تشخیص و معامله واگرایی ها با اندیکاتور واگرایی RSI Divergence ) RSI)

اندیکاتور واگرایی RSI Divergence -اندیکاتور واگرایی rsi

اندیکاتور استاندارد RSI را با واگرایی ها ترکیب کنید ، شرایط اشباع فروش و خرید را ارزیابی کنید و سیگنال های خرید/فروش دقیق را معامله کنید .

توضیحات

هنگامی که حرکت قیمت و اندیکاتور RSI منعکس کننده یک حرکت مشابه نیستند، یک اندیکاتور واگرایی RSI Divergence به معامله گران سیگنال می دهد.

RSI (شاخص قدرت نسبی) یک شاخص حرکت است که تغییرات قیمت را برای شناسایی شرایط بازار را برای اشباع خرید و فروش ارزیابی می کند.

مقیاسی از 0 تا 100 دارد. وقتی شاخص قدرت نسبی به زیر 30 می‌رسد، بازار بیش از حد فروش (اشباع فروش) در نظر گرفته می‌شود. اگر مقدار شاخص از 70 بیشتر شود، بازار بیش از حد خرید در نظر گرفته می شود.

فقدان سیگنال یکی از مسائل مهمی است که هنگام استفاده از یک اندیکاتور تجربه می شود.همچنین این شاخص به سختی به سطح خرید و فروش بیش از حد می رسد.

بهترین راه برای مقابله با این مشکل استفاده از واگرایی در اندیکاتور استاندارد rsi است.

واگرایی می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که چه زمانی بازار احتمال دارد که پس از عقب نشینی روند خود را از سر می گیرد.

اگر یک نمودار واگرایی RSI را نشان دهد،یعنی اندیکاتور در نمودار یک قله پایینتر از قله قبل ایجاد کند(LH) و اما در مقابل قیمت به بالاترین حد خود یعنی قله بالاتر( HH )میرسد.

از سوی دیگر، زمانی که قیمت به پایین ترین حد جدید یعنی (LL) می رسد، اندیکاتور دره ای بالاتر از دره قبل (HL) را نشان می دهد .

اندیکاتور واگرایی rsi

واگرایی RSI زمانی اتفاق می‌افتد که اندیکاتور در یک روند صعودی به بالاترین حد خود میرسد (HH) یا در طول یک روند نزولی به پایین‌ترین سطح خود میرسد( LL).

واگرایی نشان می دهد که روند فعلی قدرتش را از دست داده است و این می تواند سیگنال و تنظیمی برای احتمال تغییر مسیر در جهت فعالیت قیمت بازار باشد.

هنگامی که اندیکاتور RSI بیش از حد فروخته می شود (اشباع فروش) ، واگرایی صعودی ظاهر می شود و به دنبال آن یک پایین ترین سطح بالاتر(HL) که مربوط به پایین ترین سطح در حرکت قیمت یعنی (LL) است، ظاهر می شود.

یک واگرایی نزولی هم زمانی مشخص می شود که شاخص شاخص قدرت نسبی در محدوده بیش از حد خرید است، و به دنبال آن یک قله پایینتر در شاخص (LH) و در قیمت قله های بالاتر یعنی (HH) مشاهده میشود.

سیگنال های خرید و فروش با اندیکاتور واگرایی rsi خودکار

برای یافتن سیگنال‌های خرید یا فروش با اندیکاتور واگرایی RSI برای متاتریدر 4 ، باید واگرایی‌های صعودی و نزولی را پیدا کنید. واگرایی صعودی به ما سیگنال خرید می دهد، در حالی که واگرایی نزولی سیگنال های فروش را به ما می دهد.

سیگنال خرید

سیگنال خرید با اندیکاتور واگرایی rsi

نمودار بالا یک روند صعودی را نشان می دهد. همانطور که می بینید، زمانی وارد معامله می شویم که اندیکاتور (LH) را با شرایط فروش بیش از حد نشان می دهد. این یک واگرایی صعودی را تأیید می کند.

برای اطمینان بیشتر می‌توانید منتظر شمع تأیید باشید یا اینکه زمانی که RSI به محدوده اشباع فروش رسید، وارد معامله شوید . می توانید یک استاپ لاس در زیر پایین ترین سطح قبل قرار دهید و زمانی که واگرایی RSI شروع به نزول کرد، از معامله خارج شوید.

سیگنال فروش

سیگنال فروش با اندیکاتور واگرایی rsi

در نمودار بالا، می بینید که وقتی اندیکاتور واگرایی RSI، یک (HL) را با شرط خرید بیش از حد نشان می دهد، قیمت عقب نشینی کرد اما در نهایت به روند نزولی ادامه داده است.

زمانی وارد معامله شدیم که اندیکاتور واگرایی (RSI ( RSI Divergence شرایط خرید بیش از حد را نشان داد، با حد ضرر بالای آخرین قله ماقبل و خروج زمانی است که واگرایی RSI شروع به صعود کرد.

نتیجه 

نشانگر استاندارد RSI مستعد سیگنال های نادرست است و گاهی مناطق اشباع را نشان نمی دهد. اندیکاتور واگرایی RSI برای متاتریدر4 ، واگرایی ها را با RSI کلاسیک ترکیب می کند تا به شما یک ایده کلی از مسیر بعدی قیمت ارائه دهد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور واگرایی RSI

اندیکاتور واگرایی RSI تنظیمات متعددی دارد. دو جداکننده وجود دارد، یکی دارای مقدار RSI و دیگری با تنظیم نشانگر.

دو خط روند وجود دارد. خط روند قیمت و خط روند نشانگر. خط روند قیمت واگرایی ها را در نمودار نشان می دهد، در حالی که خط روند نشانگر واگرایی ها را در اندیکاتور نشان می دهد.

displayHiddenDiv با ادامه یک روند نمایش داده می شود.

اگر displayAlert را روی true تنظیم کنید، به شما می گوید واگرایی RSI شکل گرفته است.

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه