اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی خودکار Fibonacci Retracement برای متاتریدر4

اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی Fibonacci Retracement

اندیکاتور اصلاحی فیبوناچی ابزاری برای تجزیه و تحلیل فنی برای تعیین سطوح حمایت و مقاومت است. اصلاح فیبوناچی بر این ایده استوار است که بازارها بخش قابل پیش بینی حرکت را دوباره دنبال می کنند و پس از آن به حرکت در جهت اصلی ادامه می دهند.

توضیحات

به احتمال زیاد، قبلاً بارها دیده اید که به دلیل نوسانات شدید در بازار فارکس، تشخیص امواج روند از موج های اصلاحی دشوار می شود.برای مرتفع کردن این مشکل ما اندیکاتور فیبوناچی Fibonacci Retracement را بصورت رایگان برای شما در سایت تی پی چارت قرار داده ایم .

در ادامه فهرستی برای معرفی و استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی قرار داده ایم که شما می توانید آن را بررسی کنید.

1. شرح اندیکاتور
2. شرح سطوح فیبوناچی
3. نحوه استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی

1. شرح اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی Fibonacci Retracement

این نشانگر به طور خودکار سطوح فیبوناچی (پسوندهای فیبو) را در نمودار MT4 ترسیم می کند. با انجام این کار، مرحله ی “بازار رنج” را فیلتر می کند و فقط مراحل مربوط به حرکت فعال قیمت یا همان روندها را در نظر می گیرد.

پسوندهای Fibo به تعیین عمق احتمالی برگشت (بازگشت) در رابطه با روند اولیه کمک می کنند. با این سطوح، می توانید آن نقاط محوری راکه روند اولیه به احتمال زیاد از سر گرفته می شود مشاهده کنید.

اندیکاتور اصلاحی فیبوناچی

نکته اصلی درمورد سطوح Fibo این است که هرچه عقب‌نشینی و پولبک عمیق‌تر باشد، شانس بیشتری برای برگشت قیمت و رسیدن قیمت به نقاط محوری به سمت روند غالب وجود دارد.

2. شرح سطوح فیبوناچی

پسوندهای فیبوناچی به صورت درصد نشان داده می شوند و به صورت زیر محاسبه می شوند: شبکه Fibo را تنظیم کنید (به عنوان مقادیر از 0٪ تا 100٪ نشان داده شده است) تا مقادیر درصدی 23.6، 38.2، 50.0 و 61.8 را نمایش دهد.

از مقادیر به دست آمده برای رسم سطوح فیبوناچی استفاده می شود (تعداد آنها 6 تاست):

100% – نقطه شروع برای قرار دادن سطوح فیبوناچی.
61.8% – این “نسبت طلایی” نامیده می شود. این سطح مکمل خوبی برای مقدار 50 درصد است. بنابراین، اگر موج عقب‌نشینی در اطراف این دو سطح کند شود، احتمال وقوع یک نقطه محوری برای بازگشت بیشتر می‌شود.
50% – محورها اغلب در نزدیکی این درصد ایجاد می‌شوند. دلیل این واقعیت این است که معامله‌گران کوتاه‌مدتی پس از عقب‌نشینی‌های معاملاتی، سود خود را در این محدوده  سیو می‌کنند.
38.2% – زمانی که معامله‌گران نزدیک به این سطح هستند، محورها شکل می‌گیرند. بسیار فعال و با اعتماد به نفس هستند.
23.6% – محورها به ندرت نزدیک به این سطح تشکیل می شوند. فعالان بازار فارکس اغلب منتظر یک اصلاح عمیق تر برای شناسایی نقاط ورودی هستند.
0% – این مقدار نقطه پایانی برای قرار دادن سطوح Fibo است.

هنگام استفاده از سطوح فیبوناچی در سایر اندیکاتورها، می توانید سطح 78.6% را هم مشاهده کنیدولی معمولاً امواج پولبکی به ندرت به این مقدار می‌رسند. 

به همین دلیل است که سطح پسوند 78.6٪ از اندیکاتور Fibonacci Retracement حذف شده است.

علاوه بر توضیحات نظری سطوح، باید هر موقعیت خاص در نمودار را در نظر بگیرید.بنابراین میتوان اینطور گفت که اگر قبا از اصلاح،یک روند قوی وجود داشته باشد و موج اصلاحی ضعیف باشد،میتوانیم بگوییم شانس بیشتری برای از سرگیری روند وجود دارد.

برعکس، اگر عقب‌نشینی‌ها قوی‌تر از روند اولیه باشند، احتمالاً اصلاح به یک روند جدید و مخالف تبدیل می‌شود.
همچنین، اگر سطوح Fibo با سطوح اعداد گرد یا سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال همسو شود، شانس بازیابی روند اولیه بیشتر خواهد بود.

3. نحوه استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی Fibonacci Retracement

توصیه می کنیم ازاندیکاتور فیبوناچی Fibonacci Retracement به عنوان یک افزودنی به سیستم معاملاتی خود به همراه سایر اندیکاتورها استفاده کنید.هر چه سیگنال های بیشتری برای ورود به معامله دریافت کنید، احتمال گرفتن یک نتیجه مثبت در معاملاتتان بیشتر می شود.

بیایید از یکی از ابزارهای کلیدی تحلیل تکنیکال یعنی خطوط روند  به عنوان یک ابزار اضافی استفاده کنیم. برای انجام این کار، باید نشانگر AutoTrendLines را دانلود کنید.

اندیکاتور اصلاحی فیبوناچی

در نمودار بالا، می بینیم که حرکت موج پولبکی در نزدیکی سطوح فیبو 61.8% و 50.0% متوقف شده است. این می تواند اولین سیگنال نقطه محوری و شروع فروش باشد.

در این مثال، خط روند به عنوان یک شاخص ثانویه عمل می کند و نشان می دهد که احتمال از سرگیری روند نزولی در نزدیکی آن چندان دور از انتظار نیست.

هنگامی که حرکت رو به پایین از سر گرفته می شود، ارزش آن را دارد که نقاط محوری را مشاهده کنید. در مورد گذاشتن Stop Loss، ایمن تر و بهتر این است که آن را فراتر از خط روند و یا پشت قله ایجاد شده قرار دهید.

اندیکاتور اصلاحی فیبوناچی

مانند نمودار فروش که در بالاتر گفتیم ، در این نمودار می توانید خط روند را ببینید که نشان دهنده یک ابزار اضافی است و روند صعودی را نشان می دهد.

برخلاف فروش، حرکت اصلاحی تنها به سطح فیبو 38.2 درصد رسیده است. این نشان می دهد که فعالان بازار فارکس خوشبین هستند و فعالانه در حال انجام معاملات خرید هستند.
در این صورت، می توانید معامله ای را با قیمت بازار باز کنید و Stop Loss را فراتر از خط حمایت قرار دهید.

وقتی از یک تایم فریم به تایمی دیگر میروید، سطوح اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی دوباره ترسیم نمی‌شوند. این نقص را می توان با دوبار کلیک بر روی نشانگر و حذف آن برطرف کرد. پس از آن، نشانگر در بازه زمانی که انتخاب کرده اید در حالت خودکار اجرا می شود.

مزیت اصلی سطوح این اندیکاتور مفید بودن آنهاست. صرف نظر از بازه زمانی که در آن معامله می‌کنید و روشی که استفاده می‌کنید (اسکالپینگ، معاملات روزانه یا معاملات بلندمدت)، این اندیکاتور در تشخیص پیوت‌های خوب پس از عقب‌نشینی مفید خواهد بود.

همچنین می توانید احساسات کلی شرکت کنندگان در بازار فارکس را با استفاده از  اندیکاتور اصلاحی فیبوناچی مشاهده کنید. و با دانستن این موضوع، به احتمال زیاد پیش‌بینی خواهید کرد که قیمت بعدی به کجا خواهد رفت.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور اصلاحی قیبوناچی

Fib Line Color رنگ فیب لاین – به شما امکان می دهد رنگ سطوح فیبوناچی را انتخاب کنید.
Fib Line Style سبک خط فیب – به شما امکان می دهد نوع خطوطی که سطوح Fibo را نمایش می دهند انتخاب کنید.
Fib Line Width عرض خط فیب – به شما امکان می دهد ضخامت سطوح را انتخاب کنید.

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه