اندیکاتور رسم خودکار خط روند Auto TrendLine برای متاتریدر 5

اندیکاتور خط روند Auto Trendline mt5

ترسیم خودکار خطوط روند با استفاده از اندیکاتور Auto TrendLine mt5. این اندیکاتور یک راه ساده برای افزایش کارایی یک سیستم معاملاتی برای معامله گران حرفه ای و مبتدی است.

توضیحات

اندیکاتور خط روند Auto TrendLine MT5 اندیکاتوری است که معتبرترین خطوط روند را در نمودار متاتریدر 5 نشان می دهد.خطوط روند یکی از ابزارهای کلیدی تحلیل تکنیکال کلاسیک است و تقریباً توسط همه معامله گران مورد استفاده قرار می گیرد. این به این دلیل است که می توان آنها را به راحتی ترسیم کرد و ثابت کرد که بسیار کارآمد هستند.

با این حال، خطوط اغلب به دلیل عوامل زیر باعث ایجاد سوء تفاهم و گمراهی در میان معامله‌گران می‌شوند: ترسیم مجدد و مکرر خطوط روند، شکست‌های نادرست یا واقعی، و خطوط روند بیش از حدی که می‌توان با استفاده از نوسانات ترسیم کرد.

بنابراین، ترسیم یک خط روند معتبر هم برای معامله گران با تجربه و هم برای معامله گران تازه کار می تواند مشکل ساز باشد. اندیکاتور رسم خط روند Auto TrendLine MT5 میتواند به شما در حل این مشکل کمک می کند.

معرفی اندیکاتور خط روند Auto TrendLine MT5

Auto TrendLine  معتبرترین خطوط روند را در نمودار متاتریدر 5 نشان می دهدو فقط خطوط روندی را بصورت خودکار ترسیم می کند که قیمت به احتمال زیاد با آنها تعامل دارد. یک تابع ریاضی و چندین فیلتر که امکان نمایش مهم ترین خطوط روی نمودار را می دهد، پشت این نشانگر قرار دارند.

 اندیکاتور رسم خط روند به سرعت به شرایطو وضعیت بازار پاسخ می دهد. اگر قیمت نوسانات جدیدی ایجاد کند، خط روند زاویه شیب خود را تغییر می دهد.
اگر روند به سمت مخالف یا حتی رنج تبدیل شود، خط روند قدیمی و نامعتبر حذف خواهد شد.

 

اندیکاتور Auto TrendLine MT5

نشانگر از دو خط تشکیل شده است:

  • خط قرمز : خط حمایتی
  • خط آبی : خط مقاومت

در نگاه اول، استفاده از دو خط روند به طور همزمان می تواند برای یک معامله گر گیج کننده باشد. با این حال، در عمل، این امکان را به شما میدهد تا نمودار را بهتر بخوانید.

اگر طول خط روند نزولی فعلی و خط روند صعودی فعلی را مقایسه کنید، این واقعیت که طول و قدرت خط اول بیشتر است بسیار آشکار می شود. خط قرمز در تصویر فقط نشان دهنده این است که یک اصلاح کوچک در بازار وجود دارد.

چرا خطوط روند اهمیت دارند؟

قیمت دارایی معامله شده در بازار فارکس بر اساس تعداد زیادی از عوامل است که برخی از آنها همیشه قابل تفسیر نیستند. بطور مثال رفتار قیمت در حین انتشار اخبار است.

وقتی این اتفاق می افتد، نوسانات حرکت قیمت افزایش می یابد و خط روند می تواند شکسته شود. این موقعیت‌ها بسیار رایج هستند و تفسیر آنها می‌تواند به اندازه کافی سخت باشد.

اندیکاتور خط روند تقریباً تمام حرکات قیمت را در نظر می گیرد و خطوط روند را فقط در صورت شکست واقعی و تغییرات روند تغییر می دهد ،بنابراین این میتواند تجزیه و تحلیل نمودارها را برای معامله گران بسیار آسان تر  کند.

در نتیجه، اندیکاتور Auto TrendLine mt5 ترکیبی از سادگی و حداکثر کارایی است. استفاده از این محصول می تواند به معامله گران حرفه ای و مبتدی کمک کند تا وضعیت بازار را درک کنند.

چگونه می توان با اندیکاتور رسم خط روند معامله کنم؟

از دیدگاه سنتی میتوان اینطور در نظر گرفت که معامله با روند یکی از سودآورترین و مطمئن ترین استراتژی ها است، زیرا اکثریت مطلق معامله گران در چنین شرایطی موقعیت خود را در یک جهت باز می کنند. استفاده از اندیکاتورخط روند به شما این امکان را می دهد که نمودار را به طور کامل و جامع تجزیه و تحلیل کنید و نقاط ورودی دقیق را مشخص کنید.

همچنین اعتقاد بر این است که خطوط روند هرچه سیگنال های بیشتری نشان دهند که باید معامله را باز کنید، این سیگنالها  قابل اعتمادتر خواهند بود.

همانطور که در مثال بالا نشان داده شد، رشد قیمت در کنار خط روند صعودی کُند شده است و خطوط سیگنال اضافی  علاقه به فروش را تایید کرده است. هنگام انجام معامله، Stop Loss باید فراتر از خط روند تنظیم شود و معامله باید با یک دستور در حال انتظار یا در هنگام تغییر روند بسته شود.

بنابراین، ما اندیکاتور خط روند با نام اندیکاتور Auto TrendLine mt5 را در این مقاله بررسی کردیم. مطمئناً این محصول نیز مانند سایر محصولات، ماهیت توصیه‌ای دارد و صرفاً به عنوان یک افزودنی به سیستم معاملاتی شما عمل می‌کند. زیرا باید به خاطر داشته باشید که نمی توانید به طور کامل به هیچ شاخصی اعتماد کنید.

با این حال، استفاده از اندیکاتور خط روند Auto TrendLine mt5 می تواند تشخیص خطوط روند واقعا مهم را برای شما آسان تر کند. علاوه بر این، ترکیبی از فیلترها و تنظیمات به همه معامله گران اجازه می دهد تا به راحتی از نشانگر استفاده کنند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

اندیکاتور دارای تعدادی تنظیمات کافی برای نمایش خطوط روند صحیح است.

تنظیمات اندیکاتور رسم خط روند

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه