اندیکاتور محاسبه اندازه لات معامله بنام Position Size Calculator برای متاتریدر4

اندیکاتور لات معامله position size calculator

ماشین حساب اندازه لات به معاملات حرفه ای با تعیین ریسک مد نظر و اجتناب از معامله بیش از حد کمک می کند. سطح ورودی، حد ضرر و اندازه لات را به صورت خودکار تنظیم می کند.

توضیحات

در حالی که می‌توانید به صورت دستی اندازه ایده‌آل لات معاملاتی را محاسبه کنید، گاهی اوقات لازم است معامله را سریع‌تر انجام دهید، مخصوصاً هنگام اسکالپینگ و اینجاست که اندیکاتور محاسبه لات Position Size Calculator به کمک شما می آید .

معامله گران همیشه به دنبال ابزارهای معاملاتی هستند تا معاملات خود را بهتر کنند. در حالی که شاخص‌های فنی متعددی وجود دارند که سیگنال‌های خرید و فروش را ارائه می‌دهند، تنها تعداد کمی هستندکه در اندازه‌گیری حجم معامله و مدیریت ریسک کمک می‌کنند. مدیریت ریسک یعنی تعیین حداکثر زیان احتمالی ممکن است . بنابراین، از ریسک کردن بیش از حد سرمایه تجاری خود و ضربه زدن به حساب خودداری کنید.

اندیکاتور محاسبه لات سایز ،اندازه موقعیت ایده آل را بسته به موجودی حساب، تحمل ریسک، جفت ارز و سایر اطلاعات در پلت فرم MT4 محاسبه می کند. سپس سطح حد ضرر ایده آل را تعیین می کند.

برای انجام محاسبات لازم نیست به نمودارها برگردید. شما می توانید حد ضرر، اندازه لات معامله و سایر اطلاعات را در پانل در سمت چپ بالای نمودارهای معاملاتی مشاهده کنید. این اندیکاتور را می توانید با معامله همه ابزارها و جفت های فارکس استفاده کنید.

نحوه استفاده از اندیکاتور محاسبه لات Position Size Calculator برای MT4

استفاده از اندیکاتور لات سایز Position Size Calculator بسیار آسان است. با دانلود رایگان نشانگر در سایت ما شروع کنید. این نشانگر به طور خودکار با استفاده از خطوط، نقاط ورود معامله ایده آل و حدضرر را محاسبه و علامت گذاری می کند. همچنین موجودی حساب، درصد ریسک، اندازه موقعیت و ریسک پول را به شما نشان می دهد.

این به این معنی است که اگر معامله به دلخواه شما پیش نرود، مقداری را که ریسک از دست دادن آن را پذیرفته اید از دست خواهید داد. به طور پیش فرض، این اندیکاتور ریسک را 1٪ تعیین می کند. با این حال، می توانید میزان تحمل ریسک و اندازه لات معامله را ویرایش کنید. اگر میخواهید ریسکتان  2 درصد باشد، به سادگی درصد ریسک یا ریسک پول (مقدار پولی که مایل به ریسک هستید) را تغییر دهید.

مثال

اندیکاتور محاسبه لات سایز position size calculator

نمودار حرکت قیمت یورو در برابر دلار آمریکا را نشان می دهد. پانل مدیریت ریسک و اندازه حجم معامله را در سمت چپ نمودار قیمت نشان می دهد. به عنوان مثال، اندازه موقعیت در این حساب آزمایشی 1.16 لات است.

ریسک سرمایه 50 دلار از موجودی حساب 5000 دلاری است که نشان دهنده 1٪ از کل موجودی حساب است.

همچنین اندیکاتور حد ضرر را زیر سطح ورودی قرار داده است که نشان دهنده سیگنال خرید است. سطح ورودی 1.10457 است، در حالی که حد ضرر 1.10414 است، به این معنی که تحمل ریسک 43 پیپ است.

شما فقط باید این اطلاعات را در تنظیمات  پر کنید، و سپس شما آماده معامله خواهید بود. برای تعیین سطح سود می توانید از ریسک به پاداش 1:3 استفاده کنید. استفاده از تریلینگ استاپ می تواند به شما در سیو سود بیشتر کمک کند.

نتیجه

اندیکاتور ماشین حساب اندازه پوزیشن Position Size Calculator با گنجاندن مدیریت ریسک در استراتژی شما، معاملات شما را به سطح بعدی می برد. این اندیکاتور ،اندازه لات مناسب و سطح حد ضرر را تعیین می کند. بنابراین، با خیال راحت معامله کنید و از هجوم حداکثری موجودی حساب خود به معاملات اجتناب کنید.

این امر به جلوگیری از معامله بیش از حد کمک می کند، به خصوص برای معامله گران تازه کار. اندازه خودکار لات به شما کمک می کند بدون ریسک کردن حساب خود، به طور موثر و سریع تر معامله کنید. اندیکاتور Position Size Calculator قطعا یک ابزار فنی است که باید در پلتفرم متاتریدر 4 خود داشته باشید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

سطح ورودی:  قیمت را برای باز کردن معامله تعیین می کند

سطح حد ضرر: تعیین می کند که در صورت شکست سیگنال معاملاتی، معامله کجا بسته می شود

ریسک: حداکثر مقداری را که مایل به ریسک هستید را به درصد تعیین می کند

ریسک پول: مقداری که به صورت ارقامی حاضر به ریسک هستید

استفاده از پول به جای درصد: مقدار ریسک را به جای درصد به صورت ارقامی نشان می دهد

استفاده از سهام به جای تعادل: هنگام محاسبه توقف ضرر، به جای تعادل از سهام استفاده کنید

رنگ قلم : رنگ فونت اطلاعات معاملاتی را در پانل تنظیم می کند

رنگ قلم Ps: فونت مورد استفاده در اطلاعات اندازه موقعیت را تعیین کنید

رنگ خط ورودی: رنگ خطی را که نقطه ورود تجارت را نشان می دهد تنظیم می کند

رنگ خط توقف ضرر: رنگ خطی را که نقطه خروج تجارت را نشان می دهد را تنظیم می کند

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه