شناسایی انواع واگرایی با اندیکاتور واگرایی استوکاستیک Stochastic Divergence برای متاتریدر۴

شناسایی انواع واگرایی

ابزار فوق العاده برای یافتن واگرایی ها با شاخص کلاسیک Stochastic. از هشدارها، بازه های زمانی متعدد و انواع مختلف واگرایی پشتیبانی می کند.

توضیحات

انواع واگرایی زمانی رخ می دهد که قله/دره در نمودار قیمت و قله و دره در نمودار اندیکاتور واگرایی استوکاستیک پویایی های متفاوتی را نشان دهد.

تحلیلگران فنی تشخیص می دهند:

  • واگرایی های کلاسیک (یا منظم ) ، که سیگنال های معکوس روند را می دهد.
  • واگرایی های پنهان ، که سیگنال هایی از ادامه روند می دهد.

از آنجایی که واگرایی بین قیمت و اندیکاتور سیگنال های نادرست زیادی می دهد، تصویر بزرگتر را در نظر بگیرید یعنی در تایم های بالاتر بدنبال واگرایی ها باشید . به سیگنال های فروش در بازار نزولی اولویت دهید و سیگنال ها را در بازار با روند صعودی بخرید تا احتمال سود را افزایش دهید.

چگونه به دنبال انواع واگرایی در فارکس باشیم؟

اندیکاتور واگرایی استوکاستیک Stochastic Divergence  برای متاتریدر 4 را امتحان کنید، این بهترین ابزار برای جستجوی واگرایی بین قیمت و اسیلاتور کلاسیک Stochastic است.

شناسایی انواع واگرایی با Stochastic Divergence

اندیکاتور واگرایی استوکاستیک به طور موثر واگرایی ها را در یک بازه زمانی مشخص جستجو می کند و به محض ظاهر شدن آنها را به شما اطلاع می دهد. شما سیگنالها را از دست نخواهید داد زیرا می توانید فلش ها را روی نمودار نمایش دهید، سیگنال ها را از طریق ایمیل یا به عنوان یک اعلان در پنجره هشدارها دریافت کنید.

با استفاده از این اندیکاتور می توانید میزان تاثیر واگرایی ها در بازار انتخاب شده را تحلیل کنید. تصویر بالا نشان می‌دهد که چگونه اندیکاتور واگرایی استوکاستیک، ورودی‌های کاملاً دقیقی را در موقعیت‌های سل در بازار نزولی EURUSD ایجاد می‌کند.

اندیکاتور واگرایی تصادفی یک مزیت مهم دارد و آن این است که شما می توانید بازه زمانی را برای جستجوی واگرایی تنظیم کنید. این به شما کمک می کند بهترین لحظه را در طول روز برای خرید و فروش پیدا کنید.

سیگنال خرید با اندیکاتور واگرایی استوکاستیک

هنگامی که بالا و پایین های جدید را مشاهده می کنید، به اندیکاتور واگرایی استوکاستیک توجه کنید. فلش های آبی سیگنالی را برای ورود به موقعیت بای در جهت روند صعودی به شما نشان می دهد. با قرار دادن استاپ لاس زیر پایین ترین سطح قبلی، از موقعیت خود محافظت کنید. به عنوان مثال، هنگامی که یک سیگنال متقابل دریافت می کنید،خارج شوید (کل یا جزئی).

 سیگنال فروش با اندیکاتور واگرایی استوکاستیک

هنگامی که قیمت خط حمایت را شکست، و بالا و پایین‌های جدید را مشاهده کردید، به اندیکاتور واگرایی تصادفی توجه کنید. فلش های قرمز به شما سیگنالی برای وارد شدن به موقعیت سل در هماهنگی با روند نزولی آشکار می دهد.

با تعیین حد ضرر بالاتر از نوسان قبلی، از معاملۀ خود محافظت کنید. و با مشاهده سیگنال مخاف همه یا بخشی از معامله خود را ببندید.

نتیجه

اندیکاتور واگرایی استوکاستیک برای متاتریدر 4 به شما امکان می دهد انواع واگرایی بین قیمت و اسیلاتور کلاسیک استوکاستیک را پیدا کنید. این اندیکاتور سیگنالها را دوباره رنگ نمیکند(جابجا نمیشوند)

به شما اجازه می دهد:

  • پیدا کردن واگرایی به طور کامل به طور خودکار.
  • پیدا کردن واگرایی در بازه های زمانی مختلف؛
  • تنظیم نمایش واگرایی؛
  • تنظیم اعلان ها؛
  • تجزیه و تحلیل سیگنال های تاریخی

بدانید که، اندیکاتور واگرایی تصادفی برای متاتریدر 4 سیگنال های خرید و فروش دقیقی را تضمین نمی کند. با این حال، می توانید به طور موثر دقت سیگنال ها را افزایش دهید، به عنوان مثال، اگر روی موارد زیر تمرکز کنید:

  • سیگنال فروش در نزدیکی مناطق مقاومت؛
  • سیگنال خرید در نزدیکی مناطق حمایتی.

همین حالا این اندیکاتور واگرایی را بصورت رایگان در وبسایت ما دانلود نمایید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

3 تنظیمات اول به اسیلاتور کلاسیک Stochastic اشاره دارد.

KPeriod: دوره خط %K. این خط اصلی نوسانگر استوکاستیک است و با یک خط ثابت نشان داده می شود.

DPperiod: دوره خط %D. این میانگین متحرک خط %K است و با یک خط نقطه چین نشان داده می شود.

Slowing: این پارامتر هموارسازی است. افزایش این پارامتر حساسیت نشانگر را کاهش می دهد و عمدتاً برای فیلتر کردن نویز بازار استفاده می شود.

تنظیمات زیر به واگرایی ها و نحوه نمایش آنها در نمودار اشاره دارد.

drawIndicatorTrendLines: فعال/غیرفعال کردن نمایش خطوط در نمودار قیمت

drawPriceTrendLines: فعال/غیرفعال کردن نمایش خطوط در پنجره نشانگر

displayAlert: فعال/غیرفعال کردن اعلان ها در پنجره Alert

emalAlert: فعال/غیرفعال کردن اعلان های ایمیل

ColorBearishTrendLines: رنگ ها را برای خطوط واگرایی نزولی تنظیم کنید

ColorBullishTrendLines: رنگ ها را برای خطوط واگرایی صعودی تنظیم کنید

TimeFrame: برای جستجوی واگرایی در تایم فریم فعلی عدد 0 را رها کنید به عنوان مثال برای جستجوی واگرایی در M15 عدد 15 را مشخص کنید.

 

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه