اندیکاتور تشخیص روند پیوت پوینت ( Pivot Points. All-In-One) برای متاتریدر 4

اندیکاتور پیوت پوینت pivot point

اندیکاتور پیوت پوینت Pivot Points All-In-One به طور خودکار سطوح بازگشت روند را در نمودار ترمینال متاتریدر 4 شما ترسیم می کندو باعث میشود تا بتوانید روند را بدرستی تشخیص دهید و معاملات سودآوری داشته باشید.

توضیحات

اندیکاتور تشخیص روند پیوت پوینت ( Pivot Points. All-In-One) برای متاتریدر 4 همه روش های اساسی ساخت سطوح بازگشتی را ترکیب می کند. بنابراین می توانید به راحتی از آن در سیستم معاملاتی خود استفاده کنید.

سطوح حمایت و مقاومت یکی از محبوب ترین ابزارها در بازار فارکس هستند.آنها محبوبیت خود را به خاطر تعیین نقاط بازگشتی (نقاط محوری) روندها و گرایش ها بسیار دقیق بدست اورده اند.

اگر بخواهید بدانید ترمینال MT4 به طور پیش فرض، دارای نشانگری نیست که به طور خودکار این سطوح را بسازد.

پس یک اندیکاتور پیوت رایگان برای تغییر روند بنام Pivot Points  می تواند به شما در حل این مشکل کمک کند، در ادامه با تی پی چارت همراه باشید تا درباره این اندیکاتور بیشتر بدانید.

اندیکاتور تشخیص روند Pivot Points. All-In-One چیست ؟

اندیکاتور تشخیص روند pivot point

اندیکاتور پیوت پوینت( Pivot Points )به طور خودکار سطوح را در نمودار ترمینال MT4 ترسیم می کند. با تعامل با این سطوح، قیمت می تواند جهت حرکت خود را تغییر دهد.و این میتواند فرصت های بالقوه ای را برای معاملات سودآور به ارمغان آورد.

این اندیکاتور از این نظر منحصر به فرد است که تمام روش های اساسی و رایج ساخت سطوح بازگشتی و معکوس را ترکیب می کند. این سطوح عبارتند از: Сlassical، Woodie، Fibonacci، Camarilla و Central Pivot Range (CPR).

لطفاً توجه داشته باشید که اندیکاتور شناسایی روند Pivot Points شامل چندین روش برای ترسیم سطوح محوری یا همان پیوت ها است. اما همه آنها به طور یکسان در نمودار ترمینال MT4 مشخص شده اند.

فقط فرمول های زیربنایی و رویکردهای مختلف متفاوت هستند. بنابراین مکان دقیق سطوح در نمودار به آن بستگی دارد.

حال به طور خلاصه به بررسی هر یک از روش های ترسیم سطوح پیوت می پردازیم. همچنین ما سعی میکنیم تا موارد استفاده و مفید بودن انها را توضیح دهیم. این به شما کمک می کند تا بفهمید کدام یک از رویکردها برای شما مفیدتر است.

لازم است به این نکته اشاره کنیم که اگرچه این اندیکاتور نقاط بازگشت روند احتمالی را نشان می دهد،اما استفاده از آن بدون اتصال به سیستم معاملاتی اصلی شما توصیه نمی شود.

روش‌های رسم سطوح بازگشتی یا پیوت ها در اندیکاتور  Pivot Points. All-In-One:

کلاسیک

این رویکرد به دلیل سادگی در ساخت سطوح پیوتی یکی از محبوب ترین ها در نظر گرفته می شود.

فقط 3 پارامتر برای محاسبه نقطه پیوت استفاده می شود. آنها بالا و پایین جلسه معاملاتی قبلی و قیمت پایانی هستند. از آنجایی که بسیاری از معامله گران فارکس این روش را ترجیح می دهند، درصد تعامل آن با قیمت بسیار بالا است.

روشهای ترسیم سطوح برگشتی

وودی

در مقایسه با سایر روش‌های ساخت سطوح پیوتی، این رویکرد در افزایش توجه به قیمت پایانی دوره قبل متفاوت است.

بنابراین ، احتمال بازگشت روند در نزدیکیهای نقطه پیوتی افزایش می یابد.

صرف نظر از اینکه چه مدت موقعیت های باز خود را  نگه دارید و برای چه اهدافی ، این روش نمایش سطح معکوس می تواند برای شما مفید باشد. از این گذشته ، تعیین احتمالی ترین نقطه برگشت روند در ابتدا شانس باز کردن موقعیت های سودآور را افزایش می دهد.

روشهای ترسیم سطوح در اندیکاتور pivot point

فیبوناچی

این روش ترسیم سطح پیوتی به طور جداگانه با تئوری کلاسیک فیبوناچی در ارتباط است و اغلب برای شناسایی نقاط از سرگیری در روند کلی پس از اصلاح استفاده می شود.

بنابراین اگر شما یک معامله گر میان مدت هستید و ترجیح می دهید در روند اصلی معامله کنید ، نقاط پیوتی که با استفاده از روش Fibonacci ترسیم شده اند ممکن است به شما کمک کند.

این روش می تواند به شما در یافتن نقاط ورود بالقوه سودآور برای از سرگیری حرکت اصلی روند پس از اصلاح کمک کند.

روش ترسیم سطوح اندیکاتور

کاماریلا

یکی از ویژگی های متمایز ساخت نقاط پیوتی با استفاده از این رویکرد، قرار گرفتن نزدیک سطوح حمایت و مقاومت به سطح بازگشتی است.

اگر شما یک معامله گر Intraday یا یک اسکالپر باشید ، این روش برای شما مناسب ترین خواهد بود .

ترسیم سطوح اندیکاتور

CPR

از نظر بصری ، این روش کمی متفاوت از سایرین است.

این شکل تنها 3 خط دارد، سطح اصلی پیوتی و سطح فوقانی و پایینی نسبت به اصلی.

در عمل ، استفاده از این روش در بازه زمانی M30 و بالاتر به تعیین و تشخیص روند اصلی کمک می کند.اگر قیمت بالاتر از سه سطح ساخته شده بسته باشد ، این نشانگر روند صعودی است.

اگر جلسه معاملاتی زیر هر سه سطح بسته شود ، این میتواند نشانه تضعیف صعود باشدو از طرف دیگر میتواند نشان دهنده تغییر به یک روند نزولی باشد.

روش CPR می تواند برای همه معامله گران مفید باشد. تعیین ساختارکلی بازار (روند یا رنج) یکی از اولین و کلیدی ترین مراحل در تجزیه و تحلیل بازار فارکس است.

نحوه ترسیم سطوح اندیکاتور

اهداف اندیکاتور پیوت پوینت (Pivot Points)

پس از یک بررسی کوتاه از سطوح پیوتی ، بیایید ببینیم که اندیکاتور پیوت به چه اهدافی کمک می کند.

در عمل، این اندیکاتور می تواند در تعیین سطوح برای قرار دادن حد ضرر و حد سود و همچنین در یافتن نقاط ورود به بازار در جهت روند اصلی کمک کند.

تعیین نقاط از سرگیری روند از طریق اندیکاتور پیوت پوینت

برای رسیدن به این کار از سطوح فیبوناچی استفاده خواهیم کرد.

نحوه عمل اندیکاتور پیوت پوینت

 

همانطور که در بالا مشاهده میکنید، بین سطوح فیبوناچی و سایر سطوح پیوت تفاوت وجود دارد. زیرا این روش معمولاً برای تعیین اصلاح حرکت اصلی استفاده می شود.

در نمودار بالا، می‌توانیم شاهد جایگزینی روند اصلی با یک اصلاح باشیم.

با نزدیک شدن قیمت به سطح حمایت S2، حرکت نزولی کاهش می یابد. سایه‌های بلند کندلها و «درجا زدن» بیشتر قیمت در یک مکان نشان‌دهنده این موضوع است.

اعتقاد بر این است که چنین سیگنال هایی باید پس از تأیید حرکت در جهت روند مورد استفاده قرار گیرند .بنابراین، زمانی که قیمت شروع به رشد قدرتمند و فعال کرد، می توانید سعی کنید با قیمت بازار خرید کنید. یادتان نرود که در همان زمان حد ضرر باید در پشت سطح حمایتی S2 قرار گیرد

تعریف سطوح Stop Loss و Take Profit از طریق اندیکاتور پیوت پوینت

سطوح پیوتی کلاسیک بیشترین محبوبیت را در میان معامله گران در بازار فارکس دارند. بنابراین بیایید از این روش برای تعیین سطوح حد ضرر (Stop-loss) و حد سود (Take-Profit) استفاده کنیم.

وضعیت معاملات در نمودار بالا نشان می دهد که محدوده حرکت قیمت بین سطوح R2 و S1 است.

سطح S1 قبلاً دو بار به عنوان نقطه بازگشت قیمت عمل کرده است. بر این اساس، می‌توان فرض کرد که زمانی که قیمت دوباره با این سطح تعامل کرد، دوباره به عنوان پشتیبان عمل خواهد کرد.

بنابراین، هنگام باز کردن یک معامله خرید بالقوه، ایمن تر است که Stop Loss را پشت سطح S1 قرار دهید. با سطح R2، وضعیت پیچیده تر است.

توجه داشته باشید که قیمت، قله های کمتر و کمتری را نشان می دهد که نشان دهنده ضعف خریداران است.

البته، می توانید منتظر بمانید تا قیمت نزدیک به سطح R2 معکوس شود و Take Profit را در آنجا در نظر بگیرید .اما در شرایطی که بازار به وضوح نشان دهنده عدم تمایل به رشد است، بهتر است با دقت عمل کنید.

بنابراین، بستن نیمی از موقعیت های باز به صورت دستی در نزدیکی سطح R1 ایمن تر است. برای معاملات باقیمانده، بهتر است Take Profit را نزدیک سطح R2 قرار دهید.

نتیجه

در این مقاله ما طریقه کار با اندیکاتور تشخیص روند پیوت پوینت ( Pivot Points )را برای شما عزیزان توضیح دادیم . اکنون می توانید از هرکدام از روشهای خاص گفته شده برای ترسیم سطوح که به نظر شما مفیدترین و مؤثرترین روش است را در سیستم معاملاتی خود استفاده کنید .

مشاهده بیشتر

تنظیمات

اندیکاتور پیوت پوینت( Pivot Points ) تعداد تنظیمات کمی دارد. با این حال، سودمندی و کارایی آن به شما کمک می کند تا از آن را در سیستم معاملاتی خود به نحو احسن استفاده کنید.

تنظیمات اندیکاتور

Calculation Method/Period:روش محاسبه / دوره: به شما امکان می دهد روش و بازه زمانی نمایش نشانگر را انتخاب کنید.

Available timeframes to display بازه های زمانی موجود برای نمایش: از روزانه تا ماهانه.

Show Only Recent Period: به شما امکان می دهد نشانگر را برای دوره های کوتاه، طولانی و استاندارد نمایش دهید.

Depth of Levels (show up to):عمق سطوح (نمایش تا): به شما امکان می دهد سطوحی را برای نمایش، از S1/R1 تا S4/R4 انتخاب کنید.

Number of periods to show:تعداد دوره هایی برای نمایش: به شما امکان می دهد تعداد دوره هایی را که نشانگر در آنها نمایش داده می شود انتخاب کنید.

Shift راست: فعال/غیرفعال کردن ادامه سطوح نشانگر تا مقیاس عمودی قیمت.

Line Width :عرض خط : امکان انتخاب ضخامت سطوح S1/R1 تا S4/R4 را فراهم می کند.

Name Labels : فعال/غیرفعال کردن نام سطوح.

Color Scheme :طرح رنگ : به شما امکان می دهد یک طرح رنگی را انتخاب کنید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه