اندیکاتور حجم خرید و فروش (Buy-Sell Volume) برای متاتریدر۴

Buy-Sell Volume اندیکاتور حجم خرید و فروش

اندیکاتور حجم خرید و فروش بهترین راه حل معاملاتی مبتنی بر حجم را برای کاربران متاتریدر 4 ارائه می دهد. همچنین به عنوان یک فیلتر خودکار روند برای معاملات فارکس و سهام نیز کار می کند.

توضیحات

اندیکاتور حجم خرید و فروش (Buy-Sell Volume) برای متاتریدر۴ ، قدرت و ضعف حرکت قیمت را مشخص می کند.

در بازار زنده ، ما همیشه قصد داریم به یک حرکت صعودی یا نزولی بپیوندیم که قدرت را در پس‌زمینه بهتر نشان می‌دهد. روش های زیادی برای اندازه گیری قدرت روند وجود دارد. حجم یکی از عوامل کلیدی است که معامله گران برای تجزیه و تحلیل نیروی صعودی و نزولی در پشت حرکت های شکست و روند دنبال می کنند.

اندیکاتور حجم خرید و فروش Buy-Sell Volume

اندیکاتور حجم خرید و فروش به طور مداوم مقایسه بین نیروی صعودی و نزولی قیمت را بررسی می کند. با این حال، سیگنال خرید و فروش مستقیم را نشان نمی دهد. در عوض، به شما کمک می‌کند تا بهترین موقعیتهای  معاملاتی را بر اساس قدرت حجم فیلتر و انتخاب کنید.

این راهنما توضیح می‌دهد که اندیکاتور حجم خرید و فروش چگونه کار می‌کند و چگونه از آن برای بررسی قدرت حرکت‌های قیمتی استفاده میشود.

نحوه معامله با استفاده از اندیکاتور حجم خرید و فروش 

شاخص حجم خرید و فروش از یک منحنی نقطه چین برای نشان دادن افزایش و کاهش حجم بازار استفاده می کند. همچنین سطح اندیکاتور رنگ خود را تغییر می دهد تا حرکت صعودی و نزولی را تأیید کند. منحنی نشانگر زمانی که حجم مدام افزایش می‌یابد سبز می‌شود.

ما آن را نشانه ای از یک حرکت صعودی بالقوه می دانیم. از سوی دیگر، منحنی حجم قرمز نشان می دهد که حجم معاملات دارایی در حال کاهش است. در چنین شرایطی، فرض می‌کنیم که قیمت احتمالاً برای یک حرکت نزولی آتی آماده می‌شود.

معامله با اندیکاتور حجم خرید و فروش Buy-Sell Volume

در مثال بالا، دوره تثبیت EURUSD را در نمودار 15 دقیقه ای برجسته کرده ایم. در ابتدا، جفت ارز در یک حرکت صعودی بود، بنابراین ما انتظار داریم که شرایط رنج فعلی با شکست صعودی خاتمه یابد. در این دوره، منحنی حجم خرید و فروش نیز در محدوده کوتاهی در حال چرخش بود.

هر زمان که EURUSD تلاشی صعودی انجام می دهد، منحنی حجم نیز افزایش می یابد و بالاتر از محدوده تثبیت فعلی خود حرکت می کند. علاوه بر این، سطح نشانگر سبز می شود و تأیید می کند که شکست با یک نیروی حجم مثبت در پس زمینه اتفاق می افتد.

برای وارد کردن یک موقعیت فروش، مطمئن شوید که منحنی حجم قرمز شده و یک الگوی کاهشی نشان می‌دهد. زمانی که قیمت یک شکست نزولی ایجاد می کند و همزمان ارزش اندیکاتور کاهش می یابد، انتخاب یک فرصت فروش ایده آل است.

این اندیکاتور حجم خرید و فروش جدای از فرصت‌های شکست، به بررسی موقعیتهای معامله پیرو روند نیز کمک می‌کند. به عنوان مثال، قیمت در یک روند صعودی است و قبل از پیوستن مجدد به حرکت صعودی فعلی، یک HL را ترسیم می کند.

در همان زمان، سطح نشانگر سبز می شود و به سمت بالا حرکت می کند. این بدان معناست که دارایی تحت فشار خرید قوی قرار دارد و زمان آن فرا رسیده است که برای ورود به بای اقدام کنید.

نتیجه

حجم یک شاخص فنی مهم برای جفت ارز فارکس و سهام است. زیرا یک نمای کلی از تقاضاهای خرید و فروش دارایی های تجاری را به شما ارائه می دهد.

برای تحلیل تکنیکال، یافتن نتیجه حجم صحیح نیز یک واقعیت حیاتی است. طبق بررسی عمیق ما، اندیکاتور حجم خرید و فروش ساده، موثر و کاربرپسند است، به خصوص برای معامله گران تازه کار.همین حالا آن را در تی پی چارت دانلود نمایید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

اندیکاتور  حجم خرید و فروش برای پلتفرم های MT4 نیازی به تغییرات زیادی ندارد. زیرا به طور خودکار خود را با نمودار و بازه زمانی دلخواه شما تنظیم می کند.

با این حال، سطح نشانگر بسیار نازک است و ممکن است به سختی متوجه تغییرات در رنگ آن شوید. در چنین حالتی می توانید به راحتی رنگ و عرض منحنی حجم را مطابق شکل بالا تغییر دهید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه