اندیکاتور بولینگر باند پیشرفته ( Advanced Bollinger Bands) برای متاتریدر 4

اندیکاتور بولینگر باند پیشرفته

بهترین اندیکاتور بولینگر باند پیشرفته برای شناسایی سیگنال‌های خرید و فروش درون روزی در MT4. این اندیکاتور همچنین موقعیت های اشباع خرید و فروش قیمت را نشان می دهد. سازگار با نمودارهای MTF

توضیحات

اندیکاتور بولینگر باند پیشرفته ( Advanced Bollinger Bands) برای متاتریدر 4 یک شاخص معاملاتی فارکس و سهام است که از روند پیروی می کند و به معامله گران کمک می کند مناطق خرید و فروش دقیق را شناسایی کنند. برخلاف باندهای بولینگر معمولی، این اندیکاتور نمایش واضحی از خطوط روند پویا در کنار سطوح اشباع خرید و فروش را ترسیم می کند.

از نظر فنی، اندیکاتور هم به موقعیت های ادامه روند و هم به موقعیت معکوس روند اشاره می کند. این ویژگی‌ها به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا به طور همزمان به دنبال معاملات روند و نوسان گیری باشند.

علاوه بر این، اندیکاتور باند بولینگر پیشرفته نیز جدا از فارکس و سهام، مناسب معاملات آتی، فلزات، انرژی و ارزهای دیجیتال است. در نتیجه، این اندیکاتور به شما امکان می دهد هر دارایی مالی موجود در پلتفرم متاتریدر 4 خود را معامله کنید.

این راهنما موثرترین تکنیک را برای تعیین سیگنال های خرید و فروش با استفاده از اندیکاتور باندهای پیشرفته بولینگر در MT4، از جمله مثال های نموداری، توضیح می دهد.

چگونه با استفاده از اندیکاتور بولینگر باند پیشرفته Advanced Bollinger Bands در MT4 معامله کنیم

اندیکاتور بولینگر باند پیشرفته advanced-bollinger

نوارهای سبز رنگ بالای نوارهای بولینگر وسط ،منطقه خرید را به تصویر می کشند. برعکس، نوارهای قرمز رنگ در پایین نوارها منطقه فروش را نشان می دهد. در حالی که به دنبال یک ورودی مبتنی بر روند هستیم، باید قصد قیمت را برای ماندن در منطقه سبز یا قرمز باندهای بولینگر ارزیابی کنیم.

همانطور که در مثال بالا می بینیم، قیمت در ابتدا در داخل منطقه قرمز نگه داشته شده که نشان دهنده روند نزولی بازار است. با این حال، قیمت وارد منطقه خرید شده اما توسط فروشندگان باندهای بالاتر بولینگر رد شده است. بعداً، با فرض اینکه بازار دوباره به رالی نزولی اخیر بپیوندد، قیمت باند میانی را می شکند و ورود به فروش را آغاز می کند.

ما از باند بولینگر بالاتر به عنوان سطح حد ضرر در حالی که وارد پوزیشن سل شده ایم  استفاده می کنیم. همچنین، ما موقعیت های فروش خود را تا زمانی که قیمت به بالای باند میانی برسد، حفظ خواهیم کرد. از طرف دیگر، اگر معامله از قبل نسبت ریسک به ریوارد هدفمند شما را به دست آورده باشد، می توانید برای خروج دستی اقدام کنید.

هنگام ورود به پوزیشن بای، یک شکست صعودی در باند میانی در طول شرایط بازار با روند صعودی را در نظر بگیرید. استاپ لاس را زیر باند بولینگر پایینی تنظیم کنید و موقعیت خرید را تا زمانی که قیمت وارد منطقه فروش شود نگه دارید.

نتیجه

اندیکاتور باندبولینگر پیشرفته برای متاتریدر 4 نمایش ساده ای از وضعیت روند بازار را ارائه می دهد که خواندن و دنبال کردن آن آسان است. علاوه بر شناسایی حرکت بازار و شرایط روند، به اندازه گیری سطوح نوسانی قیمت هم کمک می کند. علاوه بر این، سطوح بالقوه حد ضرر و حد سود را علاوه بر پیش‌بینی موقعیت‌های خرید/فروش دقیق، مشخص می‌کند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

advanced-bollinger

نمایش سنج – فعال/غیرفعال کردن نمایش خلاصه روند در سمت راست بالای نمودار.

MyChartX – موقعیت افقی نشانگر را تنظیم کنید.

MyChartY – موقعیت عمودی نشانگر را تنظیم کنید.

MyCorner – موقعیت نمایش خلاصه روند را تغییر دهید.

MyFont – فونتی را که نشانگر هنگام نمایش خلاصه روند استفاده می کند، انتخاب کنید.

MyFontSize – اندازه فونت خلاصه روند را تنظیم کنید.

Show_PriceBox – فعال/غیرفعال کردن نمایش جعبه قیمت در لبه هر باند بولینگر.

MyLineWidth – عرض باندهای Bollinger را تنظیم کنید.

MyBoxWidth – اندازه کادر خلاصه روند را تغییر دهید.

BandsPeriod – دوره میانگین متحرک نشانگر را تنظیم کنید.

BandsShift – تعیین حساسیت باندهای بولینگر بالاتر و پایین تر نسبت به نوسانات قیمت.

BandsDeviation – سطح انحراف را در بالا یا پایین باند بولینگر وسط تغییر دهید.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه