اندیکاتور پیوت پوینت Pivot Points All-In-One برای تشخیص روند در متاتریدر5

اندیکاتور پیوت پوینت Pivot Points برای متاتریدر 5

اندیکاتور پیوت پوینت به طور خودکار سطوح بازگشت روند را در نمودار ترمینال متاتریدر 5 به شما نشان می دهد.

توضیحات

اندیکاتور پیوت پوینت Pivot Points  All-In-One برای متاتریدر5 تمام روش های اصلی را برای ساخت سطوح محوری ترکیب می کند. بنابراین، می توانید به راحتی از آن در سیستم معاملاتی خود استفاده کنید. سطوح حمایت و مقاومت یکی از محبوب ترین ابزارها در بازار فارکس هستند.

آنها محبوبیت خود را به خاطر شناسایی نقاط محوری (نقاط بازگشتی) روندها و تشخیص روند بسیار دقیق بدست آورده اند . به طور پیش فرض، هیچ نشانگری در ترمینال MT5 وجود ندارد که به طور خودکار این سطوح را ترسیم کند.

 

اندیکاتور پیوت  Pivot Points  All-In-One چیست؟

اندیکاتور پیوت

اندیکاتور پیوت Pivot Points به طور خودکار سطوح را بر روی نمودار ترمینال متاتریدر5 ایجاد می کند. در تعامل با این سطوح، قیمت می تواند جهت حرکت خود را تغییر دهدو این به نوبه خود فرصت های بالقوه ای را برای معاملات سودآور فراهم می کند.

این نشانگر از این نظر منحصر به فرد است که تمام روش های اصلی و رایج سطوح بازگشتی را ترکیب می کند. اینها عبارتند از: کلاسیک، وودی، فیبوناچی، کاماریلا و محدوده بازگشتی مرکزی (CPR).

لطفاً توجه داشته باشید که اندیکاتور Pivot Points شامل چندین روش برای ترسیم سطوح پیوتی است. اما همه آنها به یک شکل در نمودار ترمینال MT5 مشخص شده اند.

فقط فرمول های زیربنایی رویکردهایش متفاوت هستند. بنابراین مکان دقیق سطوح در نمودار به این فرمولها بستگی دارد.

حال به طور خلاصه به بررسی هر یک از روش های ساخت سطوح پیوتی و بازگشتی می پردازیم زیرا این به شما کمک می کند بفهمید که کدام رویکرد برای شما مفیدتر است.

به این نکته با دقت توجه کنید. اگرچه این اندیکاتور نقاط احتمالی برگشت روند را نشان می دهد، اما استفاده از آن بدون ارجاع به سیستم معاملاتی اصلی توصیه نمی شود.

روش‌های ساخت سطوح پیوتی در اندیکاتور پیوت Pivot Points All-In-One

کلاسیک

این رویکرد به دلیل سادگی سطوح محوری در ساختار یکی از محبوب ترین ها در نظر گرفته می شود.

فقط از 3 پارامتر برای محاسبه نقطه محوری استفاده می شود و انها بالاترین و پایین ترین سطح معاملات قبلی و قیمت پایانی است. از آنجایی که بسیاری از معامله گران فارکس این روش را ترجیح می دهند، درصد تعامل آن با قیمت بسیار بالا است.

ترسیم سطوح کلاسیک اندیکاتور

وودی

در مقایسه با سایر روش‌های ساخت سطوح محوری، این رویکرد با افزایش توجه به قیمت پایانی دوره قبل مشخص می‌شود.

بنابراین، احتمال برگشت روند نزدیک به نقطه برگشت افزایش می یابد.

صرف نظر از اینکه چه مدت پوزیشن های باز خود را نگه می دارید و برای چه اهدافی، این روش نمایش سطوح معکوس می تواند برای شما مفید باشد. به هر حال، تعیین محتمل ترین نقطه بازگشت روند در ابتدا شانس باز کردن موقعیت های سودآور را افزایش می دهد.

ترسیم سطوح اندیکاتور

فیبوناچی

این روش ساخت سطوح بازگشتی با نظریه کلاسیک فیبوناچی پیوند ناگسستنی دارد. اغلب برای شناسایی نقاط از سرگیری روند اصلی پس از اصلاح استفاده می شود.

بنابراین ، اگر شما یک معامله گر میان مدت هستید و ترجیح می دهید روند اصلی را معامله کنید ، نقاط بازگشتی فیبوناچی می توانند کمک کنند.

این روش می تواند به شما در یافتن نقاط ورودی بالقوه سودآور برای از سرگیری حرکت اصلی روند پس از اصلاح کمک کند.

ترسیم روش فیبوناچی سطوح

کاماریلا

یکی از ویژگی های متمایز ساخت نقاط محوری با این رویکرد، نزدیکی سطوح حمایت و مقاومت به سطح کلیدی است.

اگر شما یک معامله گر فعال یا اسکالپر فعال باشید ، این روش برای شما مناسب ترین است.

اندیکاتور پیوت

CPR

از لحاظ بصری ، این روش کمی با بقیه متفاوت است.

این روش فقط 3 خط دارد – سطح بازگشتی اصلی و سطوح بالا و پایین نسبت به خط اصلی. در عمل ، استفاده از این روش در تایم فریم M30 و بالاتر به تعیین روند اصلی کمک می کند.

اگر قیمت هر روز بالاتر از سه سطح ساخته شده باشد، این نشان دهنده یک روند صعودی است. و اگر روز معاملاتی به زیر هر سه سطح بسته شود، این نشان دهنده تضعیف روند صعودی است و ممکن است نشان دهنده تغییر در روند نزولی باشد.

روش CPR می تواند برای همه معامله گران مفید باشد. تعیین فاز یا ساختار بازار (روند یا رنج) یکی از مراحل اولیه و کلیدی در تحلیل بازار فارکس است.

اندیکاتور Pivot Points

بنابراین ، پس از یک مرور مختصر در مورد سطوح محوری ، بیایید ببینیم که اندیکاتور پیوت به چه اهدافی کمک می کند.

در عمل، این اندیکاتور می تواند در تعیین سطوح برای استاپ لاس و حد سود برای برداشت سود و همچنین در جستجوی نقاط ورود به بازار در جهت روند اصلی کمک کند.

تعیین نقاط از سرگیری روند با اندیکاتور پیوت (Pivot Points. All-In-One )

برای حل این مسئله از سطوح فیبوناچی استفاده می کنیم.

همانطور که در بالا ذکر شد، بین سطوح فیبوناچی و سایر سطوح پیوت تفاوت وجود دارد. این به این دلیل است که این روش معمولاً برای تعیین اصلاح حرکت زیرین استفاده می شود.

در نمودار بالا، می بینیم که چگونه روند اصلی در حال اصلاح است.با نزدیک شدن قیمت به سطح حمایت S2، حرکت نزولی کاهش می یابد. این با سایه های بلند شمع ها و “تجمیع” بیشتر قیمت ها در یک مکان نشان داده می شود.

اعتقاد بر این است که چنین سیگنال هایی باید پس از تأیید حرکت در جهت روند پردازش شوند.

بنابراین، زمانی که قیمت به طور فعال شروع به رشد کرد، می توانید سعی کنید با قیمت بازار خرید کنید. در این حالت، استاپ لاس باید در پشت سطح پشتیبانی S2 قرار گیرد.

تعیین سطوح استاپ لاس و حدسود با استفاده از اندیکاتور پیوت

سطوح پیوت کلاسیک در میان معامله گران فارکس از محبوب ترینها هستند. بنابراین، بیایید از این روش برای تعیین حد ضرر و تنظیم سطوح حد سود استفاده کنیم.

 

سیگنال با اندیکاتور پیوت

وضعیت معاملات در نمودار بالا نشان می دهد که دامنه حرکت قیمت بین سطوح R2 و S1 است.

سطح S1 دو بار به عنوان نقطه تغییر و بازگشت قیمت عمل کرده است. بر این اساس، می‌توان فرض کرد که زمانی که قیمت دوباره با این سطح تعامل کرد، دوباره به عنوان پشتیبان عمل خواهد کرد.

بنابراین، هنگام باز کردن یک معامله خرید بالقوه، ایمن تر است که یک حد ضرر در پشت سطح S1 قرار دهید.توجه داشته باشید که هم قیمت در حال کاهش است و هم  قله ها ، که این نشان دهنده ضعف خریداران است.می‌توانید منتظر بمانید تا قیمت در سطح R2 معکوس شود و Take Profit را در آنجا قرار کنید.

اما در شرایطی که بازار به وضوح نشان از عدم تمایل به رشد دارد، بهتر است با احتیاط عمل کنید.

بنابراین، بستن نیمی از موقعیت های باز به صورت دستی در نزدیکی سطح R1 عقلانی و ایمن تر است. برای معاملات دیگر، بهتر است سود را در نزدیکی سطح R2 قرار دهید.

نتیجه

در این مقاله شما با اندیکاتور پیوت  Pivot Points برای متاتریدر 5 آشنا شدید. اکنون می توانید از روش ایجاد سطوح گفته شده در سیستم معاملاتی خودکه مفیدترین و مؤثرترین روش است استفاده کنید .

مشاهده بیشتر

تنظیمات

اندیکاتور پیوت پوینت برای متاتریدر 5( Pivot Points) که برای تشخیص روند میباشد تعداد  تنظیمات کمی دارد. با این حال، سودمندی و کارایی آن به شما کمک می کند تا از آن در سیستم معاملاتی خود به نحو احسن استفاده کنید.

تنظیمات اندیکاتور

روش محاسبه / دوره: به شما امکان می دهد روش و بازه زمانی نمایش نشانگر را انتخاب کنید.

بازه های زمانی موجود برای نمایش: از روزانه تا ماهانه.

Show Only Recent Period: به شما امکان می دهد نشانگر را برای دوره های کوتاه، طولانی و استاندارد نمایش دهید.

عمق سطوح (نمایش تا): به شما امکان می دهد سطوحی را برای نمایش، از S1/R1 تا S4/R4 انتخاب کنید.

تعداد دوره هایی برای نمایش: به شما امکان می دهد تعداد دوره هایی را که نشانگر در آنها نمایش داده می شود انتخاب کنید.

Shift راست: فعال/غیرفعال کردن ادامه سطوح نشانگر تا مقیاس عمودی قیمت.

عرض خط : امکان انتخاب ضخامت سطوح S1/R1 تا S4/R4 را فراهم می کند.

Name Labels :فعال/غیرفعال کردن نام سطوح.

طرح رنگ : به شما امکان می دهد یک طرح رنگی را انتخاب کنید

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه