اندیکاتور حجم معاملات VWAP Bands برای متاتریدر 4

اندیکاتور حجم vwap

اندیکاتور VWAP Bands (قیمت میانگین وزنی حجمی) (Volume Weighted Average Price) برای MT4،برای خرید در بهترین قیمت پایین و فروش در بالاترین قیمت (قیمت منصفانه) بهترین قیمت ورودی و خروجی را شناسایی کنید.

توضیحات

اندیکاتور سیگنال دهی VWAP Bands( باندهای قیمت میانگین وزنی حجم) مشابه باندهای میانگین متحرک و بولینگر است. در این نشانگر وزن بیشتری به حجم داده می شود. اندیکاتور VWAP Bands بینش خوبی در مورد سطوح حمایت و مقاومت در نمودار ارائه می دهد.

علاوه بر این، این اندیکاتور ارزش منصفانه یک ابزار معاملاتی را نشان می دهد. بنابراین، معامله‌گران فارکس را قادر می‌سازد تا فرصت‌های معاملاتی عالی را برای خرید پایین و فروش بالا شناسایی کنند.
معامله گران می توانند درک قیمت ارزش منصفانه را با حرکت قیمت ترکیب کنند. و بهترین قیمت ورودی ممکن را با استفاده از باندهای شدید پیدا کنید. شناسایی قیمت ارزش منصفانه برای موفقیت هر معامله‌گری بسیار مهم است.

سیگنال های معاملاتی با اندیکاتور VWAP Bands

همانطور که در نمودار EURUSD H1 در پایین مشاهده میکنید اندیکاتور VWAP در حال عمل است. خط وسط، قیمت میانگین وزنی حجمی (VWAP) ابزار معاملاتی است.

و باندهای بالا و پایین با محاسبه انحراف معیار از خط وسط تشکیل می شوند. منظور از ارزش قیمت در خط وسط، همان قیمت ارزش منصفانه ارز یا دارایی معاملاتی است.

اندیکاتور vwap bands

بهترین قیمت ورودی خرید در باند پایین تر است و برعکس بهترین قیمت فروش در باند فوقانی بالاتر است. شما به عنوان یک معامله گر میتوانید موقعیت را نگهداری کنید و با سیگنال مخالف از معامله خارج شوید.

با این حال، شما به عنوان یک معامله گر باید بر روی عملکرد قیمت در اطراف باندهای پایین و بالایی اندیکاتور VWAP Bands تمرکز کنید و سیگنال های خرید و فروش که از VWAP داده میشود را تأیید کنید.

معامله گران تازه کار می توانند از درک ارزش منصفانه هر ابزار معاملاتی و خرید پایین و فروش بالا سود ببرند. از سوی دیگر، معامله‌گران حرفه ای می‌توانند اندیکاتور VWAP  را در تایم فریم های متعدد اعمال کنند و از رویکرد TOP-DOWN استفاده کنند.

همچنین با درک و مقایسه مقادیر اندیکاتور و موقعیت باندهای بالا و پایین، معامله گران  می توانند معاملات سودآوری را برنامه ریزی و اجرا کنند.

از آنجایی که اندیکاتور VWAP Bands وزن بیشتری را به حجم که اساس آن است می‌دهد، در جلسات معاملاتی با حجم بالا واکنشهای خوبی نشان می‌دهد.و در مقابل در جلساتی که حجم معاملات کمتر است نسبتا ضعیف میباشد.

علاوه بر این، معامله‌گران روزانه می‌توانند اندیکاتور VWAP Bands را در بازه‌های زمانی متعدد برای ایجاد نمایه قیمت منصفانه اعمال کنند.

با این حال، این اندیکاتور برای معامله گران روزانه، معامله گران کوتاه مدت و بلند مدت به خوبی کار می کند. شما میتوانید فایل اندیکاتور ex4 را به صورت رایگان در سایت تی پی چارت دانلود و مورد استفاده قرار دهید .

نتیجه

اندیکاتور سیگنال دهی VWAP Bands (قیمت میانگین وزنی حجمی) در واقع بهترین اندیکاتور معاملات فارکس برای شناسایی قیمت ارزش منصفانه هر دارایی و ابزار معاملاتی است.

در حالی که باندهای بالا و پایین بهترین معاملات خرید و فروش و نقاط ورودی و خروجی را ارائه می دهند، خط میانی نقطه مرجع قیمت عالی را ارائه می دهد.

برای استفاده بهینه تر از این اندیکاتور بهتر است تا در کنار آن تاییدیه های دیگری جهت ورود و خروجی بهینه تر استفاده نمایید تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

در این قسمت شما میتوانید تنظیمات اندیکاتور VWAP Bands (قیمت میانگین وزنی حجمی) را مشاهده و بر اساس سیستم معاملاتی خود تغییرات را لحاظ نمایید.

اگر تنظیم مقدار ورودی ضریب انحراف 0 باشد، معامله گران می توانند باندها را خاموش کنند.
Period of Volume Weight Average Price: دوره ای است  برای محاسبه مقادیر نشانگر

تنظیمات اندیکاتور vwap bands

Shift: تغییر نشانگر.
قیمت نوع: بسته شدن قیمت‌های اعمال شده برای محاسبه نشانگر.
تعداد StdDevs برای باند اول: انحراف استاندارد برای باند اول.
تعداد از StdDevs برای باند دوم: مقدار برای محاسبه انحراف استاندارد برای باند دوم.
تعداد StdDevs برای باند سوم: مقدار محاسبه انحراف استاندارد باند سوم.

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه