اندیکاتور پوزیشن سایز و مدیریت پول Money Management برای متاتریدر5

اندیکاتور مدیریت سرمایهMoney Management

اندیکاتور محاسبه لات ورودی و مدیریت پول به معامله حرفه ای با تعیین ریسک مورد انتظار و اجتناب از معامله بیش از حد کمک می کند. بهترین حد ضرر و اندازه حجم موقعیت را به شما نشان می دهد.

توضیحات

در حالی که می‌توانید به صورت دستی اندازه موقعیت معاملاتی ایده‌آل خود را محاسبه کنید، گاهی اوقات لازم است معامله را سریع‌تر انجام دهید، مخصوصاً هنگام اسکالپینگ و اینجاست که دانلود رایگان اندیکاتور مدیریت ریسک و محاسبه لات Money Management برای متاتریدر 5 به کمک شما می اید.

معامله گران همیشه به دنبال ابزارهای معاملاتی هستند که معاملات آنها را آسان کند. در حالی که شاخص های فنی متعددی سیگنال های خرید و فروش را ارائه می دهند، تنها تعداد کمی به شما کمک می کنند تا موقعیت ها را اندازه بگیرید و ریسک را مدیریت کنید. مدیریت ریسک شامل تعیین حداکثر زیان احتمالی است. به این ترتیب از ریسک بیش از حد سرمایه تجاری خود و خراب کردن حساب خود جلوگیری می کنید.

اندیکاتور مدیریت پول Money Management اندازه موقعیت ایده آل را بر اساس موجودی حساب، تحمل ریسک، جفت ارز و سایر اطلاعات در پلت فرم MT5 محاسبه می کند. سپس سطح حد ضرر ایده آل را تعیین می کند. برای انجام محاسبات نیازی به بازگشت به نمودارها ندارید.

می توانید استاپ لاس، اندازه حجم موقعیت و سایر اطلاعات را در نوار سمت چپ پایین نمودارهای معاملاتی مشاهده کنید. این اندیکاتور می تواند برای معامله همه ابزارها و جفت ارزهای فارکس استفاده شود.

نحوه استفاده از اندیکاتور پوزیشن سایز و مدیریت پول Money Management برای MT5

استفاده از اندیکاتور محاسبه لات معامله Money Management بسیار ساده است. با دانلود نشانگر به صورت رایگان در وب سایت ما شروع کنید.

اندیکاتور به طور خودکار مقدار ATR و Stop-Loss را محاسبه می کند. همچنین درصد ریسک، سطح حد ضرر و اندازه حجم موقعیت برای تعادل در معاملاتتان را برای شمانمایش میدهد. این به این معنی است که اگر معامله طبق سناریوی شما پیش نرود، مقداری را که به عنوان ریسک از دست دادن در نظر گرفته اید ،از دست خواهید داد .

به طور پیش فرض، این اندیکاتور ریسک را 1٪ تعیین می کند. با این حال، می توانید میزان تحمل ریسک و اندازه لات موقعیت خود را تغییر دهید. اگر میخواهید ریسک  شما 2% باشد، به سادگی درصد ریسک یا مقدار ریسک (مقدار پولی که مایل به ریسک هستید) را تغییر دهید.

مثال

اندیکاتور مدیریت سرمایه

نمودار حرکت قیمت دلار استرالیا در برابر ین را نشان می دهد. اندیکاتور نوار ریسک پول و اندازه حجم موقعیت را در پایین سمت چپ نمودار قیمت نشان می دهد. به عنوان مثال، اندازه لات موقعیت در این حساب آزمایشی 0.82 لات است.  ریسک 50 دلار از موجودی 5000 دلاری حساب است که 1٪ از کل موجودی حساب است.

اندیکاتور یک حد ضرر را زیر سطح ورودی تنظیم کرده است که نشان دهنده ورود و سیگنال خرید است. سطح ورودی 93.567 و حد ضرر 93.399 است که به معنای تحمل ریسک 168 پیپی است.

شما فقط باید کارهای ورود را انجام دهید و دیگر کار تمام است. می توانید از ریسک به ریوارد 1:3 برای تعیین سطح سود خود استفاده کنید. استفاده از تریلینگ استاپ می تواند به شما کمک کند تا سود بیشتری کسب کنید.

نتیجه

اندیکاتور پوزیشن سایز و مدیریت پول Money Management با افزودن مدیریت ریسک به استراتژی شما، معاملات شما را به سطح بعدی و کارآمد تری می برد چراکه اندازه لات معامله مناسب و سطح حد ضرر را تعیین می کند.

به این ترتیب شما با خیال راحت معامله می کنید و از ،از دست دادن حساب خود جلوگیری می کنید. این به جلوگیری از معامله بیش از حد به خصوص برای معامله گران مبتدی کمک می کند .

اندازه گیری لات معامله خودکار Money Management به شما کمک می کند بدون ریسک کردن حساب خود، به طور موثر و سریع معامله کنید. این اندیکاتور قطعا یک ابزار فنی بسایر کارآمد است که باید در پلتفرم متاتریدر5 خود داشته باشید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

حالت ریسک

مکانیسم محاسبه سرمایه:  مکانیسم محاسبه را برای محاسبه ریسک خود انتخاب کنید – مانده، مارجین آزاد و حقوق صاحبان سهام.

کسر ریسک سرمایه، مثال: کسر ریسک شما را تعیین می کند – 0.01 = 1%.

محاسبه حد ضرر

مکانیسم محاسبه نقطه توقف ضرر: مکانیسم محاسبه را برای محاسبه Stop-Loss – ATR-Points of Fixed Points انتخاب کنید.

طول ATR برای توقف ضرر مبتنی بر ATR: دوره ATR برای محاسبه توقف ضرر.

ضریب ارزش ATR: ضریب ارزش ATR برای محاسبه توقف ضرر.

Fixed size Stop-Loss points count: مقدار نقطه توقف ضرر ثابت.

تنظیمات عمومی

پیوست جفت ارز: در اینجا می توانید ضمیمه جفت ارز را تایپ کنید.

رنگ برای پارامترها : رنگی را برای نمایش پارامترهای نشانگر انتخاب کنید.

رنگ برای لات های محاسبه شده : رنگی را برای نمایش لات های محاسبه شده در زیر انتخاب کنید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه