اندیکاتور حجم خرید فروش (Buy Sell Volume) برای متاتریدر۵

اندیکاتور حجم خرید و فروش

شاخص حجم خرید فروش بهترین راه حل معاملاتی مبتنی بر حجم را برای کاربران متاتریدر 5 ارائه می دهد. به عنوان یک فیلتر روند خودکار نیز برای معاملات فارکس و سهام کار می کند.

توضیحات

اندیکاتور حجم خرید فروش به تعیین قدرت و ضعف حرکت قیمت کمک می کند.

در بازار واقعی، ما همیشه قصد داریم به یک روند صعودی یا نزولی بپیوندیم که در پس‌زمینه قدرت را بهتر نشان می‌دهد. روش های زیادی برای اندازه گیری قدرت یک روند وجود دارد.

 حجم یکی از عوامل کلیدی است که معامله گران هنگام تجزیه و تحلیل قدرت صعودی و نزولی پشت شکست و روند پس از حرکت در نظر می گیرند.

اندیکاتور حجم خرید فروش به طور مداوم مقایسه قدرت قیمت صعودی و نزولی را بررسی می کند. با این حال، سیگنال خرید/فروش مستقیم را به شما نشان نمی دهد. در عوض، به شما کمک می کند تا بهترین تنظیم معاملات را بر اساس قدرت حجم فیلتر کرده و انتخاب کنید.

این راهنما نحوه عملکرد اندیکاتور حجم خرید فروش و نحوه استفاده از آن برای مطالعه قدرت حرکت قیمت را توضیح می دهد.

نحوه معامله با اندیکاتور حجم خرید فروش در پلتفرم MT5

اندیکاتور حجم خرید فروش از دو خط نقطه چین سبز و نارنجی برای نشان دادن حجم بازار استفاده می کند. همچنین این اندیکاتور یک هیستوگرام از همان رنگ ها را بین این خطوط ترسیم می کند تا حرکت صعودی و نزولی را تأیید کند.

هنگامی که هیستوگرام سبز به سمت بالا است، حجم صعودی افزایش می یابد. ما این را نشانه ای از یک حرکت صعودی بالقوه می بینیم.

برعکس، یک هیستوگرام نارنجی رو به پایین، حجم نزولی را نشان می دهد. در چنین شرایطی، ما فرض می کنیم که قیمت ممکن است برای حرکت نزولی آتی آماده شود.

در مثال زیر، دوره تثبیت EURUSD را در نمودار ساعتی برجسته کرده ایم. در ابتدا، جفت ارز صعودی بود، بنابراین ما انتظار داریم که شرایط فعلی بازار خنثی به یک شکست صعودی ختم شود. در این دوره، منحنی حجم خرید فروش سبز رنگ نیز در محدوده کوتاهی رشد کرد.

Buy Sell Volume اندیکاتور حجم خرید و فروش

هر زمان که EURUSD یک شکست صعودی را انجام می دهد، منحنی حجم نیز افزایش می یابد و بالاتر از محدوده تثبیت فعلی خود حرکت می کند. علاوه بر این، هیستوگرام نشانگر سبز می شود و تأیید می کند که شکست در پس زمینه قدرت حجم مثبت اتفاق می افتد.

برای ورود به موقعیت فروش، مطمئن شوید که هیستوگرام نارنجی می شود و یک الگوی کندلی نزولی شکل میگیرد. زمانی که قیمت یک شکست نزولی ایجاد می کند و ارزش خط نارنجی اندیکاتور در همان زمان کاهش می یابد، انتخاب یک فرصت فروش ایده آل است.

اندیکاتور حجم خرید فروش علاوه بر فرصت های شکست، به یادگیری در مورد روند پس از تنظیم معاملات نیز کمک می کند. به عنوان مثال، قیمت در یک روند صعودی است و قبل از پیوستن به روند صعودی فعلی، یک lh میسازد. در همان زمان، سطح نشانگر سبز می شود و به سمت بالا حرکت می کند. این به این معنی است که دارایی تحت فشار خرید قوی قرار دارد و زمان آن فرا رسیده است که یک موقعیت بای باز کنید .

نتیجه

حجم یک شاخص فنی مهم برای جفت ارز و سهام است. زیرا یک دید کلی از تقاضا برای خرید و فروش دارایی های تجاری به شما ارائه می دهد. برای تحلیل تکنیکال، یافتن نتیجه حجم صحیح نیز بسیار مهم است. با توجه به بررسی دقیق ما، اندیکاتور حجم خرید فروش ساده، موثر و آسان برای استفاده، به ویژه برای معامله گران مبتدی است.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

بازه زمانی: می توانید فعلی یا را انتخاب کنید

دوره هموارسازی: دوره برای محاسبه تمام خطوط RSI

Smoothing me: روش صاف کردن خطوط نشانگر

حجم مورد استفاده: تغییر بین حجم واقعی و تیک

و در مرحله بعد می توانید تنظیمات هشدار زیادی را برای دریافت اعلان در مورد تغییر حجم مشاهده کنید

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه