نحوه استفاده از اندیکاتور باند VWAP برای متاتریدر 5 + دانلود رایگان اندیکاتور

اندیکاتور باند VWAP

بهترین شاخص باندهای VWAP (حجم وزنی متوسط ​​قیمت) برای MT5. برای خرید در پایین و فروش در بالا، با این اندیکاتور قیمت منصفانه، بهترین قیمت ورودی و خروجی را شناسایی کنید.

توضیحات

اندیکاتور باند VWAP مخفف Volume Weighted Average Price Bands شبیه اندیکاتورهای میانگین متحرک و باند بولینگر در متاتریدر 5 است. در این اندیکاتور ، وزن بیشتری به حجم داده می شود. این اندیکاتور یک ایده عالی از سطوح حمایت و مقاومت در نمودار ارائه می دهد.

علاوه بر این، اندیکاتور ارزش واقعی ابزار معاملاتی را نشان می دهد  بنابراین، معامله گران فارکس می توانند فرصت های معاملاتی عالی برای خرید در پایین و فروش در قیمت بالا پیدا کنند.

معامله گران می توانند آگاهی از قیمت منصفانه را با پرایس اکشن ترکیب کنند  و بهترین قیمت ورودی ممکن را با استفاده از باندهای vwap پیدا کنند. تعیین ارزش منصفانه به خودی خود برای موفقیت هر معامله گر حیاتی است.

نحوه معامله با اندیکاتور باند VWAP

استفاده از اندیکاتور باند VWAP

نمودار EURJPY H1 بالا باند VWAP را در حال عمل نشان می دهد. خط وسط، قیمت میانگین وزنی حجمی (VWAP) ابزار معاملاتی است. و باندهای بالا و پایین با محاسبه انحراف معیار از خط وسط تشکیل می شوند. قیمت روی خط وسط، ارزش منصفانه ابزار معاملاتی است.

بهترین قیمت برای ورود به خرید زمانی است که قیمت به باند پایین‌تر نزدیک می‌شود، و بهترین قیمت برای ورود به فروش زمانی است که قیمت به باند بالایی نزدیک می‌شود. معامله گران می توانند یک موقعیت را حفظ کنند و در سیگنال مخالف خارج شوند. با این حال، معامله گران فارکس باید بر حرکت قیمت در باندهای پایین و بالایی تمرکز کنند و سیگنال های معاملاتی VWAP را تأیید کنند.

معامله گران مبتدی می توانند از درک ارزش منصفانه هر ابزار معاملاتی و خرید پایین و فروش در بالاترین قیمتها سود ببرند. از سوی دیگر، معامله‌گران پیشرفته می‌توانند اندیکاتور  VWAP Bands را در چندین تایم فریم اعمال کنند و از روش TOP-DOWN استفاده کنند. علاوه بر این، معامله گران  با درک و مقایسه مقادیر اندیکاتور و موقعیت باندهای بالا و پایین می توانند معاملات سودآوری را برنامه ریزی کرده و انجام دهند.

از آنجایی که اندیکاتور وزن بیشتری به حجم می‌دهد، در جلسات معاملاتی با حجم بالا واکنش نشان می‌دهد.  در سایر جلسات ، واکنش نسبتاً کمتر است. علاوه بر این، معامله‌گران روزانه می‌توانند این اندیکاتور را در بازه‌های زمانی متعدد اعمال کنند تا یک پروفایل قیمت منصفانه ایجاد کنند.

این اندیکاتور برای معامله گران درون روزی، کوتاه مدت و بلند مدت به خوبی کار می کند. معامله گران می توانند در وبسایت تی پی چارت فایل ZIP  اندیکاتور باند vwap را به صورت رایگان دانلود کنند.

نتیجه

اندیکاتور قیمت میانگین وزنی حجمی (VWAP) در واقع بهترین اندیکاتور معاملات فارکس برای شناسایی قیمت ارزش منصفانه هر ابزار معاملاتی است. در حالی که باندهای بالا و پایین بهترین معاملات خرید و فروش، و نقاط ورودی را ارائه می دهند، خط میانی نقطه مرجع قیمت عالی را ارائه می دهد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور باند VWAP

دوره متوسط ​​وزن حجمی: دوره برای محاسبه مقادیر اندیکاتور

قیمت : قیمت های بسته شدن برای محاسبه شاخص اعمال می شود

استفاده از حجم واقعی؟ : به طور پیش فرض false

انحراف با تصحیح نمونه؟ : به طور پیش فرض false

انحراف باند(های) اول : انحراف استاندارد برای باند اول

انحراف باند(های) دوم : مقدار برای محاسبه انحراف استاندارد برای باند دوم

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه