور RSI دیگر منعکس کننده یک حرکت مشابه نیستند، یک اندیکاتور واگرایی RSI به معامله گران سیگنال می دهد.

RSI (شاخص قدرت نسبی) یک شاخص حرکتی است که تغییرات قیمت را برای شناسایی شرایط بازار  خرید یا فروش بیش از حد ارزیابی می کند. مقیاسی از 0 تا 100 دارد. وقتی شاخص قدرت نسبی به زیر 30 می‌رسد، بازار بیش از حد فروش در نظر گرفته می‌شود.

اگر مقدار شاخص از 70 بیشتر شود، بازار در شرایط خرید بیش از حد در نظر گرفته می شود. فقدان سیگنال یکی از مسائل مهمی است که هنگام استفاده از یک اندیکاتور تجربه می شود. این شاخص به سختی به سطح خرید و فروش بیش از حد می رسد.

برای مقابله با این مشکل، شما نیاز به واگرایی از شاخص استاندارد دارید. واگرایی می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که چه زمانی بازار احتمالاً پس از عقب نشینی روند خود را از سر می گیرد.

اگر یک نمودار واگرایی RSI را نشان دهد، شاخص قدرت نسبی در نمودارش یک ( LH) را ایجاد می کند. این زمانی اتفاق می افتد که قیمت به بالاترین حد خود برسد یعنی (HH). از سوی دیگر، زمانی که قیمت به پایین ترین حد جدید یعنی (HL) خود در نمودار می رسد، اندیکاتور پایین ترین سطح یعنی (LL) را نشان می دهد.

واگرایی RSI زمانی اتفاق می‌افتد که شاخص در یک روند صعودی به بالاترین حد خود متوقف شود یا در طول یک روند نزولی به پایین‌ترین حد سقوط کند. واگرایی نشان می دهد که روند فعلی کشش و قدرت خود را از دست داده است. این می تواند یک سیگنال و موقعیتی برای احتمال معکوس شدن در جهت فعالیت قیمت بازار باشد.

هنگامی که اندیکاتور RSI در محدوده فروش بیش از حد قرار میگیرد، واگرایی صعودی ظاهر می شود و به دنبال آن یک پایین ترین سطح بالاتر (higher low) که مربوط به پایین ترین سطح در حرکت قیمت است lower lows ، ظاهر می شود.

یک واگرایی نزولی زمانی مشخص می شود که شاخص قدرت نسبی بیش از حد خرید شود، و به دنبال آن یک lower high که با higher highs مرتبط است شکل بگیرد.

سیگنال های خرید و فروش با اندیکاتور واگرایی RSI

برای یافتن سیگنال‌های خرید و فروش با اندیکاتور واگرایی rsi، باید واگرایی‌های صعودی و نزولی را پیدا کنید. واگرایی صعودی به ما سیگنال خرید می دهد، در حالی که واگرایی نزولی سیگنال های فروش را به ما می دهد.

خرید سیگنال

 استفاده از اندیکاتور واگرایی RSI

نمودار بالا یک روند صعودی را نشان می دهد. همانطور که می بینید، زمانی وارد معامله می شویم که اندیکاتور بالاترین سطح پایین تر (lower highs ) را با شرایط فروش بیش از حد نشان می دهد. این یک واگرایی صعودی را تأیید می کند.

می‌توانید منتظر شمع تأیید باشید یا زمانی که RSI به قلمروی فروش بیش از حد  رسید، موضع بگیرید. می توانید یک استاپ لاس در زیر پایین ترین سطح قبل قرار دهید و زمانی که واگرایی RSI شروع به نزول کرد، از معامله خارج شوید.

نتیجه

اندیکاتور استاندارد RSI مستعد سیگنال های نادرست است و گاهی مناطق اشباع خرید و فروش را نشان نمی دهد. اندیکاتور واگرایی آر اس آی (RSI) ، واگرایی ها را با RSI کلاسیک ترکیب می کند تا به شما یک ایده کلی از مسیر بعدی قیمت ارائه دهد.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

اندیکاتور واگرایی RSI تنظیمات متعددی دارد.

تنظیمات اندیکاتور RSI Divergence

 

دوره : دوره برای محاسبه اندیکاتور

قیمت اعمال شده : قیمت برای محاسبه (باز، بسته، زیاد، پایین و غیره)

خرید بیش از حد  : سطح خرید بیش از حد نشانگر

Oversold : سطح فروش بیش از حد شاخص

رنگ صعودی : رنگ برای حرکات صعودی قیمت

رنگ نزولی : رنگ برای حرکات نزولی قیمت

 

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه