اندیکاتور آرون (Aroon Indicator) برای شناسایی قدرت روند و معاملات روند در متاتریدر 5

اندیکاتور آرون برای متاتریدر 5

اندیکاتور آرون ابزاری عالی برای اندازه گیری حرکت و قدرت یک روند است. یک شاخص عالی برای معامله با روند و تعیین بازگشت قیمت.

توضیحات

اندیکاتور آرون برای متاتریدر 5 یک شاخص نسبتا کمتر شناخته شده است. با این حال، این بدان معنا نیست که قدرت کمتری دارد. به اندازه شاخص های دیگر عمل میکند، اگر بهتر نباشد. شخصی بنام Tushar Chande این اندیکاتور را در سال 1995 توسعه داد.

در واقع اندیکاتور رایگان آرون برای MT5 برای تعیین نوع روند در بازار (بالا، نزولی یا خنثی) طراحی شده است. همچنین قدرت روند را اندازه گیری می کند و معامله گران را از تغییر احتمالی قیمت مطلع می کند. علاوه بر این، به معامله گران کمک می کند تا تثبیت و اصلاح در بازار را شناسایی کنند.

اندیکاتور آرون چگونه کار می کند؟

این اندیکاتور از Aroon up و Aroon down تشکیل شده است. Aroon up ارزش یک روند صعودی را اندازه گیری می کند، در حالی که Aroon down یک روند نزولی در بازار را اندازه گیری می کند. این دو خط به معامله گران کمک می کند تا با اندازه گیری معنای روند صعودی و نزولی در بازار، عملکرد قیمت را شناسایی کرده و فشار خرید و فروش در بازار را پیش بینی کنند.

این اندیکاتور بر روی نمودارهای قیمت با مقادیر بین 0 تا 100 قرار دارد  که دو منحنی بین این مقادیر در نوسان هستند. به عنوان مثال، اگر یک آرون صعودی بالاتر از یک آرون پایین (Aroon down) باشد ، یک روند صعودی را نشان می دهدو به طور مشابه، زمانی که آرون از خط ارزش 50 عبور می کند، نشانه واضحی از یک روند صعودی قوی است. این سناریو با سقوط آرون بالا (Aroon up) به زیر سطح 30 تایید می شود.

به طور مشابه، زمانی که آرون بالا به زیر 50 سقوط کند، روند نزولی قوی است. این سیگنال توسط خط صعودی نزدیک به علامت صفر تقویت می شود. با این حال، زمانی که هر دو خط در مجاورت یکدیگر قرار دارند، نشانه واضحی از تحکیم بازار است.

هنگامی که خط نزدیک به سطح 100 است، روند به خوبی تثبیت شده و قوی است. با این حال، هنگامی که از سطح 30 بازار به سمت صفر عبور می کند، روند به سمت سست شدن پیش میرود و احتمالاً به سمت معکوس شدن حرکت می کند.

نمونه نمودار

استفاده از اندیکاتور آرون

نمودار بالا حرکت قیمت یورو در برابر دلار نیوزلند را نشان می دهد. توجه کنید که چگونه خط آبی نزولی آرون در اطراف علامت 100 قرار می گیرد، همانطور که در ناحیه دایره ای قرمز نشان داده شده است.

خط زرد در حال افزایش نزدیک به محدوده 0 باقی می ماند. این واقعیت که خط آبی نزدیک به 100 است به این معنی است که روند نزولی قوی است. پرایس اکشن تأیید می کند که سیگنال نشانگر درست است. همانطور که توسط فلش ​​قرمز نشان داده شده است، قیمت یک روند نزولی ثابت را حفظ می کند.

به طور مشابه، در طول یک روند صعودی قوی، خط زرد افزایشی در حدود 100 باقی می ماند در حالی که خط آبی در اطراف 0 نوسان می کند همانطور که در ناحیه دایره سبز نشان داده شده است. در واقع قیمت مطابق با سیگنال اندیکاتور یک روند صعودی ثابت ایجاد می کند.

نتیجه

اندیکاتور آرون یک شاخص ایده آل برای حرکت با روند است. همچنین می‌تواند به شما در اندازه‌گیری حرکت و قدرت روند و پیش‌بینی برگشت قریب‌الوقوع قیمت کمک کند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متا 5

بازه زمانی : بازه زمانی را برای محاسبه شاخص انتخاب کنید.

دوره محاسبه : تعداد میله‌هایی که نشانگر برای محاسبه بالاترین بالاتر و کمترین مقدار استفاده می‌کند. از این اطلاعات برای رسم خطوط روی نشانگر استفاده می کند.

قیمت برای استفاده برای High: قیمت را برای محاسبه مقدار بالای نشانگر انتخاب کنید

قیمت برای استفاده برای Low: قیمت را برای محاسبه مقدار پایین نشانگر انتخاب کنید

و گزینه های هشدار

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه