مقالات آموزشیمقالات آموزشی فارکس

5 الگوی پرایس اکشن برتر که در معاملات استفاده میشوند.

همانطور که میدانید الگوهای پرایس اکشن بسیار زیادی در تحلیل تکنیکال وجود دارد، اما کدام یک بیشترین استفاده را در معاملات دارند؟

در بلاگ امروز درباره 5 الگوی پرایس اکشن برتر که در معاملات مورد استفاده قرار میگیرند ، بحث خواهد شد.

اما ابتدا اجازه دهید در مورد اینکه معامله پرایس اکشن چیست توضیح مختصری بدهیم .

اگر خلاصه بگوییم پرایس اکشن رفتار اوراق بهادار ،شاخص ها،کالا و ارزها را در معاملات بررسی میکند تا پیشبینی کند که قیمت در آینده چه حرکتی را خواهد داشت.

اگر تجزیه و تحلیل پرایسی شما این را نشان دهد که قیمت درشرف صعود است،ممکن است یک موقعیت بای بگیرید و یا شاید فکر کنید حرکت قیمت نزولی خواهد شد و بخواهید یک فروش انجام دهید.

نگاه کردن به الگوها و یافتن نشانه‌های مهمی که ممکن است بر معاملات شما تأثیر بگذارد، همگی بخشی از درک معاملات پرایس اکشن هستند .

بسیاری از معامله گران از استراتژی های معاملاتی مختلف قیمت برای پیش بینی حرکت بازار و سود در کوتاه مدت استفاده می کنند.

اگر میخواهید درباره پرایس اکشن بیشتر بدانید مقاله :مروری بر پرایس اکشن و ابزارهای معاملاتی پرایس اکشن

5الگوی پرایس اکشن برتر

حال بیایید به بحث اصلی مقاله امروز بپردازیم یعنی 5 الگوی پرایس اکشن برتر که در معاملات از آن استفاده میکنیم.

1. الگوی پرایس اکشن شکست کاذب(False Breakout)

یکی از الگوهای پرایسی که بسیار در بازار اتفاق میافتد شکست کاذب است.شکستهای کاذب همان شکستهایی هستند که در نگاه اول اینطور بنظر میرسد که سطح پیش رو شکسته شده باشد اما بعد با یک حرکت رفت و برگشتی سریع در تایم فریمی که مربوط به ان سطح نیست قیمت به زیر سطح برمیگردد و اینجاست که میگوییم شکست کاذب رخ داده است.

الگوهای شکست کاذب یکی از مهم ترین الگوهای معاملاتی پرایس اکشن هستند که باید به انها تسلط یافت، زیرا آنها اغلب نشانگرهای قویی هستند که نشان میدهند که قیمت در شرف تغییر جهت است یا روندی در شرف از سرگیری مجدد است.

درنمودار زیرمشاهده میکنید که قیمت ها پس از شکست از سطح مقاومت ،بازگشته و به زیر سطح مقاومت برگشتند. این نشان دهنده یک شکست کاذب بوده و روند به یک روند نزولی معکوس شده است.

الگوی پرایس اکشن -شکست کاذب

شکست کاذب یک سطح را می توان به عنوان یک “فریب” بازار در نظر گرفت، زمانی که قیمت به نظر می رسد در حال شکست است اما سپس به سرعت معکوس می شود و همه کسانی را که طعمه شکست را گرفتند گمراه می کند.

تازه کاران در بازارهای مالی  اغلب وارد معامله ای می شوند که به نظر می رسد یک شکست آشکار است.

2. الگوی پرایس اکشن Breakout با Build-Up

ابتدا، اجازه دهید در مورد  build-up صحبت کنیم. انباشته شدن و تجمع قیمت در یک محدوده حمایت و مقاومتیست که در آن متوجه می شویم که اندازه شمع ها کوچکتر می شود.

بنابراین،اگر شکست با یک کندل بلند و پرحجم صورت بگیرد به معامله گران کمک می کند تا شکست های با احتمال بالا را شناسایی کنند.

دلیل اصلی این امر جنگ خریداران و فروشندگان در نزدیکی منطقه مقاومت یا حمایتی است. در مثال زیر مشاهده میکنید که تجمع و فشردگی در نزدیکی سطح مقاومتی شکل گرفته و سپس خریداران سعی میکنند قیمت را بالاتر ببرند تا از ناحیه مقاومتی خارج شوند.

برک اوت

در حالی که فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت ها را از ناحیه مقاومت برگردانند . بنابراین، قیمت ها وارد یک منطقه تلفیقی می شوند.

زمانی که قیمت ها پس از یک منطقه تثبیت تنگ در نزدیکی ناحیه مقاومت یا حمایت شکسته می شوند، می توان با این الگوی پرایس اکشن معامله کرد.

3. الگوی پرایس اکشن پول بک(Pullback)

دیگر  الگوی پرایس اکشن که میتوان در معاملات از آن استفاده کرد پولبکها هستند.
این را میدانید که قیمت همیشه مستقیم حرکت نمی کند و حرکت قیمت در هر بازار مالی اغلب با امواج قیمت مشخص می شود . علاوه بر این، امواج روند صعودی و نزولی در بازارها متناوب می شوند.

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، امواج روند غالب در طول یک روند صعودی بالاتر رفتند. امواج اصلاحی حرکاتی در جهت مخالف روند فعلی هستند. معامله گرانی که  پول بکها را  معامله می کنند مراحل اصلاح را جستجو می کنند و در طی آن مراحل وارد معاملات می شوند.

شما باید منتظر بمانید تا قیمت در طول یک روند به عقب برگردد تا قیمت ورودی بهتری به دست آورید. وقتی بازار در حال افزایش است و شما معتقدید که به رشد خود ادامه خواهد داد، می خواهید با کمترین قیمت ممکن وارد معامله شوید.

پولبک

پولبکهایی که از شکست  انجام میشوند بسیار رایج هستند و اکثر معامله گران احتمالا از این الگوی پرایس اکشن در معاملات استفاده می کنند.

پولبکهای شکست معمولاً در نقاط عطف بازار اتفاق می‌افتد، زمانی که قیمت‌ها از یک الگوی ادغام خارج می‌شوند. مانند گوه ها ، مثلث ها یا مستطیل ها محبوب ترین الگوهای تثبیت هستند.

4. الگوی پرایس اکشن شکست

می‌توانیم یک موقعیت خرید یا فروش  را زمانی که قیمت از الگوهای نمودار مانند سر و شانه، گوه، فنجان و دسته و غیره جدا می‌شود، قرار دهیم.

الگوی دبل تاپ در پرایس اکشن

5. Breakout و سپس تست مجدد

آزمایش مجدد سطح زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت‌ها پس از یک شکست ،بمنظور تست مجدد سطح شکسته شدنه به آن بازمیگردد

قیمت‌ها احتمالاً به سطح شکست بازمی‌گردند و به عنوان سطح حمایت عمل می‌کنند و علاقه خریداران را جلب می‌کنند.

بهترین الگو در پرایس اکشن چیست؟

با توجه به اهداف پیش بینی شده در حدود 85 درصد مواقع، الگوهای سر و شانه از نظر آماری دقیق ترین الگوهای پرایس اکشن هستند. دو حالت نوسانی، شانه ها و سر، با ارتفاع بالاتر در وسط، مشخصه الگوی سر و شانه های معمولی است.

کلام پایانی

همانطور که بحث شد، اگر از نمودارهای فنی برای همین کار استفاده کنید، الگوهای پرایس اکشن فوق واقعاً می تواند به ما در معاملات سهام کمک کند. الگوهای پرایس اکشن سیگنال های خرید و فروش بسیار واضحی را به معامله گران روزانه در بازار سهام ارائه می دهد.

آن‌ها می‌توانند تشخیص دهند که چه زمانی یک سفارش خرید یا فروش شانس بالایی برای سودآوری دارد، و همچنین بهترین زمان برای کسب سود و بستن معامله کجا و چه وقت است.

برای تسلط برپرایس اکشن شما باید درک کاملی از نمودارهای قیمت و پویایی بازار به دست آورید تا بتوانید به یک متخصص معاملات پرایس اکشن تبدیل شوید و این اتفاق زمانی خواهد افتاد که بررسی حرکات تاریخی بازار برای شناسایی الگوها و روندها یی که میتوانند برای پیش بینی حرکات آتی قیمت مورد استفاده قرار گیرند،انجام دهید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پایگاه دانش

مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه