اندیکاتور میانگین متحرک برای متاتریدر ۴ و ۵ بنام TEMA indicator

TEMA اندیکاتور میانگین متحرک

سطوح حمایت و مقاومت پویا و مورب را با استفاده از اندیکاتور TEMA در متاتریدر مشخص کنید. بهترین گزینه برای سیگنال های خرید و فروش مطابق روند در نمودارهای MTF. مناسب برای تمام استراتژی های معاملاتی.

توضیحات

اندیکاتور میانگین متحرک TEMA یک نشانگر برای متاتریدر 4 و 5 است که از روند پیروی می کند. برای پیش‌بینی شرایط بازار صعودی/نزولی، میانگین متحرک نمایی سه‌گانه را اعمال می‌کند.

از نظر فنی، TEMA سریعتر و روانتر از میانگین متحرک ساده است. این اندیکاتور نسبت به تغییرات قیمتی  بسیار حساس است.و آن را قادر می سازد تا سیگنال های خرید و فروش فوری را بر اساس شرایط روند فعلی تولید کند.

علاوه بر این، این اندیکاتور کاملاً با تمام تایم فریم های پلتفرم متاتریدر 4 و 5 مطابقت دارد. اما، اگر به دنبال سیگنال‌های پولبکی در بازار فارکس و سهام هستید، نمودارهای M30 تا H4 می‌توانند یک تطابق عالی باشند. این راهنما نحوه اعمال سیگنال‌های روند شاخص برای شناسایی فرصت‌های خرید و فروش سودآور درمتاتریدر را آموزش می‌دهد.

بیشتر بخوانید : 10 اندیکاتور میانگین متحرک برتر برای دقت در معاملات: تسلط بر روندهای بازار

نحوه شناسایی سیگنال خرید و فروش با استفاده از اندیکاتور میانگین متحرک TEMA

TEMA اندیکاتور میانگین متحرک

این اندیکاتور شما را قادر می سازد تا به دنبال گزینه های معاملاتی متعدد از یک دارایی در نمودارهای MTF باشید. به عنوان مثال، می توانید از آن برای ردیابی سیگنال های پولبکی در شرایط بازاری که در روند است استفاده کنید. همچنین، می توانید سیگنال های معاملاتی شکست را بر اساس سیگنال های معکوس روند آن تشخیص دهید.

قیمت در طول روند صعودی بازار بالاتر از حمایت اندیکاتور باقی می ماند. در بازارهای نزولی، قیمت در زیر خط اندیکاتور باقی می ماند و سطح را به عنوان مقاومت در نظر می گیرد.

در نمودار GBPUSD بالا، قیمت چندین بار نتوانسته از سطح TEMA فراتر رود، به خصوص پس از اینکه بازار روند نزولی بلندمدت را آغاز کرده. هر بار که نمودار قیمت، یک شکست کاذب در نزدیکی خط TEMA ساخته، یک فرصت فروش عالی ایجاد کرده است. علاوه بر این، می‌توانید از اندیکاتور میانگین متحرک TEMA برای ارزیابی موقعیت‌های خروج از معامله و سطوح حد ضرر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین اندیکاتور تشخیص روند | 8 اندیکاتور تشخیص روند برای فارکس بهمراه استراتژی معاملاتی

نتیجه

اندیکاتور میانگین متحرک TEMA بهترین سیگنال‌های خرید و فروش مطابق روند را برای معامله‌گران بازار ارز و سهام روزانه/درون  روزی ارائه می‌کند. استفاده از آن ساده است و شامل قوانین آسانی برای شناسایی روندهای بازار صعودی/نزولی است. مبتدیانی که به دنبال شاخص های میانگین متحرک سریع و موثر هستند ممکن است TEMA را بسیار مفید بدانند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۴

تنظیمات اندیکاتور tema

دوره EMA: دوره EMA را با توجه به ماهیت و مدت معاملات خود تنظیم کنید.

 

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۵
تنظیمات اندیکاتور tema
دوره EMA: دوره EMA را با توجه به ماهیت و مدت معاملات خود تنظیم کنید.
تغییر اندیکاتور: دوره EMA را با توجه به ماهیت و مدت معاملات خود تنظیم کنید.

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه