اندیکاتور Percentage Volume Oscillator یک اسیلاتور حجم معاملات برای متاتریدر ۵

اندیکاتور اسیلاتور حجم معاملات

نوسان ساز درصدی (PVO) برای MT5 سیگنال های معاملاتی خرید و فروش را با استفاده از حجم ارائه می دهد.

توضیحات

اسیلاتور حجم معاملات برای متاتریدر 5 بنام Percentage Volume Oscillato شبیه نشانگر MACD کلاسیک با میانگین متحرک و یک هیستوگرام است. اما، داده های اولیه برای محاسبه اندیکاتور حجم است. این اندیکاتور برای معامله گران فنی فارکس که از حجم به عنوان یک جزء جدایی ناپذیر از استراتژی های معاملاتی فنی خود استفاده می کنند، مناسب است. سیگنال های معاملاتی صعودی و نزولی با میانگین های متحرک و میله های هیستوگرام اندیکاتور تایید می شوند.

این اندیکاتور برای مبتدیان و معامله گران باتجربه مناسب است. معامله گران جدید فارکس می توانند سیگنال های معاملاتی مبتنی بر حجم را با سایر اندیکاتورهای فنی برای تأیید ترکیب کنند.

با این حال، معامله گران  پیشرفته باید به خاطر داشته باشند که حجم جزء مهمی از شکست ها و برگشت ها است. بنابراین ترکیبی از اندیکاتورهای فنی مبتنی بر روند و استفاده از اسیلاتور حجم معاملات برای متاتریدر 5 بهترین نتایج را ارائه می دهد.

سیگنال خرید و فروش با اندیکاتور اسیلاتور حجم معاملات (Percentage Volume Oscillator)

Percentage Volume Oscillator اسیلاتور حجم معاملات

نمودار قیمت CHFJPY H1 بالا، اندیکاتور حجم برای MT5 را در عمل نشان می دهد. نشانگر خط صفر هیستوگرام را به رنگ خاکستری نشان می دهد در حالی که میله های هیستوگرام صعودی به رنگ سبز و نوارهای هیستوگرام نزولی به رنگ قرمز نمایش داده می شوند. میانگین متحرک به رنگ بنفش و آبی نشان داده شده است.

سیگنال های اندیکاتور حجم بر اساس متقاطع میانگین متحرک هستند. با این حال، میله های مثبت و منفی هیستوگرام می توانند این سیگنال ها را فیلتر کنند. بنابراین، معامله‌گران فارکس باید میانگین‌های متحرک و میله‌های هیستوگرام را برای تأیید سیگنال معاملاتی تولید شده توسط اندیکاتور ترکیب کنند.

اگر میانگین متحرک BLUE از میانگین متحرک بنفش عبور کند، نشان دهنده یک سیگنال معاملاتی صعودی است. با این حال، برای تأیید این به عنوان یک سیگنال صعودی، نوارهای هیستوگرام باید سبز و بالای خط صفر باشند. اگر همه سیگنال های بالا مطابقت داشته باشند، معامله گر می تواند با موقعیت خرید وارد بازار شود. بهترین نقطه حد ضرر پایین تر از نوسان اخیر است و سیگنال مخالف میتواند بهترین نقطه برای کسب سود و خروج باشد.

به طور مشابه، تقاطع نزولی میانگین متحرک آبی با میانگین متحرک بنفش نشان دهنده روند نزولی بازار است. اما برای تایید این سیگنال، نوارهای هیستوگرام باید قرمز و زیر خط صفر باشند. بهترین نقطه حد ضرر پایین تر از نوسان اخیر است، در حالی که هدف کسب سود در سیگنال های معاملاتی مخالف منطقی به نظر می رسد. با این حال، توصیه می‌شود که سودهایی با نسبت ریسک/ریوارد خوب داشته باشید.

معامله گران فنی فارکس باید به خاطر داشته باشند که حجم تنها جزء برای برگشت قیمت نیست و نمی توان از حجم به تنهایی برای تعیین روند استفاده کرد. با این حال، حقیقت غیرقابل انکار این است که افزایش و کاهش حجم اغلب با معکوس شدن یک روند صعودی یا نزولی همراه است.

نتیجه

اندیکاتور حجم Percentage Volume Oscillato برای متاتریدر 5  همراه با سایر اندیکاتورهای روند بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت. با این حال، معامله‌گران فارکس باید اهمیت حجم را درک کنند و آن را با شکست‌ها و برگشت‌ها مرتبط کنند.

زمانی که قیمت نزدیک به حمایت و مقاومت، کانال یا مثلث باشد، حجم قابل توجه، نقش مهمی ایفا می کند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور حجم pvo

نمایش هیستوگرام: Eable یا غیرفعال کردن نمایش هیستوگرام نشانگر.

نمایش PVO: Eable یا غیرفعال کردن نمایش PVO.

نمایش PVO: نمایش خط سیگنال را Eable یا غیرفعال می کند.

دوره SlowMA: دوره برای میانگین حرکت آهسته.

روش SlowMA: روش محاسبه MA برای SlowMA.

دوره FastMA: دوره برای میانگین متحرک سریع.

روش FastMA: روش محاسبه MA برای FastMA.

دوره سیگنال: دوره متوسط ​​متحرک سیگنال MA.

روش سیگنال: روش خط سیگنال MA.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه