مقالات آموزشیمقالات آموزشی ارزدیجیتالمقالات آموزشی فارکس

بهترین اندیکاتور حجم فارکس | معرفی و دانلود 9 اندیکاتور حجم برتر برای معامله گران

بهترین اندیکاتورهای حجم جواهراتی هستند که هنگام انجام تجزیه و تحلیل معاملات فنی خود در فارکس می توانید داشته باشید.

این مقاله به معرفی برخی از آنها اختصاص دارد. بسیاری از معامله گران حرفه ای فارکس هرگز بدون مشورت با شاخص حجم معامله انجام نمی دهند. دلیل این امر این است که بیشتر شاخص های روند صرفاً سیگنال های ورود و خروج را به شما می دهند. اما همه سیگنال ها درست نیستند.

تنها اتکا به اندیکاتورهای روند ممکن است باعث شود که ضرر بیشتری داشته باشید. اینجاست که اندیکاتور میزان صدا به کار می آید.
با یک اندیکاتور صدا، می توانید سیگنال هایی را با احتمال بیشتری از سایرین فیلتر کنید.

جدول محتویات

بدون بحث بیشتر، بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا فکر می کنیم این اندیکاتورهای حجم از بقیه متمایز هستند.

 اندیکاتور حجم  Better Volume 1.5

بهترین اندیکاتور حجم

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 5

اندیکاتور  Better volume 1.5 بر اساس اندیکاتور حجم کلاسیک است که همراه با پلتفرم معاملاتی Metatrader 4 (MT4) ارائه می شود. و درست مانند اندیکاتور منبع خود، از نوارهایی استفاده می کند که میزان تغییر قیمت را در یک دوره اندازه گیری می کند.

این اندیکاتور با اندیکاتور منبع خود تفاوت دارد زیرا اطلاعات بیشتری در مورد ابزار مورد معامله نسبت به اندیکاتور منبع ارائه می دهد. Better Volume از رنگ هایی استفاده می کند که دارای تفاسیر متمایز هستند تا به معامله گران فارکس کمک کند تا درک بیشتری از آنچه بازار فارکس انجام می دهد داشته باشند.

یکی دیگر از ویژگی های برجسته اندیکاتور صدای بهتر این است که میانگین متحرک را روی نوارهای صدا نمایش می دهد. این یک ابزار اضافی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید اطلاعات را از آن استخراج کنید.

شاید بهترین راه برای استفاده از اندیکاتور حجم بهتر این باشد که توسعه دهنده از آن استفاده کند. یعنی با چسبیدن به کدهای رنگ. نوارهای آبی نشان دهنده وضعیت متوسط ​​بازار است. نوار قرمز نشان دهنده یک سیگنال صعودی قوی است در حالی که سفید یک سیگنال نزولی قوی است.

زمانی که حجم معاملات بسیار کم است، رنگ زرد و زمانی که توجه معامله‌گران به جفت ارز افزایش یافته است، سبز می‌شود. کنار هم قرار دادن این موارد به شما کمک می کند بهترین زمان برای ورود و خروج از هر معامله را بدانید و به همین دلیل است که اندیکاتور Better Volume در لیست ما از بهترین اندیکاتورهای حجم برای معامله گران فارکس قرار می گیرد.

اندیکاتور دیگر،اندیکاتور هشدار صداهای بهتر ، شبیه به اندیکاتور صدای بهتری است که در اینجا توضیح می دهیم. تنها تفاوت در تفاوت رنگ هاست. آنچه که Better Volume به رنگ زرد رنگ می‌دهد، Better Volume News Alerts آن را به رنگ قرمز آجری رنگ می‌کند. به طور مشابه، آبی سفید می شود، سفید اکنون هلویی است و قرمز و سبز آبی هستند.

 اندیکاتور نمایه حجم (والیوم پروفایل) Volume Profile Indicator

بهترین اندیکاتور ولوم (حجم)

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور نمایه حجم در نمودار شما به عنوان یک سری خطوط افقی ظاهر می شود که پس از نصب آن در MT4 به سمت راست امتداد می یابد. ایده اصلی پشت این اندیکاتور کمک به معامله گران برای مشاهده مناطق بالقوه فعالیت با قیمت بالا است. اما این جایی نیست که مفید بودن این اندیکاتور به پایان می رسد.

معامله‌گران ممکن است نتایج بهتری داشته باشند زمانی که از اندیکاتور نمایه حجم برای تشخیص معکوس‌های احتمالی یا مناطق حمایت و مقاومت پویا و کوتاه‌مدت استفاده می‌کنند. می توانید از خطوط اندیکاتور به عنوان سطوح حمایت و مقاومت برای آن دوره فعلی یا دوره بعدی استفاده کنید.

هنگامی که از اندیکاتوری استفاده می کنید که روی صفحه نمودار شما نمایش داده می شود، بسیار مهم است که قابل تنظیم باشد تا با سایر اطلاعاتی که می خواهید از نمودار جمع آوری کنید تداخل نداشته باشد. اندیکاتور Volume Profile این کار را انجام می دهد. این به شما امکان می دهد تنظیمات آن را مطابق با ترجیحات خود سفارشی کنید بدون اینکه مانع از سایر اطلاعات موجود در نمودار شوید.

یکی دیگر از ویژگی های برجسته این نشانگر این است که به شما امکان می دهد دوره محدوده خطوط را سفارشی کنید. به طور پیش‌فرض، بازه زمانی 1 روز است، اما می‌توانید آن را به صورت هفتگی، ماهانه یا حتی 15 دقیقه‌ای ویرایش کنید. این ویژگی آن را برای انواع سبک های معاملاتی در تمام بازه های زمانی عالی می کند.

این اندیکاتور زمانی که به صورت مجزا از آن استفاده می کنید، همیشه یک چشم انداز ناقص از بازار ارائه می دهد. بهترین راه برای استفاده از این اندیکاتور، ترکیب آن با سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس است. به عنوان مثال، هنگامی که اندیکاتور نمایه حجم را با دانش اقدام قیمت ترکیب می کنید، می توانید دقت بیشتری کسب کنید.

 اندیکاتور VWAP Plus

بهترین اندیکاتور حجم فارکس

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4

اندیکاتور  VWAP Plus یکی از معدود اندیکاتورهایی است که حجم را با سیگنال های روند ترکیب می کند. VWAP مخفف Volume Weighted Average Price است که گواه بخش جدایی ناپذیر حجم در آن است. این اندیکاتور سیگنال های خود را با تکیه بر ولوم برای تعیین نواحی سطوح حمایت و مقاومت پویا می دهد.

VWAP Plus در نمودار به عنوان یک سری خطوط ظاهر می شود که از یک خط عمودی در سمت چپ امتداد دارند. به محض نصب اندیکاتور VWAP plus، معامله گران پیشرفته ممکن است بتوانند حدس بزنند که این اندیکاتور مناطق پشتیبانی و مقاومت پویا را نشان می دهد.

ایده معامله پشت VWAP بسیار ساده است. ناحیه بالای خط آبی آبی VWAP ناحیه صعودی است، در حالی که ناحیه زیر نشان دهنده منطقه نزولی است. و اطراف این خط خطوط زرد و سفید هستند که به ترتیب نشان دهنده مناطق مقاومت پویا و سطوح حمایت هستند. یک معامله گر ممکن است پس از عبور قیمت از این خط وسط وارد معامله شود و در هر یک از خطوط اطراف سود کند.

یکی دیگر از ویژگی های مفیدی که معامله گران همیشه می توانند به آن بازگردند این است که VWAP خطوط افقی آبی را ترسیم می کند که به سمت چپ نمودار امتداد دارند. این خطوط همچنین می توانند به عنوان سطوح حمایت و مقاومت مورد استفاده قرار گیرند، زیرا قیمت تمایل به ایجاد واکنش در اطراف این خطوط دارد.

دسته معامله گرانی که ممکن است از اندیکاتور VWAP بهترین لذت را ببرند، معامله گران روزانه هستند.

اندیکاتور تیک ولوم Tick Volume

اندیکاتور حجم تیک ولوم

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4

اندیکاتور Tick volume به معامله گر کمک می کند تا بهترین زمان برای ورود به معامله را تعیین کند. بر روی همان مفهوم تیک در هر دوره سوار می شود که سایر اندیکاتورهای حجم در فارکس به آن تکیه می کنند. با این حال، این یکی جذاب تر و کمتر گیج کننده به نظر می رسد زیرا از چهار رنگ بر روی نوارهای موج مانند برای ارائه پیش بینی های واضح از فعالیت بازار استفاده می کند.

اندیکاتور صدای تیک با سایر نشانگرها در نحوه ارائه سیگنال های خود متفاوت است. این کار را به گونه ای انجام می دهد که تفاسیر آن عینی و بدون ابهام باشد.

به عنوان مثال، میله ها به صورت امواج در بالا و پایین نقطه میانی حرکت می کنند. این نوارها در چهار رنگ ظاهر می شوند که دارای تفاسیر متمایز هستند و سیگنال های ورود به تجارت را می دهند. بنابراین، اندیکاتور Tick Volume حجم را نشان می دهد و در عین حال سیگنال های ورودی تجاری خودکار را نیز تولید می کند.

به دلیل سادگی و عدم ابهام اندیکاتور صدای تیک، به سختی راهی بهتر از روشی که توسعه دهنده برای استفاده از آن در نظر گرفته بود، برای استفاده از آن وجود ندارد.

رنگ آبی نشان دهنده افزایش حجم در یک روند صعودی است در حالی که نوارهای سبز نشان دهنده حجم کاهشی در یک روند صعودی است. زمانی که اولین خطوط آبی در بالای خط وسط ظاهر می شود باید به دنبال خرید باشید.

به طور مشابه، نوارهای زرد نشان دهنده افزایش حجم در روند نزولی هستند در حالی که نوارهای قرمز نشان دهنده کاهش حجم در روند نزولی هستند. سفارشات فروش شما باید زمانی وارد شوند که اولین نوارهای زرد ظاهر شوند.

 اندیکاتور واگرایی OBV

اندیکاتور حجم OBV

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4 , 5

اندیکاتور  on balance volume یک اندیکاتور محبوب است که اکثر معامله گران از آن برای شناسایی حرکت قیمت استفاده می کنند. یک افزایش شدید حرکت اغلب نشان می دهد که قیمت ممکن است به زودی افزایش یابد، در حالی که یک افت شدید پیش درآمدی برای کاهش سطح قیمت است.

یکی دیگر از ویژگی هایی که می توانید در اندیکاتور OBV از آن بهره ببرید، تجارت واگرایی است. و اینجاست که واگرایی OBV مفید است.

معامله گران از اندیکاتور OBV برای تشخیص مناطقی که قیمت از خط اندیکاتور متفاوت است استفاده می کنند. این اغلب نشانه ای است که یک روند در حال تضعیف است یا یک معکوس در شرف ظاهر شدن است.

با این حال، تشخیص واگرایی ها گاهی برای معامله گران تازه کار سخت است. حتی معامله گران حرفه ای نیز برخی از واگرایی ها را از دست می دهند. و هنگامی که یک معامله گر مبتدی اختلافی را مشاهده می کند، دانستن اینکه در چه جهتی تجارت خود را انجام دهد می تواند گیج کننده باشد.

اما این اندیکاتور واگرایی OBV این مشکلات را خنثی می کند. این خطوط واگرایی را در نمودار ترسیم می کند و به شما کمک می کند تا هیچ واگرایی جدیدی را که در بازار زنده فارکس ظاهر می شود از دست ندهید.

این اندیکاتور با چسباندن فلش ها در هر واگرایی یک گام جلوتر می رود تا به شما بگوید چه چیزی را معامله کنید. این کار را برای معامله‌گران تازه‌کار که هنوز نمی‌دانند در صورت بروز واگرایی چه کاری انجام دهند، آسان می‌کند. آنها اکنون می توانند به سادگی بر اساس فلش ها وارد معاملات شوند.

مهارتی که واگرایی OBV به سیگنال های خود اشاره می کند همان چیزی است که باعث می شود در لیست کوتاه ما از بهترین اندیکاتورهای حجم برای همه معامله گران رتبه بندی شود.

این اندیکاتور با مقایسه آن با سایر اندیکاتورهای واگرایی مانند اندیکاتورهای  واگرایی RSI و واگرایی تصادفی می تواند دقت خود را افزایش دهد.

اندیکاتور شاخص تسهیل بازار ( MFI)

بهترین اندیکاتور حجم معاملات

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4 , 5

بسیاری از معامله گران فارکس زمانی که به دنبال موقعیت های ورود به تجارت بهینه هستند، به حجم تکیه می کنند، که چیز خوبی است. هرچه حجم بیشتر باشد، این جفت نوسان بیشتری خواهد داشت و فرصت های معاملاتی بیشتری وجود خواهد داشت.

با این حال، بیل ویلیم، توسعه‌دهنده اندیکاتور تسهيل بازار ، استدلال می‌کند که تنها دانستن آنچه حجم می‌گوید کافی نیست. درک واکنش معامله گران به آنچه حجم می گوید به همان اندازه مهم است. اندیکاتور MFI حرکت قیمت را در رابطه با حجم اندازه گیری می کند.

معامله گران همیشه به همه سیگنال های نموداری که نشانه شروع یک روند جدید است، علاقه مند نیستند، صرف نظر از هر چیزی که اندیکاتور حجم می گوید. و وقتی این اتفاق می‌افتد، به سادگی به این معنی است که هر روندی که آن حجم پیش‌بینی می‌کند ممکن است طولانی نباشد زیرا معامله‌گران کافی برای مشاهده آن وجود ندارد. و اینجاست که MFI می درخشد.

اندیکاتور MFI یکی از راه‌های فیلتر کردن «حجم بد» است که اغلب منجر به روندهای ضعیف از «حجم خوب» می‌شود که روندهای قوی را پیش‌بینی می‌کند. همچنین به شما کمک می کند بدانید که معامله گران دیگر در مورد جفت ارز شما چه فکر می کنند.

برای مثال، اگر MFI با حجم افزایش یابد، این نشانه خوبی است که روند ممکن است قوی باشد. MFI برای این کار از نوار سبز رنگ استفاده می کند. نقطه مقابل آن نوار قهوه‌ای است که زمانی ظاهر می‌شود که هم MFI و هم حجم در یک ابزار معاملاتی کاهش می‌یابند.

دو سناریو دیگر زمانی است که MFI و حجم در جهات مختلف حرکت می کنند و MFI اینها را با نوارهای سفید و آبی نشان می دهد. هنگام ظاهر شدن این نوارها باید با احتیاط نزدیک شوید.

 اندیکاتور حجم خرید و فروش Buy-Sell Volume Indicator

اندیکاتور حجم خرید و فروش

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 5

به راحتی می توان با اندیکاتور حجم خرید و فروش به عنوان یک اندیکاتور گیج کننده دیگر برخورد کرد، به خصوص اولین تماس شما با اندیکاتور. اما زمانی که زمان بیشتری را صرف تجزیه و تحلیل این اندیکاتور کردیم، متوجه شدیم که در واقع یک اندیکاتور مثبت است که بسیاری از اندیکاتورهای حجم دیگر نمی توانند به آن مباهات کنند.

اندیکاتور حجم خرید و فروش از یک موج افزایش و کاهش خطوط نقطه چین برای تفسیر حجم ابزار فارکس مورد تجزیه و تحلیل شما استفاده می کند. در حالی که سیگنال‌های خرید یا فروش خود را نمی‌دهد، به معامله‌گر کمک می‌کند تا این سیگنال‌ها را فیلتر کند تا تنها محتمل‌ترین آنها باقی بماند.

روش های مختلفی برای استفاده از اندیکاتور حجم خرید و فروش وجود دارد. برخی شامل استفاده از افزایش و نزول خطوط نقطه چین برای پیش‌بینی اینکه چه زمانی قدرت کافی پشت یک روند وجود دارد، هستند.

با این حال، یکی از راه‌های استفاده از این اندیکاتور که چندان محبوب نیست، جستجوی مکان‌هایی است که یک رنگ از رنگ دیگر خارج می‌شود. هنگامی که لبه های سبز به رنگ قرمز در بالا یا افزایش نشانگر خارج می شود، خرید کنید. زمانی که رنگ قرمز در بالای اندیکاتور از قرمز خارج شود، بفروشید.

از دست دادن این سیگنال ها آسان است و حتی ممکن است برای تشخیص این لبه ها به بینایی خوب نیاز داشته باشید. اما هنگامی که بتوانید آنها را شناسایی کنید، متوجه خواهید شد که این لبه ها سیگنال هایی می دهند که می توان تا حدودی به آنها اعتماد کرد. این استراتژی در بازه های زمانی کوچکتر برای معامله گران روزانه.

 اندیکاتور حجم امواج Weis

اندیکاتور حجم امواج weis

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4 و 5

قدرت اندیکاتور  Weiswave در روشی است که تلاش می کند تا تلاش های معامله گران را با یک سری امواج از میله ها بازتولید کند. معامله گرانی که می دانند چگونه این امواج را تفسیر کنند اغلب ادعا می کنند که معاملات آنها برای آن بهتر است.

شاید یکی از کاربردهای برجسته نشانگر Weiswave روشی باشد که به وضوح علائم معکوس بالقوه را نشان می دهد. وقتی متوجه می‌شوید که ارتفاع هر موج کوتاه‌تر از موج‌های قبلی است، ممکن است نشانه‌ای از تضعیف روند فعلی شما باشد و ممکن است به زودی معکوس شود.

کاری که اندیکاتور انجام نمی دهد، تلاش برای پیش بینی زمان دقیق ظاهر شدن معکوس است. اندازه امواج ممکن است برای مدتی کاهش یابد تا اینکه در نهایت معکوس اتفاق بیفتد. بنابراین، هنگام استفاده از این اندیکاتور برای تشخیص معکوس ها، آن را بیشتر به عنوان یک اندیکاتور هشدار در نظر بگیرید نه یک اندیکاتور ورود یا خروج.

به عنوان مثال، اگر می خواهید وارد روندی شوید که در آن امواج در حال کوتاه شدن هستند، ممکن است در روندی رو به مرگ قرار بگیرید.

 اندیکاتور درصد حجم Percentage Volume Oscillator

اندیکاتور درصد حجم

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور حجم برای متاتریدر 5

در نگاه اول، ممکن است فکر کنید که نوسانگر درصد حجمی MACD است، اما اینطور نیست. اندیکاتور نوسانگر درصد حجم از حجم به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از محاسبه آن استفاده می کند.

این اندیکاتور بدون رنگ آمیزی نه تنها به شما سیگنال های نزولی و صعودی می دهد، بلکه به شما کمک می کند روندهای ضعیف را از گرایش های قوی فیلتر کنید.

یکی از بهترین بخش های این اندیکاتور این است که: از آنجایی که بسیار شبیه MACD است، معامله گران ممکن است استفاده از آن را آشنا بدانند.

مورد استفاده کتاب درسی این اندیکاتور این است که وقتی خطوط میانگین متحرک از یکدیگر عبور می کنند وارد معامله می شوند. نوارها از رنگ های سبز و قرمز برای کمک به فیلتر استفاده می کنند. بنابراین، زمانی به دنبال خرید هستید که میانگین متحرک سریعتر از میانگین متحرک کندتر عبور کند و میله ها بالای خط صفر و سبز باشند. به طور مشابه، شما منتظر می مانید تا میانگین حرکت سریع از میانگین کند حرکت عبور کند و میله ها زیر خط صفر و قرمز باشند.

در حالی که این استراتژی تجاری می تواند مفید باشد، روش ابتکاری دیگر برای استفاده از این اندیکاتور، مبادله واگرایی با آن است. به عنوان مثال، شما به دنبال جایی هستید که اندیکاتور در حال تشکیل سطوح پایین تر است، زمانی که قیمت در حال شکل گیری سطوح پایین تر است.

طراحی این اندیکاتور این کار را نه تنها برای معامله گران پیشرفته بلکه برای معامله گران تازه کار نیز آسان می کند. سیگنال های آن واضح و بدون عارضه هستند.

نتیجه

ما به انتهای لیست بهترین اندیکاتور حجم رسیدیم. اما باید اشاره کنیم که این فهرست به هیچ وجه جامع نیست. اندیکاتورهای بسیار بیشتری وجود دارد که به همان اندازه خوب هستند. اما متوجه شدیم که اینها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که آن‌ها را به یکی از بهترین اندیکاتورهای حجم برای معامله‌گران تبدیل می‌کند.

با این حال، مهاجمان روزانه تنها کسانی نیستند که می توانند مقداری عسل از کندوی این اندیکاتورها استخراج کنند. معامله گران نوسان و حتی معامله گران سهام ممکن است از این اندیکاتورها سود ببرند، اگر نه برای سیگنال های ورود و خروج تجارت، بلکه به خاطر تجزیه و تحلیل هر ابزار خواندنی روی صفحه نمایش خود.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پایگاه دانش

مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه