سیگنال خرید و فروش با اندیکاتور اسیلاتور درصد حجم معامله (Percentage Volume Oscillator) برای متاتریدر۴

Percentage Volume اندیکاتور درصد حجم

اندیکاتور اسیلاتور درصد حجم برای MT4 سیگنال های خرید و فروش فارکس را با استفاده از حجم ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور اسیلاتور درصد حجم معامله برای متاتریدر 4 شبیه یک اندیکاتور کلاسیک MACD با میانگین متحرک و یک هیستوگرام است. با این حال، داده های اولیه برای محاسبه اندیکاتور حجم است. این اندیکاتور برای معامله گران فنی فارکس که از حجم به عنوان یک جزء جدایی ناپذیر در استراتژی های معاملاتی فنی خود استفاده می کنند، بهترین گزینه است. سیگنال های معاملاتی صعودی و نزولی با میانگین متحرک و میله های هیستوگرام اندیکاتور تایید می شوند.

این اندیکاتور بهترین گزینه برای معامله گران مبتدی و پیشرفته است. معامله گران مبتدی فارکس می توانند سیگنال های معاملاتی مبتنی بر حجم را با سایر اندیکاتورهای فنی برای تایید ترکیب کنند.

معامله‌گران  پیشرفته فارکس باید در نظر داشته باشند که حجم یک جزء ضروری در شکست‌ها و برگشت‌ها است.

بنابراین، ترکیب شاخص‌های فنی مبتنی بر روند و استفاده از اندیکاتور اسیلاتور درصد حجم  برای MT4 بهترین نتایج را ارائه می‌دهد.

سیگنال خرید و فروش با اندیکاتور درصد حجم معامله (Percentage Volume Oscillator)

استفاده از اندیکاتور درصد حجم Percentage Volume Oscillator

نمودار قیمت AUDUSD M30 بالا اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4 در حال کار نشان می دهد. نشانگر خط صفر هیستوگرام را به رنگ خاکستری نشان می دهد .این در حالیست که میله های هیستوگرام صعودی را به صورت سبز و میله های هیستوگرام نزولی را به صورت قرمز نشان می دهد. میانگین متحرک به رنگ سرخابی و آبی است.

سیگنال های نشانگر بر اساس متقاطع میانگین متحرک هستند.  میله های هیستوگرام مثبت و منفی می توانند این سیگنال ها را فیلتر کنند.

بنابراین، معامله‌گران  باید میانگین‌های متحرک و میله‌های هیستوگرام را برای تأیید سیگنال معاملاتی تولید شده توسط اندیکاتور ترکیب کنند.

اگر میانگین متحرک BLUE از میانگین متحرک سرخابی عبور کند، نشان دهنده یک سیگنال معاملاتی صعودی است. با این حال، بهتر است برای تأیید این حرکت به عنوان یک سیگنال صعودی، نوارهای هیستوگرام باید سبز باشد و باید بالای خط صفر باشد. اگر همه سیگنال های فوق با یکدیگر تلاقی داشته باشند، معامله گر می تواند با موقعیت خرید وارد بازار شود. بهترین نقطه حد ضرر پایین تر از نوسان اخیر است و سیگنال مخالف می تواند بهترین نقطه برای ثبت و برداشت سود باشد.

به طور مشابه، تقاطع نزولی میانگین متحرک BLUE به میانگین متحرک سرخابی نشان دهنده روند نزولی بازار است. اما برای تایید این سیگنال، میله های هیستوگرام باید قرمز و زیر خط صفر باشد. بهترین نقطه برای گذاشتن حد ضرر پایین تر از نوسان اخیر است در حالی که هدف برای کسب سود در سیگنال های معاملاتی مخالف به نظر منطقی می رسد.در این موارد حتما نسبت ریسک به ریوارد را قبل از ورود به معاملات در نظر داشته باشید.

معامله گران تکنیکال فارکس باید توجه داشته باشند که حجم تنها مؤلفه برای تغییر قیمت نیست و نمی توان از حجم به تنهایی برای شناسایی روند استفاده کرد. با این حال، این یک حقیقت غیرقابل انکار است که افزایش و کاهش حجم اغلب با تغییر روند صعودی یا نزولی همراه است.

نتیجه

اندیکاتور حجم برای متاتریدر 4 اگر با سایر اندیکاتورهای پیرو روند ترکیب شود بهترین نتایج را ارائه می دهد. با این حال، معامله‌گران فارکس باید بتوانند اهمیت حجم را درک کنند و آن را با شکست‌ها و برگشت‌ها مرتبط کنند. زمانی که قیمت نزدیک به حمایت، مقاومت، کانال یا مثلث باشد، حجم قابل توجه، نقش مهمی ایفا می کند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

FastMA_Period: دوره برای محاسبه میانگین متحرک سریع.

FastMA_Method: روش محاسبه MA.

SlowMA_Period: دوره برای میانگین  حرکتآهسته.

SlowMA_Method: روش محاسبه MA.

SignalMA_Period: میانگین متحرک دوره سیگنال MA.

SignalMA_Method: روش MA.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه