اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت خودکار ( Auto Support & Resistance) برای متاتریدر 4

اندیکاتور حمایت و مقاومت خودکار Auto Support & Resistance

این اندیکاتور سطوح حمایت و مقاومتی را که قیمت قبلاً به طور فعال با آنها تعامل داشته است را شناسایی می کند.

توضیحات

معرفی اندیکاتور حمایت و مقاومت خودکار Auto Support Resistance

هدف اندیکاتور حمایت و مقاومت Auto Support Resistance کمک به معامله گر در معاملات روزمره است.این اندیکاتور به طور خودکار سطوحی را که قیمت قبلاً با آنها تعامل فعال داشته است شناسایی می کند و آنها را در نمودار MT4  به شکل محدوده مستطیلی ترسیم می کند.

محدوده قیمتی (ارتفاع) نواحی حمایتی یا مقاومتی بستگی به اسپرد بین قله و دره قیمتی دارد که سطح از آن عبور می کند.

سطوح مقاومت با رنگ نارنجی و سطوح حمایت با رنگ آبی مشخص شده اند.

اندیکاتور حمایت و مقاومت دوباره رنگ نمی شود یعنی ترسیم مجدد ندارد. با این حال، وقوع قله/دره های جدید در محدوده حمایت/مقاومت خاص می‌تواند ارتفاع آن را افزایش دهد.

بهترین تایم فریم برای کار با آن  M15-H1 است .

چگونه اندیکاتور حمایت و مقاومت، سطوح را نشان می دهد؟

رویکردهای زیادی برای ترسیم سطوح حمایت و مقاومت وجود دارد. به عنوان مثال، نشانگر Pivot Points از داده های کندل های قبلی برای این منظور استفاده می کند.و اندیکاتور حمایت و مقاومت به نوبه خود، سطوحی را مشخص می کند که حداکثر تعداد لمس قیمت راداشته اند .

لمس یک مفهوم ذهنی است زیرا هر کس آن را به روش خود تفسیر می کند. بنابراین، در این اندیکاتور یک نشانگر فراکتال برای شناسایی لمس‌ها استفاده شده است.

فرمول اندیکاتور فراکتال بدون توجه به بازه زمانی کار می کند، بنابراین اندیکاتور حمایت و مقاومت در هر بازه زمانی نیز کار می کند.

پس از شناسایی و علامت گذاری لمس ها، الگوریتم نشانگر سطوح با حداکثر تعداد فعل و انفعالات قیمت را تشخیص داده و آنها را در نمودار نمایش می دهد.

برای مشاهده تعاملات قیمت با یک سطح مشخص شده، روی عدد وزن در سمت چپ مستطیل کلیک کنید.

اندیکاتور حمایت و مقاومت

همانطور که می بینید، برخی از فعل و انفعالات خارج از مستطیل پر شده است، اما این خطای نشانگر نیست. از این لمس ها برای شناسایی دقیق تر سطوح استفاده می شود.

سطوح حمایت و مقاومت خود کمتر از 50 درصد از مساحت تحلیل شده توسط الگوریتم را اشغال می کنند.

اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت خودکار Auto Support Resistance برای چه کسانی مناسب است؟

حمایت و مقاومت ها سطوح مرجع قیمت مهمی هستند که به معامله گران در انجام معاملات فارکس کمک می کنند. بنابراین، اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت به خوبی با هر اندیکاتور یا سیستم معاملاتی دیگری سازگار است.

اگر یک معامله گر مبتدی هستید، برای شما مهم است که یاد بگیرید چگونه سطوح حمایت و مقاومت را خودتان به دست آورید. با این حال، اگر هنوز مهارت کافی ندارید،اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت می تواند کمک خوبی باشد.

این اندیکاتور برای معامله گران با تجربه نیز مفید خواهد بود، زیرا باعث صرفه جویی در زمان برای ترسیم سطوح می شود.

استراتژی معامله با اندیکاتور حمایت و مقاومت

سه تکنیک عمده برای معاملات با سطوح حمایت و مقاومت قوی وجود دارد:

 1. برگشتن (جهش) از یک سطح،
 2. شکست سطح،
 3. تست مجدد سطح شکسته

مزیت آنها این است که بسیار ساده هستند، بنابراین حتی یک معامله گر تازه کار نیز می تواند به راحتی از آنها استفاده کند.

معامله با حمایت و مقاومت

همچنین ممکن است برای ترسیم خطوط روند به AutoTrendLines Indicator علاقه مند باشید .

یکی از چالش برانگیزترین وظایف یک معامله گر  شناسایی روند اصلی است که میتواند کار را سهل تر کند. این اندیکاتور خطوط روند دقیق را مشخص می کند و به طور خودکار آنها را روی نمودار ترسیم می کند.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

پنجره تنظیمات نشانگر دارای چندین تب است. به عنوان یک قاعده، شما نباید هیچ مشکلی با آنها داشته باشید. بنابراین ما فقط تنظیمات نمایش داده شده در برگه “Inputs” را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

تنظیمات اندیکاتور ترسیم حمایت و مقاومت

 • Level Vertical Width مسئول حداکثر ارتفاع نواحی حمایت و مقاومت است. به طور پیش فرض، این پارامتر روی 5.0 تنظیم شده است. هر چه این مقدار بیشتر باشد، محدوده قیمتی تحت پوشش سطوح حمایت و مقاومت ترسیم شده بیشتر است.
 • Levels Frequency در نمودار فرکانس سطوح نمایش داده شده در نمودار MT4  را تعیین می کند. مقدار پیش فرض پارامتر “Normal” است.
  در صورت لزوم می توانید آن را به “بیشتر” تغییر دهید. در این حالت، اندیکاتور سطوح بیشتری را در محدوده قیمتی مشابه نشان می دهد.
  همچنین می توانید گزینه «کمتر» را انتخاب کنید. در این حالت، تنها مهم ترین مناطق حمایت و مقاومت در نمودار نمایش داده می شود.
 • حساسیت شکست ، حساسیت نشانگر به شکست سطح است. به محض اینکه قیمت تعداد مشخصی فراکتال خارج از سطح شکسته را تشکیل داد، این سطح قطع می شود. اگر حساسیت بالا باشد، سطوح بیشتر قطع می شود. اگر حساسیت کم باشد، کمتر قطع می شوند. به طور پیش فرض، “حساسیت شکست” روی “میانگین” تنظیم شده است.
 • Levels Display Period عمق تاریخچه مورد استفاده برای ترسیم سطوح حمایت و مقاومت را تنظیم می کند.
  مقدار پیش فرض آن “Medium” است. در این حالت، سطوح در بازه زمانی ترسیم می شوند که در تایم فریم فعلی بیشتر از 600 کندل نیست.
  همچنین می توانید عمق تاریخچه 300 میله (سطوح نمایش دوره = “کوتاه”) یا 1200 میله (سطوح نمایش دوره = “طولانی”) را برای ترسیم سطوح انتخاب کنید.
 • حداقل لمس برای نشان دادن به‌طور پیش‌فرض، مقدار آن بر روی 5 تنظیم شده است. این بدان معناست که نشانگر تنها مناطق حمایت و مقاومتی را ترسیم می‌کند که قیمت 5 بار یا بیشتر با آنها تعامل داشته است.
 • نمایش تعداد لمس‌ها این پارامتر فقط دو مقدار دارد: “بله” و “خیر”. اگر روی “بله” تنظیم شود، تعداد تعاملات قیمت با سطح (وزن سطح) در کنار آن نمایش داده می شود. اگر روی “خیر” تنظیم شود، این اطلاعات نمایش داده نمی شود.
 • نمایش لمس روی کلیک ، تعاملات قیمت را با سطح زمانی که روی عدد کلیک می‌کنید نشان می‌دهد. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که ببینید کجا و چه زمانی قیمت سطح حمایت یا مقاومت را لمس کرده است. در صورت لزوم، گزینه را می توان غیرفعال کرد. برای انجام این کار، “Show touches on click” را روی “No” تنظیم کنید.
 • طول پروجکشن طول خط چین (پرجکشن) را در میله ها تنظیم می کند
 • طرح رنگی . به طور پیش فرض، نشانگر به طور خودکار طرح رنگ را بسته به پس زمینه نمودار تشخیص می دهد. در صورت لزوم، طرح رنگ مورد نظر را از لیست انتخاب کنید.هشدار برای این نشانگر در حال حاضر در دسترس نیست

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه