اندیکاتور تشخیص روند Lucky Reversal برای متاتریدر 4

اندیکاتور برگشت روند lucky reversal

اندیکاتور Lucky Reversal MT4، سیگنال های خرید فروش را در نمودار اصلی نمایش می دهد. این اندیکاتور می تواند با هر سیستم و استراتژی معاملاتی فارکس برای تأیید سیگنال های ورودی یا خروجی در معاملات استفاده شود.

توضیحات

تغییر روند در بازار همیشه اتفاق می افتد. تا زمانی که روندها وجود داشته باشد، همیشه بازگشت هم وجود خواهد داشت. بسیاری از ابزارها و استراتژی های معاملاتی بازگشتی روند و ادامه دهنده روند به این مفهوم ساده بستگی دارند.

اکنون فقط مسئله این است که چگونه یک معامله گر می تواند از ابزارهای مناسب برای گرفتن بازگشتها و معامله روندها استفاده کند.

اندیکاتور تشخیص روند Lucky Reversal یکی از  اندیکاتورهای معاملاتی بازگشتی است. اما دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از سایر شاخص های بازگشت روند فارکس متمایز می کند.

اندیکاتور برگشت روند Lucky Reversal چیست؟

اندیکاتور Lucky Reversal همان کاری را انجام می دهد که از نامش پیداست: نشان می دهد که چه زمانی روند از یک روند صعودی به یک روند نزولی یا از یک روند نزولی به یک روند صعودی تبدیل شده است.

سیگنال های خود را به شکل فلش های آبی و قرمز می دهد که هر کدام با خطوط افقی مواج دنبال می شوند. فلش آبی شروع یک روند صعودی را نشان می دهد و در مقابل فلش قرمز نشان دهنده بازگشت بازار به روند نزولی است.

اندیکاتور Lucky Reversal

ویژگی دیگری در اندیکاتور تشخیص روند Lucky Reversal وجود دارد که در نگاه اول مشخص نیست. این ویژگی مربع سفیدی است که وقتی نشانگر یک برگشت موقت یا بالقوه را نشان می دهد ظاهر می شود.

عیب اصلی اندیکاتور برگشت روند Lucky Reversal

اندیکاتور تغییر روند Lucky Reversal برخلاف بسیاری از اندیکاتورهای بازگشتی روند موجود در بازار است. دلیل آن این است که یک اندیکاتور  تاخیری یا عقب مانده از قیمت است، بنابراین یک معامله گر به سختی می تواند شکست های برگشتی را با آن معامله کند.

بسیاری از معامله‌گران از تلاش برای استفاده از این  اندیکاتور برای لحظه شروع برگشت‌ها دچار ناامیدی شده‌اند، اگر اندیکاتور را تست کنید، متوجه خواهید شد که سیگنال‌های صعودی و نزولی درست در پایین‌ترین یا بالاترین نقاط محوری معکوس‌های روند اصلی قرار دارند.

نمونه ای را در تصویر زیر ببینید. متوجه خواهید شد که به محض ظاهر شدن فلش قیمت به نظر می رسد که روند معکوس می شود.

با این حال، در آزمایش اندیکاتور در بازار زنده، متوجه خواهید شد که سیگنال های صعودی یا نزولی تنها پس از تکمیل شدن و برگشت بازار ظاهر می شوند. فلش معکوس فقط زمانی روی نمودار ظاهر می شود که برگشت تایید شده باشد.

این نشان می دهد که اندیکاتور Lucky Reversal تاخیر دارد.

 

اندیکاتور Lucky Reversal

نقطه قوت اصلی اندیکاتور برگشت روند Lucky Reversal

ضعف اصلی اندیکاتور Lucky Reversal قدرت آن است. از آنجایی که تاخیر دارد، به سختی می توانید با آن  لحظه بازگشت قیمت را ترید کنید، اما می توانید از آن برای تایید معاملات در روند نوظهور استفاده کنید.

به عنوان مثال، شما می توانید روند صعودی را که پس از تکمیل روند برگشتی بازار از روند نزولی به روند صعودی ظاهر می شود، معامله کنید.

استراتژی های معاملاتی اندیکاتور تغییر روند Lucky Reversal

بهترین راه برای معامله با استفاده از اندیکاتور Lucky Reversal ، گنجاندن آن در یک سیستم معاملاتی است که می توانید از آن در تلاقی با سایر ابزارهای معاملاتی استفاده کنید.

سایر ابزارهای معاملاتی در استراتژی می توانند اندیکاتورها یا ساختارهای بازار (حمایت ها و مقاومت ها، الگوهای کندلی، الگوهای نمودار و غیره) باشند.

برای کمک به درک نحوه ترکیب اندیکاتور Lucky با سایر اندیکاتورها، از این اندیکاتور با اندیکاتور میانگین متحرک برای تشکیل اولین استراتژی معاملاتی استفاده می کنیم.

1. ترکیب نشانگر با اندیکاتور میانگین متحرک

اندیکاتور Lucky و دو میانگین متحرک در نمودار خود بیندازید. یک میانگین متحرک را همانطور که هست بگذارید، اما دوره میانگین متحرک دیگر را به 20 تغییر دهید. رنگ را نیز تغییر دهید تا بتوانید آن را از میانگین متحرک دیگر متمایز کنید.

میانگین متحرک پیش‌فرض، میانگین متحرک سریع ما خواهد بود، در حالی که 20 MA، MA کند ما است.

نکته بعدی این است که منتظر بمانید تا اندیکاتور Lucky به شما سیگنال خرید یا فروش بدهد. به یاد داشته باشید که این اندیکاتور با تاخیر یا باصطلاح عقب افتاده  است، بنابراین شما به دنبال معامله سیگنال خرید یا فروشی که اندیکاتور میدهد نیستید.

در عوض، می‌خواهیم فرصت‌های ورودی را در جهت روندی که اندیکاتور Lucky Reversal تایید می‌کند، معامله کنیم. به همین دلیل است که ما آن دو میانگین متحرک را داریم.

هنگامی که نشانگر برگشت روند ما یک سیگنال روند صعودی می دهد، تنها زمانی خرید می کنید که MA سریع از میانگین متحرک کُند به سمت صعودی عبور کند.

تا زمانی که اندیکاتور تغییر روند Lucky Reversal از فلش آبی به فلش قرمز تغییر نکند، نفروشید. و زمانی که نشانگر معکوس ما یک سیگنال روند نزولی می دهد، شما فقط زمانی می فروشید که نشانگر MA سریع از اندیکاتور آهسته حرکت کند و به سمت نزول عبور کند.

 

استراتژی معامله اندیکاتور Lucky Reversal با میانگین متحرک

به این ترتیب است که اندیکاتور Lucky Reversal را با سایر اندیکاتورها ترکیب می کنید. لازم نیست از دوره های میانگین متحرکی که در اینجا استفاده کردیم برای استراتژی خود استفاده کنید. 

شما حتی نیازی به استفاده از میانگین متحرک ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک اندیکاتور معاملاتی روند پیدا کنید و آن را با اندیکاتور معکوس روند ترکیب کنید.

با این حال، هنوز استراتژی دیگری برای معامله سیگنال های اندیکاتور Lucky وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

2. معامله سیگنال های اندیکاتور Lucky

در بسیاری از مواقع اندیکاتور Lucky مربع سفید را نشان میدهد که این میتواند احتمالی برای بازگشت روند باشد .

اما میبینید که قیمت از این نقطه، به حرکت خود ادامه می دهد اما مربع سفید  همچنان در موقعیت خود باقی می ماند. هنگامی که یک روند بازگشتی تایید می شود، مربع سفید به سیگنال روند صعودی یا نزولی تغییر می کند.

در انتهای شمع که مربع سفید به سیگنال خرید یا فروش تغییر می کند، معامله مناسب را انجام دهید.

به عنوان مثال، زمانی که اندیکاتور Lucky روند صعودی را تأیید می کند، معامله خرید انجام دهید و زمانی که اندیکاتور روند نزولی را تأیید می کند، معامله فروش انجام دهید.

نتیجه

برای هر یک از استراتژی های معاملاتی که در بالا گفتیم، بهترین راه برای تعیین سود خود، تعیین اهداف قیمتی است. قبل از خروج از معامله منتظر نمانید تا هیچ یک از اندیکاتورها سیگنال مخالفی بدهد.

و هنگامی که می خواهید استاپ لاسهای  خود را تنظیم کنید، فراموش نکنید که بیش از حد توان  ریسک نکنید. یک قانون سرانگشتی این است که بیش از 2٪ از سرمایه خود را در معامله ریسک نکنید. با توجه به این موضوع، می توانید از هر روشی که با آن آشنا هستید برای تنظیم حد ضرر خود استفاده کنید.

خوبی در مورد اندیکاتور برگشت روند Lucky Reversal این است که هنگامی که خطوط مواج خود را ترسیم می کند، قیمت به ندرت به طرف دیگر می رسد. شما ممکن است از این برای تنظیم حد ضررهای خود نیز استفاده کنید، اما ممکن است همیشه ریسک  به ریوارد قابل قبولی  برای شما ایجاد نکند.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

 تنظیمات lucky reversal indicator

SRZZ تعیین می کند که نشانگر معکوس روند هر چند وقت یکبار به شما سیگنال می دهد. تنظیم پیش‌فرض 60 است. هر عددی کمتر از 60 سیگنال‌های مکرر را به شما نشان می‌دهد. و هر عددی بالاتر از 60 سیگنال های کمتری به شما می دهد.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه