نوسان گیری با بهترین اندیکاتور باند بولینگر برای متاتریدر 5 (Better Bollinger Band )

اندیکاتور باند بولینگر پیشرفته better bollinger

بهترین اندیکاتور نوسانگیری بازار برای شناسایی سیگنال‌های خرید/فروش روزانه در MT5 است که همچنین موقعیت های قیمتی اشباع خرید و فروش را نشان می دهد. سازگار با نمودارهای MTF

توضیحات

بهترین اندیکاتور باند بولینگر (Better Bollinger Band) یک شاخص معاملاتی فارکس و سهام است که از روند پیروی می کند و به معامله گران کمک می کند تا مناطق خرید/فروش را مشخص کنند. برخلاف بولینگر باند معمولی، این اندیکاتور به وضوح خطوط روند پویا را نزدیک به سطوح اشباع خرید و فروش نشان می دهد.

از نظر فنی، این اندیکاتور هم ادامه روند و هم معکوس روند را نشان می دهد. این ویژگی‌ها به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا روند و معاملات نوسانی را همزمان دنبال کنند.

علاوه بر این، باندهای توسعه یافته بولینگر برای معاملات فیوچرز، فلزات، انرژی و ارزهای دیجیتال علاوه بر فارکس و سهام نیز مناسب هستند. از این رو، این اندیکاتور به شما امکان می دهد هر دارایی مالی موجود در پلتفرم متاتریدر 5 خود را معامله کنید.

این راهنما موثرترین تکنیک و استراتژی را برای شناسایی سیگنال‌های خرید و فروش با استفاده از اندیکاتور در متاتریدر 5 توضیح می‌دهد.

نحوه معامله و نوسان گیری با استفاده از بهترین اندیکاتور بولینگر باند در متاتریدر 5

بهترین اندیکاتور باند بولینگر better bollinger

هنگامی که به دنبال ورودی روند هستیم، باید قصد قیمت برای ماندن در ناحیه سبز یا قرمز باندهای بولینگر را ارزیابی کنیم.

همانطور که در مثال بالا می بینید، قیمت در ابتدا در منطقه قرمز قرار داشت که نشان دهنده روند نزولی در بازار است. سپس، قیمت وارد منطقه خرید شد، اما توسط فروشندگان در باندهای بالاتر بولینگر رد شد. بعداً مشاهده میکنید که، قیمت باند میانی را می شکند و باعث ورود به موقعیت فروش می شود که نشان می دهد بازار به رالی نزولی اخیر خود ادامه خواهد داد.

ما از باند بولینگر بالاتر به عنوان حد ضرر در زمان گرفتن پوزیشن فروش استفاده خواهیم کرد. علاوه بر این، ما موقعیت های فروش خود را تا زمانی که قیمت باند میانی را بشکند، حفظ خواهیم کرد. البته، اگر معامله از قبل نسبت ریسک/ریوارد هدف شما را برآورده کند، می‌توانید به صورت دستی از معامله خارج شوید.

هنگام ورود به یک موقعیت خرید، یک شکست صعودی از باند میانی در طول یک روند صعودی در بازار را در نظر بگیرید. استاپ لاستان را زیر باند بولینگر پایینی تنظیم کنید و تا زمانی که قیمت وارد منطقه فروش شود در پوزیشن خود باقی بمانید.

نتیجه

اندیکاتور بولینگر باند پیشرفته نمایش ساده ای از وضعیت روند بازار را ارائه می دهد که خواندن و دنبال کردن آن آسان است. علاوه بر شناسایی حرکت بازار و شرایط روند، به اندازه گیری سطوح نوسانی قیمت نیز کمک می کند. علاوه بر این، مناطق بالقوه حد ضرر و حد سود را شناسایی می کند و سیگنال های های خرید و فروش دقیق را پیش بینی می کند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

better-bollinger

دوره – دوره میانگین متحرک اندیکاتور را تنظیم کنید.

انحراف – سطح انحراف را در بالا یا پایین باند بولینگر وسط تغییر دهید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه