اندیکاتور سطوح کلیدی بانکها بنام Bank Level Indicator برای متاتریدر4

اندیکاتور سطوح کلیدی بانک ها bank levels

اندیکاتور bank levels برای MT4 سطوح کلیدی بانکی را در نمودار MT4 ترسیم می کند.

توضیحات

در بازار فارکس، همه موسسات مالی و بازارسازان به تجارت و سفارشات خود به صورت استراتژیک اقدام می کنند. این نهادها بالاترین حجم یا اندازه لات را قرار می دهند، بنابراین به شدت بر حرکت قیمت در بازار فارکس تأثیر می گذارد. بزرگترین نیروها در میان این موسسات مالی بانک هایی مانند سیتی گروپ، دویچه بانک، بانک آمریکا، اچ اس بی سی و بانک بارکلیز هستند.

بقیه آنها در سطوح کلیدی روانشناختی  قرار می گیرند که سطوح بانکی نیز نامیده می شود. بنابراین، معامله گرانی که عاشق معامله با این بازیگران بزرگ در بازار فارکس هستند، همیشه مراقب این سطوح هستند. این سطوح را می توان با استفاده از اندیکاتور سطوح کلیدی بانکها بنام Bank Level Indicator زیر نظر داشت .

معرفی اندیکاتور سطوح کلیدی بانک ها Bank Level

اندیکاتور سطوح کلیدی بانک Bank Level برای متاتریدر 4 سطوح کلیدی را در نمودار MT4 ترسیم می کند. این سطوح می توانند بالاترین یا پایین ترین سطح، اعداد گرد یا مکان هایی باشند که قیمت در بسیاری از موارد متوقف می شود.

معامله گران باید با دقت بسیار مراقب زمان رسیدن قیمت بازار به این سطوح باشند تا ببینند آیا تغییر قیمتی در این نقاط وجود خواهد داشت یا قیمت به مسیر ادامه خواهد داد.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه اندیکاتور سطوح روانشناختی بانکها در نمودار MT4 نمایش داده می شود.

نحوه کار اندیکاتور سطوح روانشناختی bank levels

نمودار AUD/USD H1 بالا سطوح مختلف بانکی را نشان می دهد که توسط این نشانگر نمایش داده می شود. این سطوح شامل سطوح روز جاری و سطوح روز بعد است. سطوح روز جاری به رنگ سبز توسط اندیکاتور سطوح روانشناختی ترسیم می شود و سطوح بانکی روز بعد به رنگ لیمویی ترسیم می شود.

سطوح بانک ترسیم شده توسط اندیکاتور سطوح کلیدی بانکی می توانند به عنوان مناطق حمایت و مقاومت کلیدی، پیوت و حتی خطوط حمایت و مقاومت پویا عمل کنند. بنابراین، این سطوح برای دنبال کردن روند و استراتژی معاملاتی بازگشت روند خوب هستند. این شاخص به ویژه برای معاملات کوتاه مدت مفید است. این اندیکاتور برای معامله گران درون روزی و اسکالپرها  ارزشمند می باشد.

برای معامله با استفاده از این اندیکاتور، معامله گران باید مراقب باشند که قیمت دقیقاً در این سطوح باشد. هنگامی که قیمت به این سطوح می رسد و متوقف می شود، این سیگنالی است که یک بازگشت قریب الوقوع است.

هنگامی که قیمت در این سطوح متوقف می شود، معامله گران باید مراقب الگوهای بازگشتی مانند دوجی، چکش، پین بار ​ و غیره باشند که به عنوان یک سیگنال تایید کننده ورود به (خرید یا فروش) است.

در نتیجه، زمانی که قیمت به این سطوح می‌رسد و شمع به شدت این از این سطوح رد میشود، معامله‌گران باید مراقب معامله شکست‌ باشند. ظاهراً معامله‌گران باید منتظر باشند تا قیمت این سطح را مجدداً آزمایش کند و قبل از ثبت سفارش منتظر یک کندل تأیید باشند.

اندیکاتور سطوح کلیدی بانکی صرفاً برای MT4 قابل استفاده است. با این حال، معامله‌گران می‌توانند شاخص‌های فنی دیگر را نیز برای ارائه بهترین نتیجه با آن ترکیب کنند. برخی شاخص‌های دیگری که می‌توان در کنار آن گنجانید عبارتند از: ، ، بازیابی فیبوناچی (Fibonacci Retracement )و نقطه محوری ( Pivot Point) که در سایت ما برای دانلود قرار دارند.

نتیجه

اندیکاتور bank levels برای MT4 سطوح کلیدی بانکی را در نمودار MT4 ترسیم می کند. این شاخص بیشتر برای معاملات کوتاه مدت مناسب است. اندیکاتور سطوح روانشناختی بانکی را می توانید صرفاً تنها مورد استفاده قرار دهید، اما بهترین نتیجه را در صورت استفاده با سایر اندیکاتورهای فنی مانند بازیابی فیبوناچی و نقاط پیوتی که در بالا اشاره شد به دست خواهید آورد.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

اندیکاتور سطوح کلیدی بانکها ( bank levels) دارای پارامترهای زیر در تنظیمات MT4 است

ساعت شروع: مقدار ساعت شروع.

روزهای پیش: ارزش روز آخر.

رنگ روز فعلی: رنگ سطح روز جاری.

رنگ روز بعد: رنگ سطح روز بعد.

عرض خط: عرض خط

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه