استفاده از اندیکاتور آرون (Aroon Indicator) برای اندازه گیری حرکت و قدرت روند

اندیکاتور آرون برای متاتریدر 4

اندیکاتور آرون یک شاخص عالی برای اندازه گیری حرکت و قدرت روند است. ابزاری عالی برای معامله روند و تشخیص معکوس شدن قیمت

توضیحات

اندیکاتور آرون یک شاخص نسبتا کمتر شناخته شده است. با این حال، این بدان معنا نیست که قدرت کمی دارد. به خوبی شاخص های دیگر است، اگر بهتر نباشد. توشار چنده این اندیکاتور را در سال 1995 توسعه داد.

اساساً اندیکاتور Aroon برای متاتریدر 4 برای شناسایی نوع روند در بازار (روند صعودی، نزولی یا حرکت خنثی) طراحی شده است. همچنین قدرت روند را اندازه گیری می کند و معامله گران را از بازگشت احتمالی قیمت مطلع می کند. علاوه بر این، به معامله گران کمک می کند تا تثبیت و اصلاح در بازار را شناسایی کنند.

نحوه استفاده از اندیکاتور آرون

این نشانگر از Aroon up و Aroon down تشکیل شده است. Aroon up ارزش روند صعودی را اندازه گیری می کند در حالی که Aroon down روند نزولی در بازار را اندازه گیری می کند. این دو خط به معامله گران کمک می کند تا حرکت قیمت را تعیین کنند و با اندازه گیری ارزش روند صعودی و نزولی در بازار، فشار خرید و فروش را در بازار پیش بینی کنند.

این اندیکاتور یک اسیلاتور را در نمودارهای قیمت با مقادیر 0 تا 100 نشان می دهد که دو منحنی بین مقادیر در نوسان هستند. به عنوان مثال، اگر Aroon up بالاتر از Aroon down باشد، نشان دهنده یک روند صعودی است.

به همین ترتیب، زمانی که اندیکاتور آرون از ارزش 50 عبور می کند، این نشانه ای از یک روند صعودی قوی است. این سناریو توسط Aroon Down پایین تر از 30 هم صادق است.

به طور مشابه، زمانی که آرون پایینتر از مقدار 50 باشد، روند نزولی قوی است. این سیگنال توسط خط بالا آرون نزدیک به علامت صفر تقویت می شود. با این حال، زمانی که هر دو خط Aroon در مجاورت یکدیگر قرار دارند، این نشان دهنده این است که بازار در حال تثبیت است.

هنگامی که یک خط نزدیک به سطح 100 است، روند به خوبی تثبیت شده و قوی است. و وقتی از خط 30 بازار به سمت صفر می‌گذرد،  این احتمال وجود دارد که روند در حال رسیدن به آخر خط است  و احتمالاً به سمت معکوس شدن پیش می‌رود.

نمونه نمودار

استفاده از اندیکاتور آرون

نمودار بالا حرکت قیمت یورو در برابر دلار نیوزیلند را نشان می دهد. توجه کنید که چگونه خط آبی پایین آرون در اطراف علامت 100 قرار می گیرد، همانطور که توسط دایره قرمز نشان داده شده است. خط زرد Aroon up در اطراف ناحیه مقدار 0 باقی می ماند.

این واقعیت که خط آبی در محدوده 100 است به معنای قوی بودن روند نزولی است. پرایس اکشن صحت سیگنال نشانگر را تایید می کند. همانطور که توسط فلش ​​قرمز نشان داده شده است، قیمت یک روند نزولی ثابت را حفظ می کند.

به طور مشابه، در طول یک روند صعودی قوی، خط زرد Aroon رو به بالا در اطراف مقدار 100 باقی می ماند در حالی که خط آبی در اطراف علامت 0 نوسان می کند، همانطور که توسط دایره  سبز نشان داده شده است.

نتیجه

اندیکاتور آرون برای متاتریدر 4 یک شاخص عالی برای سوار شدن بر روند است. همچنین می تواند به شما در اندازه گیری حرکت و قدرت روند و پیش بینی برگشت قیمت قریب الوقوع کمک کند. دانلود اندیکاتور آرون در تی پی چارت رایگان است.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور آرون

MomPeriod : تعداد میله‌هایی که نشانگر برای محاسبه بالاترین بالاتر و کمترین مقدار استفاده می‌کند. از این اطلاعات برای رسم خطوط روی نشانگر استفاده می کند.

 

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه