مقالات آموزشی

موارد استفاده ChatGPT برای ارز دیجیتال

‏ ChatGPT یک مدل زبانی است که می‌تواند پاسخ‌های متنی انسان‌مانند را به اشکال مختلف ایجاد کند.

این ابزار به سرعت در عرض دو ماه به 100 میلیون کاربر رسید. یکی از تحلیلگران نوشته: «در 20 سال پس از فضای اینترنت، نمی‌توانیم رمپ سریع‌تری را در یک اپلیکیشن اینترنتی مصرف‌کننده به یاد بیاوریم.»

‏ ChatGPT چیست؟

به طور اساسی، ChatGPT یک ربات چت هوش مصنوعی است. کاربران می توانند هر سوال، متن یا درخواستی را تایپ کنند و ChatGPT در پاسخ متنی را تولید می کند. نتیجه ای که از این بازخورد حاصل میشود  نزدیک به تجربه پیام رسانی فوری با یک شخص واقعی است.

به گفته خود OpenAI، هدف ChatGPT ارائه اطلاعات به صورت مکالمه است.

‏ ChatGPT چگونه کار می کند؟

‏ChatGPT با استفاده از یک شبکه عصبی عمیق آموزش داده شده بر روی حجم عظیمی از داده های متنی کار می کند.

شبکه عصبی یک سیستم کامپیوتری است که از ساختار و عملکرد مغز انسان الگوبرداری شده است. از مجموعه ای از گره های به هم پیوسته – یا نورون های مصنوعی  تشکیل شده است که می توانند بر اساس اطلاعات پردازش شده تصمیم بگیرند.

در طول آموزش به  ChatGPT نمونه های بی شماری از جفت های ورودی و خروجی داده شده، که به آن اجازه داد تا روابط بین ورودی ها و خروجی های زبان را بیاموزد.

این مطالب از طیف گسترده ای از متن های اینترنتی، از جمله وب سایت ها، کتاب ها و رسانه های اجتماعی گرفته شده است. توسعه دهندگان همچنین برای اطمینان از کیفیت ،داده ها را مدیریت و فیلتر کردند.

هنگامی که یک درخواست ورودی داده می شود، چت GPT  از آموزش خود برای ایجاد احتمالات مربوط به تمام پاسخ های مختلف ممکن استفاده می کند. بر اساس داده ها، آموزش و شبکه عصبی خود، پاسخ با بیشترین احتمال به عنوان خروجی انتخاب می شود.

پیشنهاد مطالعه:NFT چیست ؟هرآنچه باید درمورد NFT بدانید

crypto& ChatGPT

مزایای ChatGPT

 •  استفاده از چت GPT آسان است و می تواند پاسخ هایی شبیه به گفتار انسان را به سرعت و رایگان ایجاد کند.
 • ‏ ChatGPT به لطف آموزش های متنوع خود می تواند متنی را در پاسخ به تقریباً هر درخواست و در طیف گسترده ای از موضوعات تولید کند.

برای مثال، توسعه‌دهندگان از آن برای کمک به اشکال‌زدایی کد، خلاقان برای کمک به نوشتن اعلان‌های داستان یا متن آهنگ و دانش‌آموزان برای کمک به درک مفاهیم پیچیده از آن استفاده کرده‌اند.

 

 •  وجود ChatGPT می تواند در زمان و هزینه صرفه جویی کند. وظایفی که در غیر این صورت به تلاش انسانی قابل توجهی نیاز دارند، مانند پاسخ دادن به سؤالات متداول مشتریان، می توانند توسط چت GPT انجام شوند و در نتیجه کارکنان فراغت یابند تا روی کارهای پیچیده تر تمرکز کنند.
 • ‏ ChatGPT را می توان برای تجارت ارزهای رمزپایه، از جمله ساخت ربات های معاملاتی اولیه و ایجاد پایانه های تجاری استفاده کرد.
 • ‏  ChatGPT می‌تواند تحلیلی از کارایی یک ارز دیجیتال ارائه دهد و به انجام معاملات یا تراکنش‌های تعیین‌کننده بر اساس اهداف سرمایه‌گذاری، پرتفوی و مشخصات ریسک کمک کند.
 • اطلاعات ارائه شده توسط چت جی پی تی می تواند به تصمیم گیری آگاهانه تر در مورد سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال کمک کند.

معایب ChatGPT

در حالی که ChatGPT بسیار چشمگیر است، کاربران باید تعدادی از جنبه های منفی را در نظر بگیرند.

 •  توانایی محدود در تفسیر و فقدان عقل سلیم
 •  می تواند باعث ایجاد سوء تفاهم و ارائه اطلاعات اشتباه شود
 • پاسخ های ارائه شده بر اساس داده هایی که از طریق آن “آموزش داده شده” منتشر می شود و ممکن است دارای تحریف باشد.
 • دقت اطلاعات محدود به داده هایی است که در اختیار دارد و محدود به آستانه زمانی 2021 است.
 •  نگرانی‌هایی در رابطه با کمبود احتمالی حریم خصوصی مطرح شده است زیرا تمام اطلاعات مربوط به سؤالات برای بهبود محصول با توسعه‌دهندگان به اشتراک گذاشته می‌شود، اما در عین حال مشخص نیست که چه استفاده دیگری می‌توان از آن کرد.

موارد استفاده چت جی پی تی و ارز دیجیتال

همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم، بزرگترین مزیت ChatGPT سهولت استفاده و توانایی آن در ارائه پاسخ‌های انسانی به سؤالات در طیف گسترده‌ای از موضوعات است.

در مبحث کریپتو، بزرگترین مزیت ChatGPT این است که چگونه می توان از آن برای پاسخ به سؤالات در مورد نحوه استفاده از کریپتو و فناوری ورای آن استفاده کرد.

crypto& ChatGPT

افرادی که تازه وارد این فضا می شوند، اغلب با مفاهیمی که مسلماً برخی از آن ها بسیار مشکل هستند،روبرو شده و  ناامید می شوند.

به عنوان مثال به مبتدیانی فکر کنید که سعی می کنند در مورد «اثبات کار»، «استخراج بیت کوین» یا «هشینگ» بیاموزند.

البته، اینترنت تا جایی که ممکن است برای کمک به مردم برای یادگیری کریپتو مطالب را پوشش می دهد.

اما ChatGPT این مزیت را دارد که می تواند به شفاف سازی مفاهیم به شیوه ای تعاملی و مکالمه کمک کند.

کاربران همچنین می توانند تا زمانی که احساس کنند هر موضوع مرتبط با کریپتو مورد علاقه خود را به طور کامل درک کرده اند، از آن سوال بپرسند.

ربات چت هوش مصنوعی همچنین می تواند برای توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند مفید باشد.

ترکیب قراردادهای هوشمند با هوش مصنوعی می‌تواند تعاملات قراردادی پیچیده‌تر و پویاتری را ایجاد کند.

برای مثال، قراردادهای هوشمند ، هوش مصنوعی را می توان برای اعمال خودکار شرایط پرداخت یا آزاد کردن وجوه بر اساس انجام برخی شرایط استفاده کرد.

همچنین یک سیستم هوش مصنوعی می تواند خطرات و مزایای بالقوه یک قرارداد را ارزیابی کند و تغییراتی را برای بهینه سازی توافق پیشنهاد دهد.

او گفت: «قراردادهای هوشمند و هوش مصنوعی همچنین می‌توانند امکان ایجاد قراردادهای خوداجرا و خودالزام را که نیازی به دخالت انسان ندارند را فراهم کند.

یعنی ChatGPT می تواند به توسعه یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) کمک کند، یک ساختار سازمانی که کنترل در آن در دست یک شخص یا شرکت نیست.

‏DAOها از قراردادهای هوشمند روی یک بلاکچین استفاده می کنند و شرکت کنندگان از توکن های حاکمیتی برای رأی دادن به اقدامات پیشنهادی استفاده می کنند.

این سازمان‌های غیرمتمرکز می‌توانند بدون نیاز به قدرت متمرکز یا برنامه‌ریزی استراتژیک فعالیت کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بر اساس قراردادهای هوشمند خود تصمیم بگیرند و فعالیت‌ها را اجرا کنند.

از این نظر، ChatGPT می تواند با ایجاد و مدیریت قراردادهای هوشمند به ایجاد شفافیت و اعتماد در سازمان کمک کند، زیرا قوانین ثابت این قراردادها همه اقدامات انجام شده توسط DAO را کنترل می کند.

پیشنهاد مطالعه:Ordinals چیست ؟

crypto& ChatGPT

 

‏ChatGPT: موارد استفاده از بلاکچین

دیمیتری میشونین (مدیر عامل شرکت بررسی قرارداد هوشمند HashEx)

‏Mishunin معتقد است چت GPT بر امنیت قراردادهای هوشمند تأثیر می گذارد.

او گفت: «الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند به قدری در جایگاهی قرار بگیرند که به سادگی مجوز قراردادهای هوشمندی را که تأیید اجرایی را پشت سر نگذاشته‌اند، متوقف کنند.»

او معتقد است که این امر به میزان قابل توجهی تعداد حملات را کاهش می دهد که تأثیر مثبتی بر کل صنعت خواهد داشت.

مونیکا اوراکووا (از بنیانگذاران شرکت امنیت سایبری Naoris Protocol) میگوید که هوش مصنوعی آسیب‌پذیری‌هایی را که باید در قراردادهای هوشمند برطرف شوند، برجسته می‌کند.

او گفت: “هوش مصنوعی یک انسان نیست. فاقد تعصبات اساسی، بینش ها و ظرافت هایی است که فقط انسان ها می بینند.بلکه ابزاری است که آسیب پذیری هایی را که انسان ها در هنگام کدگذاری اشتباه می کنند، بهبود می بخشد.”

تطبیق پذیری چت GPT باعث شده است که کاربران پیشرفته تر،از توانایی های آن برای کمک به کدنویسی ربات های معاملاتی و پایانه های تجاری و حتی کمک به قراردادهای هوشمند استفاده کنند.

همانطور که این فناوری بیشتر توسعه می یابد، استفاده از آن برای یادگیری در مورد کریپتو و شاید مشارکت فعالانه در ساخت این فضا برای افراد بیشتری آسان خواهد شد.

در صنعت به طور کلی، با خودکار کردن پشتیبانی مشتری، ChatGPT می تواند شروع کار با کریپتو و بلاکچین را برای افراد و کسب و کارها آسان تر کند و در نتیجه نرخ پذیرش را بیشتر افزایش دهد.

و تمام این ها هنوز در مرحله اولیه توسعه این فناوری است.

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پایگاه دانش

مشاهده همه

پرایس اکشن یا اندیکاتور ،کدام بهتر است | مزایا و معایب هر روش معاملاتی


هر دوی این رویکردها مزایا و معایبی دارند. معاملات پرایس اکشن به معامله گران اجازه میدهد تا درک بهتری از پویایی و حرکت بازار پایه داشته باشند و نسبت به معاملات مبتنی بر اندیکاتور کمتر ذهنی هستند. با این حال،

مطالعه مقاله

10 اندیکاتور میانگین متحرک برتر برای دقت در معاملات: تسلط بر روندهای بازار


 همانطور که به توانایی های بهترین اندیکاتور میانگین متحرک می پردازیم تلاش خود را برای تسلط بر بازار  آغاز کنید،. در قلمرو همیشه در حال تحول معامله و معامله گری، توانایی درک و مهار روندهای بازار از اهمیت بالایی برخوردار

مطالعه مقاله

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

جدیدترن اندیکاتورها

مشاهده همه

ورود / ثبت نام

جهت مشاهده لینک های دانلود ابتدا به حساب خود وارد شوید.