اندیکاتور اندازه گیری قدرت ارزها Currency Power Meter برای متاتریدر 4

اندیکاتور قدرت جفت ارزها Currency Power Meter

قبل از اینکه ارزها را با اندیکاتور قدرت ارزها مبادله کنید، نقاط قوت هر کدام از آنها را ارزیابی کنید. یاد بگیرید که چگونه از شاخص سنجش قدرت ارز در معاملات خود استفاده کنید و چگونه از آن استفاده نکنید.

توضیحات

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آیا راهی برای تعیین قدرت جفت ارزها وجود دارد تا بتوانید جفت ارز قوی و ضعیف را معامله کنید؟ بله یه راه هست و آن هم استفاده از اندیکاتور قدرت جفت ارز Currency Power Meter میباشد.

 اندیکاتور قدرت جفت ارزها بنام Currency Power Meter

قدرت سنج ارز Currency Power Meter شاخصی است که نقاط قوت واحدهای پولی را اندازه گیری می کند. با این دانش، یک معامله گر می تواند از نقاط ضعف و قوت ارزها برای انتخاب جفت هایی استفاده کند که پتانسیل سودآوری دارند. شما می توانید آن را اندیکاتور قدرت جفت ارزها هم بنامید.

اندیکاتور تعیین قدرت ارزها

عوامل زیادی بر قدرت ارزها تأثیر می گذارد. برخی اخبار اقتصادی شامل اعلام نرخ بهره، و دیگر شاخص های اقتصادی هستند. با این حال، با اندیکاتور قدرت جفت ارز، یک معامله گر می تواند بدون نیاز به انجام محاسبات اضافی، نقاط قوت و ضعف این جفت ها را ببیند.

این اندیکاتور تعیین کننده قدرت ، از هیستوگرام برای به تصویر کشیدن قدرت هر ارز استفاده می کند. هر ارز دارای یک هیستوگرام پهن و باریک در مقابل خود است. هیستوگرام گسترده و پهن تر قدرت ارز را در نمودار روزانه نشان می دهد و از آن طرف هیستوگرام باریک قدرت ارز را در هر تایم فریم دیگری که در آن هستید نشان می دهد.

نحوه استفاده از اندیکاتور تعیین قدرت ارزها در معاملات خود

استفاده از اندیکاتور قدرت سنج ارز ساده است. نشانگر را نصب و بارگذاری کنید و نقاط قوت ارزها را مقایسه کنید. قوی و ضعیف را انتخاب کنید. سپس نمودار جفت ارز را باز کنید تا با استفاده از سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس، مانند سایر اندیکاتورها و ساختارهای بازار، به دنبال ورودی های بهینه برای معامله بگردید.

به عنوان مثال، AUD دارای قدرت 7.5 در تایم فریم روزانه است و EUR دارای 2.7 است. بنابراین شما به دنبال معامله EURAUD در بازه زمانی روزانه یا 4 ساعته هستید. از آنجایی که AUD قدرت بالاتری دارد و یورو قدرت پایینی دارد، شما به دنبال سیگنال فروش در جفت ارز هستید.

اندیکاتور قدرت روند Currency Power Meter

اگر از این اندیکاتور استفاده میکنید ابتدا به نمودار رجوع کنید و تجزیه و تحلیلتان را برای ان جفت ارز انجام دهید و مطمئن شوید که تحلیل شما با خریدی که میخواهید انجام دهید موافق است ،در غیر اینصورت اطلاعات مربوط به اندیکاتور را نادیده بگیرید.

روش اشتباه استفاده از اندیکاتور قدرت جفت ارز در معاملات شما

انجام هر یک از این موارد سوء استفاده از اندیکاتور است:

  • اندیکاتور قدرت جفت ارز یک شاخص سیگنال ورود یا خروج نیست. وقتی می بینید که یک ارز در حال حاضر قوی است، فقط آن را با یک ارز ضعیف جفت نمی کنید و بدون تجزیه و تحلیل مناسب معامله انجام نمی دهید.
  • اگر اسکالپر هستید یا تایم فریم های کوچک تری را معامله می کنید، زیاد به این اندیکاتور تکیه نکنید. دلیل این امر این است که اخبار با تاثیر بالا بیشتر باعث نوسانات موقتی در بازه‌های زمانی پایین‌تر می‌شوند. و این نوسانات می تواند بر محاسبات خروجی نشانگر تأثیر بگذارد.

اندیکاتور تعیین قدرت جفت ارزها Currency Power Meter برای چه کسانی بهتر است؟

اندیکاتور قدرت سنج ارز برای معامله گران مبتدی و حرفه ای فارکس بهترین است زیرا رابط کاربری ساده ای دارد و استفاده از آن آسان است و بسیاری از معامله‌گران روزانه و معامله‌گران نوسانی این اندیکاتور را مفید می‌دانند.

شما میتوانید این اندیکاتور را بصورت رایگان از سایت تی پی چارت دانلود و نصب نمایید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

در اینجا پارامترهای مهمی وجود دارد که می توانید در تنظیمات اندیکاتور قدرت جفت ارز خود تنظیم کنید تا خروجی آن را تغییر دهید.

تنظیمات اندیکاتور قدرت جفت ارزها

Note:توجه: این فقط مشخص می کند که در صفحه تنظیمات هستید.

Username نام کاربری: شما می توانید این قسمت را بدون هیچ گونه عواقبی نادیده بگیرید. برای استفاده از این نشانگر نیازی به نام کاربری ندارید .

Password رمز عبور: در مورد این قسمت هم همینطور. برای استفاده از این نشانگر نیازی به رمز عبور ندارید.

LowValue: این گزینه هیچ تاثیر آشکاری روی خروجی نشانگر ندارد.

Maxvalue: تغییر این گزینه نیز تاثیر قابل مشاهده ای روی خروجی نشانگر ندارد.

Pair Alert: هشدار جفت : جفت ارزی را که می‌خواهید هشدار دریافت کنید قرار دهید.

Alert Delay: تأخیر هشدار : مدت زمان (بر حسب ثانیه) قبل از زنگ زدن هشدار را انتخاب کنید.

Hours ساعت ها: این گزینه تنها زمانی بر خروجی هیستوگرام باریک تأثیر می گذارد که شما در هر نمودار دیگری به غیر از نمودار روزانه هستید. این رتبه بندی قدرت ارز را در هر بازه زمانی که می خواهید نشان می دهد.

sOutput : ارزهایی هستند که قدرت سنج آنها در نمودار نمایش داده می شود.

sPairs : ارز را جفت می کند که نشانگر اطلاعات را از آن استخراج می کند.

cCurrency : این رنگی است که هر ارز با آن نمایش داده می شود.

cScoreHigh: این گزینه رنگ درجه قدرت را قبل از هیستوگرام گسترده تغییر می دهد.

cScoreHour: با این گزینه می توانید رنگ درجه قدرت را قبل از هیستوگرام باریک تغییر دهید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه