مقالات آموزشیمقالات آموزشی ارزدیجیتالمقالات آموزشی فارکس

بهترین تنظیمات برای اندیکاتورهای معاملاتی

بهترین تنظیمات برای اندیکاتورهای معاملاتی چیست؟ در این مقاله قصد داریم بهترین تنظیمات برای اندیکاتورهای معاملاتی را معرفی کنیم.تعداد زیادی اندیکاتور معاملاتی وجود دارد ،قبل از اینکه در مورد بهترین تنظیمات برای اندیکاتورهای معاملاتی صحبت کنیم، باید یک اصل مهم درباره اندیکاتورهای معاملاتی را بررسی کنیم.

یک اصل مهم درباره اندیکاتورهای معاملاتی 

تنظیمات کوچکتر در آنها منجر به ایجاد اندیکاتورهای معاملاتی حساس تر می شود که سیگنال های بیشتری تولید می کند. با این حال، تنظیمات کوچکتر باعث می شود اندیکاتور معاملاتی کمتر قابل اعتماد باشد.

تنظیمات بزرگتر سیگنال های قابل اعتمادتر اما کمتری را به ما می دهد و اندیکاتورهایی با تنظیمات بزرگتر دارای تاخیر هستند.

به نظر می رسد که طیف گسترده ای از تنظیمات برای اندیکاتورها وجود دارد. از یک طرف، حساس اما غیر قابل اعتماد. از طرف دیگر قابل اعتماد اما عقب مانده و با تاخیر است.

بهترین تنظیمات برای اندیکاتور

چگونه بهترین تنظیمات را برای اندیکاتورهای معاملاتی انتخاب کنیم؟

با تنظیمات اندیکاتور پیش فرض شروع کنید.

همیشه با تنظیمات پیش فرض برای اندیکاتورهای معاملاتی شروع کنید. زمانی که در تلاش برای یادگیری یک اندیکاتور جدید هستید، این مسئله بسیار مهم است.

تنظیمات پیش فرض همان چیزی است که مخترع نشانگر استفاده می کند.استفاده از تنظیمات پیش فرض در میان معامله گران رایج ترین گزینه هستند. از این رو، بیشتر منابع یادگیری از جمله نمونه های معاملاتی از تنظیمات پیش فرض استفاده می کنند.

تنظیمات پیشفرض برای برخی از شاخصهای رایج در لیست زیر آمده است.

  • شاخص قدرت نسبی  (RSI) 14 دوره ای
  • شاخص کانال کالای  (CCI) 20 دوره ای
  • اسیلاتور استوکاستیک 14 دوره ای
  • باندهای بولینگر 20 دوره ای (با 2 باند انحراف استاندارد)
  • 12، 26، 9 دوره برای واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD)

اگر با تنظیمات پیش فرض در اندیکاتورها کارتان راه میافتد ،نیازی به تغییر دادن آنها نیست، مگر اینکه بفهمید شاخص چگونه کار می کند و بدانید چه چیزی از او می خواهید.

در نظر بگیرید که می خواهید با اندیکاتور معاملاتی خود چه کاری انجام دهید

اگر میدانید که میخواهید اندیکاتور چه کاری انجام دهد، میتوانید از اصل بالا برای تنظیم تنظیمات اندیکاتور استفاده کنید.

برای محرکهای تجاری ، تنظیمات کوچکتر کار میکنند زیرا تاخیر ندارند و میتوانند ورودیهای معاملاتی را مشخص کنند. به عنوان مثال، استفاده از قیمت های بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک ساده 3 دوره ای به عنوان یک محرک معامله بای برای استفاده از میانگین متحرک کوتاه مدت معقول است. ADX دو دوره ای نمونه دیگری از تطبیق یک اندیکاتور به عنوان ورودی معاملاتی است.

تنظیمات اندیکاتور adx

از طرف دیگر، استفاده از میانگین متحرک 3 دوره ای برای کشف روند بازار یک شوخی است. میانگین 3 قیمت گذشته به سختی روند بازار را نشان میدهد. استفاده از میانگین متحرک طولانی مدت برای ارزیابی روند بازار مناسب تر است . میانگین متحرک 50 دوره ای و 200 دوره ای معمولا توسط معامله گران فارکس به عنوان فیلتر روند بلند مدت استفاده می شود.

هنگامی که دوره اندیکاتور را طولانی می کنید، حتی می توانید از اسیلاتورها برای یافتن روند بازار استفاده کنید. من از CCI با  دوره 100 برای بررسی روندها در نمودارهای روزانه استفاده می کنم.

تنظیمات مختلف را برای اندیکاتورها آزمایش کنید

اگر احساس می کنید که یک اندیکاتور واقعاً کار خود را با تنظیمات پیش فرض به خوبی انجام نمی دهد، می توانید تنظیمات مختلف را آزمایش کنید و ببینید که نشانگر چگونه رفتار می کند.

تفاوت بین اندیکاتور 20 دوره و  21 دوره را تست نکنید. برای کمک به شما در انتخاب پارامترها برای آزمایشتان، می توانید از اعداد فیبوناچی که معمولاً در معاملات استفاده میشوند استفاده کنید . برخی از انتخاب های رایج عبارتند از 3، 8، 21، 55، 144 و 233.

تنظیمات اندیکاتور را که با سبک و هدف معاملاتی شما مطابقت دارد، آزمایش کنید و سپس به آن پایبند باشید . تنظیمات را به طور منظم تغییر ندهید و تنظیمات اندیکاتور خود را به خاطر عملکرد ضعیف معاملاتی سرزنش نکنید.

نتیجه گیری:

در نهایت، بهترین تنظیمات برای اندیکاتورهای معاملاتی به درک شما از اندیکاتور، هدف شما از استفاده از اندیکاتور و خود شما بستگی دارد.

اینکه آیا می دانید چگونه از اندیکاتور استفاده کنید؟ اگر نمی دانید چگونه از نشانگر استفاده کنید و آن را به خوبی تفسیر کنید، تنظیم اندیکاتور اهمیتی ندارد.

سعی کنید بر یادگیری نحوه استفاده از اندیکاتورها تمرکز کنید، و نه بر روی شکار یک محیط کامل و گریزان . یادتان باشد سرهم بندی و تغییرات مداوم در تنظیمات فقط سفر یادگیری شما را مبهمتر و سخت تر می کند.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پایگاه دانش

مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه