اندیکاتور همبستگی اسپیرمن Spearman Rank Auto Correlation برای متاتریدر 5

اندیکاتور اسپیرمن برای متاتریدر 5

اندیکاتور ضریب همبستگی خودکار رتبه اسپیرمن برای MT5 یک نشانگر معکوس روند است که مناطق اشباع خرید و فروش و سیگنال های معاملاتی را برای شما نشان میدهد.

توضیحات

اندیکاتور همبستگی خودکار رتبه اسپیرمن برای متاتریدر بهترین ابزار شناسایی تغییر روند است که به دقت مناطق مهم را که قیمت یک دارایی می‌تواند جهت آن را تغییر دهد برجسته می‌کند.

اندیکاتور اسپیرمن چیست؟

اندیکاتور اسپیرمن یک ابزار فنی است که بر اساس اصل ضریب همبستگی اسپیرمن توسعه یافته است. این اندیکاتور قدرت و مناطق احتمالی معکوس روند را با تعیین سطوح قبلی همبستگی بالا و پایین دارایی ارزیابی می کند.

این اندیکاتور دارای یک خط است که بین مناطق مختلف (سطوح بیش خرید/فروش بیش از حد) در نمودار در نوسان است. همچنین دارای نوارهای قیمت و مناطق سیگنال برای علامت گذاری نقطه برگشت قیمت بالقوه و نقاط ورود خرید/فروش است.

اندیکاتور همبستگی اسپیرمن بسیار حساس است و تقریباً هرگز از قیمت عقب نمی ماند. توصیه می شود این اندیکاتور در بازارهای پرطرفدار و نوسانی برای دقت بیشتر و موقعیت های معاملات سودآورتر استفاده شود.

علاوه بر این، اندیکاتور اسپیرمن هم برای مبتدیان و هم برای معامله گران با تجربه توصیه می شود. همچنین برای سبک های مختلف معاملاتی مانند اسکالپینگ، معاملات روزانه/داخلی و معاملات نوسانی مناسب است.

سیگنال های خرید و فروش با اندیکاتور اسپیرمن

اندیکاتور اسپیرمن برای متاتریدر 5

تصویر بالا نشان می دهد که اندیکاتور ضریب همبستگی اسپیرمن در پلت فرم MT5 شما چگونه به نظر می رسد. همچنین نحوه شناسایی موقعیتها و ورودی های با احتمال بالا را نشان می دهد.

خط نقطه چین مناطق خرید و فروش بیش از حد یا همان مناطق اشباع را نشان می دهد.

سیگنال خرید ابتدا مطمئن شوید که بازار در حال حرکت به سمت بالا است (روند صعودی) و سپس منتظر بمانید تا خط نشانگر با سطح فروش بیش از حد تعامل کند و سپس به سمت بالاتر حرکت کند و منطقه را سبز رنگ کند.

تحت شرایط فوق، می توانید موقعیت خرید/LONG را باز کنید. برای وضوح بیشتر می توانید به تصویر بالا مراجعه کنید.

سیگنال فروش: ابتدا مطمئن شوید که بازار رو به پایین در حرکت است  (روند نزولی) و سپس منتظر بمانید تا خط نشانگر با سطح خرید بیش از حد معامله شود و سپس پایین آمده و منطقه را صورتی کند.

تحت شرایط فوق، می توانید موقعیت SELL/SHORT را باز کنید.

نتیجه

اندیکاتور ضریب همبستگی اسپیرمن برای MT5 نشانگری است که به شما کمک می‌کند تا با دقت بیشتری در برگشت‌های قیمت معامله کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

این نشانگر دارای برخی تنظیمات قابل تنظیم است. علاوه بر این، به کاربران توصیه می شود پس از نصب، تیک “Allow imports DLL” را بزنید.

تنظیمات اندیکاتور اسپیرمن برای متاتریدر 5

رتبه اسپیرمن: این پارامتر میزان پاسخ دهی نشانگر را کنترل می کند.

قیمت مورد استفاده: این مقدار قیمت بسته قبلی را نشان می دهد.

Up Level: این مقدار سطح داخلی در حال استفاده را نشان می دهد.

Down Level: این مقدار سطح خارجی را نشان می دهد

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه