اندیکاتور زیگزاگ پیکانی ZigZag Arrow برای متاتریدر۴ + نیاز هر معامله گر پرایس اکشن

اندیکاتور زیگزاگ

اندیکاتور پیکانی ZigZag یک آشکارساز معکوس روند عالی است. این اندیکاتور یک نیاز برای معامله گران پرایس اکشن است.

توضیحات

اگر استراتژی معاملاتی فارکس شما مبتنی بر پرایس اکشن و مفاهیم جریان بازار است، شناسایی سطوح کلیدی مهارتی است که باید از آن برخوردار باشید. نوسان پایین و نوسان بالا نکات ضروری هستند که به تعیین جهت قیمت و نقطه بازگشت کمک می کنند و اینجاست که اندیکاتور زیگزاگ پیکانی به کمک می آید.

فلش زیگزاگ کاملاً شبیه به اندیکاتور زیگزاگ معمولی است. این به معامله گران کمک می کند تا به طور عینی نوسان اوج و نوسان پایین را شناسایی کنند. اما بر خلاف اندیکاتور زیگزاگ معمولی که ارتفاعات نوسانی و نوسان پایین را به هم متصل می کند تا ساختاری زیگزاگ مانند و روند ایجاد کند، پیکان زیگزاگ فلش هایی را همانطور که از نام آن پیداست نشان می دهد. فلش سبز به سمت بالا، نوسان پایین را نشان می دهد، در حالی که فلش قرمز به سمت پایین، نوسان ارتفاع را نشان می دهد.

بنابراین، استفاده از آن، حتی برای معامله گران مبتدی، کاملاً ساده است. علاوه بر این، می توانید از نشانگر در هر بازه زمانی برای معامله هر جفت ارز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری | معرفی و دانلود 10 اندیکاتور نوسان گیری برای متاتریدر 4

شناسایی روند صعودی و نزولی با استفاده از اندیکاتور زیگزاگ پیکانی

چگونه از اندیکاتور برای معاملات سودآور استفاده می کنید؟ استراتژی پرایس اکشن، روند صعودی را به عنوان بازاری با افزایش در اوج و نوسان پایین تعریف می کند. نوسان اوج بالاتر از نوسان قبلی است، و نوسان پایین بالاتر از نوسان پایین قبل است.

از سوی دیگر، روند نزولی زمانی شکل می‌گیرد که اوج‌های نوسانی کمتر از اوج‌های نوسانی قبلی و نوسان پایین‌تر از نوسان پایین‌تر قبلی باشد.

پس از شناسایی این نقاط، می توانید استراتژی ها و ابزارهای دیگری را برای تعیین نقطه ورود به بازار ایده آل در نظر بگیرید. برای مثال، می‌توانید منتظر بمانید تا قیمت یک قیمت نزولی یا الگوی نمودار در نوسان بالا شکل بگیرد. به طور مشابه، عاقلانه است که منتظر یک سیگنال صعودی در نوسان پایین برای ایجاد تلاقی و ورود به بازار در یک نقطه ایده آل باشید.

سیگنال خرید : منتظر بمانید تا نشانگر یک فلش آبی را ارسال کند و در انتهای شمعدان وارد شوید. استاپ لاس را بالای کندل قرار دهید.

سیگنال فروش : منتظر بمانید تا نشانگر یک فلش قرمز را ارسال کند و در انتهای شمعدان وارد شود. استاپ لاس را زیر شمعدان باز قرار دهید.

نمونه نمودار

اندیکاتور زیگزاگ

نمودار بالا حرکت قیمت پوند بریتانیا در برابر دلار استرالیا را با اندیکاتور زیگزاگ پیکانی نشان می دهد. نوسان بالا نشان داده شده توسط فلش ​​قرمز کمتر از نوسان قبلی به بالا شکل می گیرد که نشان دهنده یک روند نزولی است. نوسان پایین که با فلش سبز نشان داده شده است با یک نوسان پایین پایینتر دنبال می شود. این نشانه ای از روند نزولی است. می توانید استاپ لاس را چندین پیپ بالای نوسان بالا یا زیر نوسان پایین قرار دهید.

نتیجه

اندیکاتور زیگزاگ پیکانی کمک می کند تا بالاها و پایینهای نوسانی به طور عینی شناسایی شود. سپس می‌توانید ابزارها و استراتژی‌های فنی دیگری را برای تعیین زمان مناسب برای ورود به معامله ترکیب کنید. کل ایده این است که از بستن معاملات به دلیل اصلاحات جزئی خودداری کنید. این یکی از شاخص هایی است که قطعا برای معاملات پرایس اکشن به آن نیاز خواهید داشت.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

ExtDepth: تعداد میله‌هایی که نشانگر برای ایجاد اوج و پایین‌ها در آنها فاکتور می‌کند.

ExtDeviation: درصد تغییر قیمت برای تغییر خط روند از مثبت به منفی.

ExtBackstep: حداقل تعداد میله‌ها را می‌توان بین اوج‌های نوسانی و نوسان پایین ترسیم کرد.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه