مقالات آموزشیمقالات آموزشی فارکس

حساب پم ( PAMM ) چیست و آیا ارزش ریسک برای سرمایه گذاری دارد؟

سرمایه گذاری در حساب پم (PAMM)  راهی مناسب برای شرکت در بازار فارکس است . چنین حساب‌هایی حساب‌های مدیریت‌شده فارکس هستند که در آن یک معامله‌گر حرفه‌ای ، که به عنوان مدیر PAMM شناخته می‌شود، از طرف چند سرمایه‌گذار معامله می‌کند.

حساب پم (PAMM) چیست؟

PAMM (Percentage Allocation Management Module) نوعی حساب سرمایه گذاری است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد وجوه خود را به یک معامله گر خاص یا مدیر پورتفولیو اختصاص دهند. این نوع حساب در میان کسانی که می خواهند در بازارهای مالی سرمایه گذاری کنند اما زمان یا تخصص لازم برای مدیریت فعال سرمایه گذاری های خود را ندارند، محبوب است.

یکی از مزایای کلیدی حساب‌ PAMM این است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد بدون نیاز به معامله فعالانه ، به تخصص معامله‌گران حرفه‌ای دسترسی داشته باشند. این می تواند به ویژه برای کسانی که تازه وارد  بازار و سرمایه گذاری شده اند یا وقت  کافی برای اختصاص دادن به مدیریت سرمایه گذاری خود را ندارند مفید باشد.

علاوه بر این، حساب‌ PAMM سطحی از شفافیت را ارائه می‌دهند، زیرا سرمایه‌گذاران معمولاً می‌توانند عملکرد معامله‌گری را که با آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، و همچنین کارمزدها و هزینه‌های مرتبط با حساب را مشاهده کنند.

این می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد محل تخصیص وجوه خود بگیرند.

با این حال، برای سرمایه‌گذاران مهم است که به دقت تحقیق کرده و معامله‌گر یا مدیر سبد سرمایه‌گذاری را که می‌خواهند با آن سرمایه‌گذاری کنند، انتخاب کنند، زیرا عملکرد معامله‌گر مستقیماً بر بازده سرمایه‌گذاری آنها تأثیر می‌گذارد.

علاوه بر این، حساب‌  PAMM ممکن است با خطرات خاصی مانند احتمال ضرر و احتمال تقلب یا سوء مدیریت توسط معامله‌گر همراه باشد.

در نتیجه، حساب‌ PAMM می‌تواند ابزار سرمایه‌گذاری مفیدی برای کسانی باشد که می‌خواهند بدون مدیریت فعال سرمایه‌گذاری‌های خود به تخصص تجارت حرفه‌ای دسترسی پیدا کنند.

با این حال، برای سرمایه گذاران مهم است که ریسک ها را به دقت در نظر بگیرند و قبل از تخصیص وجوه خود به حساب PAMM، یک معامله گر معتبر یا مدیر پورتفولیو را انتخاب کنند.

 

PAMM شکلی از سرمایه گذاری است که در آن معامله گرانی که خود را در معاملات سودآور ثابت کرده اند، خدمات خود را در مدیریت وجوه سرمایه گذاران و همچنین خدمات خود را در یک حساب پرتفوی ارائه می دهند.

کلیه سود و زیان ناشی از فعالیت های معاملاتی در این حساب بین مدیر و سرمایه گذاران بر اساس درصد سرمایه ای که هر یک از آنها در حساب مشترک آورده اند تقسیم می شود.

بنابراین، PAMM رابطه ای است بین یک معامله گر با تجربه که به عنوان مدیر حساب کار می کند و یک سرمایه گذار بی تجربه که به مجموعه ای از وجوه قابل مبادله با پول دسترسی دارد.

پم تریدینگ چیست؟

در معاملات PAMM سرمایه گذار نقش تامین سرمایه برای معاملات در حساب را دارد. یعنی اجرای معاملات به پولی بستگی دارد که سرمایه گذار به صلاحدید خود در مجموعه ای از پارامترهای وسیع تری مشخص می کند .

نقش کارگزار هنگام افتتاح حساب( PAMM) معمولاً ایجاد ارتباط بین مدیر صندوق و سرمایه گذار است. همچنین ممکن است آنها از طرف یک کارگزار کار کنند.

مدیر صندوق معمولاً برای تراکنش هایی که انجام میدهد کمیسیون می گیرد و در برخی موارد برای خدمات خود کارمزد ثابتی اعمال می کند. کارگزار دراین  رابطه معمولاً حق دریافت کارمزد ثابت یا کمیسیون کمتری را دارد.

سرمایه گذاران به نوبه خود می توانند از تعداد ابزاری که کارگزاران ارائه می دهند برای نظارت بر وضعیت حساب های خود و ردیابی معاملات انجام شده توسط مدیر مجاز خود استفاده کنند.

شاید بخواهید درباره کپی تریدینگ هم بدانید.

 

حساب PAMM

نحوه باز کردن حسابهای PAMM

در ذیل یک راهنمای گام به گام را برای هرکسی که برای باز کردن حساب PAMM نیاز به کمک دارد، تشریح کرده ایم:

مرحله 1: یک کارگزار PAMM را انتخاب کنید:

گام اولیه برای افتتاح حسابهای PAMM، انتخاب بروکر مناسب است . بسیاری از کارگزاران آنلاین حساب‌های PAMM را ارائه می‌دهند، بنابراین قبل از تصمیم‌گیری، مقایسه ویژگی‌ها، هزینه‌ها و مقررات  درآنها مهم است.

مرحله 2: ایجاد یک حساب تجاری:
هنگامی که در مورد یک بروکر تصمیم گرفتید، باید یک حساب معاملاتی باز کنید . این فرآیند معمولاً شامل پر کردن یک فرم آنلاین و ارسال اطلاعات شخصی و مالی است. برخی از کارگزاران نیز ممکن است قبل از فعال کردن حساب شما به حداقل سپرده نیاز داشته باشند.

مرحله 3: یک مدیر PAMM را انتخاب کنید:
در مرحله بعد، شما باید یک مدیر PAMM را برای مدیریت وجوه خود انتخاب کنید. در این مرحله شما می‌توانید مدیران PAMM مختلف را بر اساس نتایج گذشته، استراتژی‌های مدیریت ریسک و روش‌های معاملاتی مقایسه کنید.

مرحله 4: حساب خود را شارژ کنید:
پس از انتخاب مدیر PAMM، باید تامین وجه انجام دهید . این کار را می توان از طریق انتقال بانکی یا کارت اعتباری و … انجام داد.

مرحله 5: بر سرمایه گذاری های خود نظارت کنید:
در نهایت، پیگیری سرمایه گذاری های خود برای اطمینان از مدیریت صحیح آنها ضروری است. می توانید به اطلاعات حساب و گزارش های عملکرد خود به صورت آنلاین دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز تغییراتی را در سبد سرمایه گذاری خود ایجاد کنید.

 

درباره پراپ تریدینگ (proprietary trading) هم بخوانید.

آیا سرمایه گذاری در حساب پم سودآور است؟

حساب‌های PAMM مانند هر بازار و سرویس تجاری دارای ریسک است، اما بدون شک میتواند سودآور باشد اگردر انتخاب مدیر صندوق خود حساسیت و تحقیق درستی انجام داده باشید .

یکی از مزیت ها در این نوع سرمایه گذاری این است که سرمایه گذاران نگران استراتژی معاملاتی خود نخواهند بود زیرا این امر توسط یک متخصص انجام می شود.

به علاوه سودی که یک فرد سرمایه‌گذار کسب می‌کند با درصد سرمایه‌ای که همه در حساب مذکور مشارکت می‌کنند مرتبط است

به شخصی که 30 درصد از کل پول حساب را وارد کرده باشد، 30 درصد از سود حاصل در پایان ماه به او تعلق می گیرد. بنابراین سرمایه گذاران دیگر در هیچ نقطه ای درآمد شما را از سرمایه سرمایه گذاری شده شما نمی گیرند. 

حساب پم

نکاتی درباره موفقیت در سرمایه گذاری در حساب ( PAMM)

1. با شروع سرمایه گذاری اندک با مکانیزم کار آشنا شوید.

2. رفتار معاملاتی مدیران را ارزیابی کنید و سابقه عملکرد آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که افت زیادی در سود ندارند.

3. با تعیین محدودیت برداشت، زمانی که زیان به یک آستانه خاص رسید، یک استراتژی مدیریت ریسک را اجرا کنید.

4. با توزیع حداقل مقدارسرمایه  در چندین حساب PAMM و سپس تمرکز بر روی امیدوار کننده ترین و سود آورترین آنها، سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید.

5. اگر حساب عملکرد و بازدهی ثابتی در یک دوره دو ماهه یا بیشتر داشته باشد، سرمایه گذاری خود را افزایش دهید.

پیشنهاد مطالعه:8 توصیه مهم وارن بافت برای مبتدیان در سرمایه گذاری

مزایا و معایب حساب پم

 مزایای زیر را میتوان از خدمات این حساب ها برشمرد:

1. مدیر و سرمایه گذاران در ریسک مساوی شریک هستند زیرا وجوه خود مدیر هم در حساب PAMM سرمایه گذاری می شود. این امر مدیر را تشویق می کند تا تصمیمات تجاری عاقلانه و همچنین محتاطانه تری بگیرد.
2. سیستم های PAMM مدرن دارای ویژگی های امنیتی خودکار هستند که تعامل مدیر با حساب های سرمایه گذاران را محدود می کند.
3. سرمایه گذاران انعطاف پذیری دارند تا وجوه خود را در هر زمان از حساب PAMM برداشت کنند.
4. متنوع کردن سرمایه گذاری در چندین حساب PAMM خطر را برای سرمایه گذار کاهش می دهد.
5. حساب های PAMM شفاف هستند و به سرمایه گذاران اجازه می دهند مکان و عملکرد وجوه خود را ردیابی کنند.

معایب زیر را میتوان از خدمات این حساب ها برشمرد:

1. شرایط یک حساب PAMM از جمله محدودیت سرمایه گذاری و تعداد سرمایه گذاران شرکت کننده توسط مدیر تعیین می شود.

2. حساب‌های PAMM به نرم‌افزار تخصصی و سیستم‌های مدیریت ریسک نیاز دارند که می‌تواند کار کارگزار را پیچیده‌تر کند.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پایگاه دانش

مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه