تشخیص الگوهای پوششی کندلی با اندیکاتور الگوی اینگالف ( Engulfing) برای متاتریدر 4

اندیکاتور اینگالف Engulfing

اندیکاتور Engulfing برای استفاده بسیار دقیق و آسان است. یک نشاندهنده بازگشت روند عالی برای متاتریدر4 میباشد که در ترکیب با استفاده از سطوح حمایت و مقاومت میتواند بهترین نتایج را به ارمغان آورد.

توضیحات

اندیکاتور Engulfing برای متاتریدر4 بازار را اسکن می کند و الگوهای پوششی را در نمودار شناسایی می کند ،اگر شما یک معامله گر تکنیکالی فارکس هستید، قطعا با اصطلاح الگوی پوششی  (Engulfing-pattern) برخورد کرده اید. اگر هم تابحال با آن آشنا نشده اید،اصلا ناراحت نباشید.

همانطور که از نام آن پیداست، الگوی eng زمانی اتفاق می‌افتد که یک کندل، کندل قبلی خود را کاملاً بپوشاند. اساساًطبق گفته های بزرگان و مشاهدات، این الگو نشانه بازگشت احتمالی روند است و در روندهای صعودی و نزولی ظاهر می شود.

با اندیکاتور اینگالف شما دیگر مجبور نیستید که کلی زمان بگذارید و الگوها را شناسایی کنید. در واقع، اندیکاتور اینگالف یک گام فراتر می رود تا روند نزولی و صعودی را متمایز کند و آنها را بر اساس آن برچسب گذاری می کند.

بنابراین میشود اینگونه گفت که اندیکاتور Engulfing برای معامله گران مبتدی و پیشرفته مناسب است. بهترین بخش این است که می توانید از اندیکاتور در تمام جفت ارزها و تایم فریم ها استفاده کنید. همچنین، این نشانگر به شما امکان می دهد تنظیمات را مطابق با ترجیحات شخصی خودتان تغییر دهید.

استفاده از اندیکاتور اینگالف (Engulfing) برای معامله

اساساً الگوهای eng نشان می دهد که فشار بازار در کجا متمرکز است. به طور خاص، روند صعودی فراگیر نشان می دهد که فشار خرید بر بازار حاکم است. به عبارت دیگر، خریداران بیشتر از فروشندگان هستند و در نتیجه قیمت ها را بالا می برند. وقتی فروشندگان بیشتر از خریداران باشند، قیمت را پایین می آورند.

اندیکاتور اینگالف زمانی که یک الگوی eng صعودی را مشخص می کند یک فلش آبی رو به بالا را نشان می دهد و زمانی که یک الگوی نزولی را تشخیص می دهد یک فلش قرمز به سمت پایین نشان می دهد.

بنابراین، کار شما بسیار راحت است و فقط باید موقعیت های مهم را شناسایی کنید و بر اساس آن معامله کنید. با این حال، عاقلانه است که از فیلترهای تایید دیگر مانند خطوط روند و میانگین متحرک هم برای پشتیبانی از سیگنال داده شده استفاده کنید.

علاوه بر این، اندیکاتور اینگالف در مناطق حمایت و مقاومت بهترین عملکرد را دارد.این یعنی چه؟ یعنی زمانی که اندیکاتور سیگنال با فلش آبی میدهد اگراین سیگنال در محدوده حمایتی مشخص شده باشد میتواند یک سیگنال قوی باشد و همچنین برعکسش در مناطق مقاومتی.

مثال از عملکرد اندیکاتور اینگالف

در نمودار زیر حرکت قیمت پوند بریتانیا در برابر دلار استرالیا را مشاهده میکنید. اندیکاتور کندل اینگالف نمودار را اسکن می کند و الگوهای نمودار را نشاسایی می کند.

اندیکاتور اینگالف

به عنوان مثال، نشانگر یک فلش قرمز را نشان می دهند که نشان می دهد الگوی eng نزولی است. توجه کنید که چگونه الگوی نشان داده شده توسط فلش پس از دو بار لمس شکل می گیرد. میتوانیم این اتفاق را یک جنبه مثبت درنظر بگیریم و این باعث  شود الگو یک سیگنال با احتمال بالا باشد.

همانطور که میبینید، بازار پس از سیگنال داده شده با فلش قرمز حرکت نزولی شدیدی را تجربه کرده است. در حال حاضر، بازار یک الگوی eng صعودی را در پایین ترین سطح  ایجاد شده جدید شکل داده است. فلش های آبی نشان دهنده مکان مناسب برای ورود به موقعیت بای هستند.

نتیجه

الگوی اینگالفینگ یکی از محبوب ترین الگوهای شمعدانی سودساز است. اندیکاتور اینگالف معامله گر را از کار سخت شناسایی الگو روی نمودار راحت می کند. همچنین با ساخت پیکان های صعودی و نزولی به سرمایه گذاران برای خرید یا فروش کمک می کند.

شما به سادگی میتوانید اندیکاتور اینگالف که یک اندیکاتور الگوی پوششی است را روی نمودار نصب کنید و او الگوها را برای شما مشخص می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر اساس آن معامله کنید. همچنین بهتر است شما مانند بسیاری از اندیکاتورها، از ابزارهای دیگری برای تأیید جهت ورود به معامله استفاده کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

هشدار روشن – دریافت اعلان ها را فعال یا غیرفعال می کند.

Color Bulls – رنگ فلش های گاو نر را تنظیم می کند.

خرس های رنگی – رنگ فلش های نزولی را تنظیم می کند.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه