اندیکاتور کانال کشی زیگزاگ ZigZag Channel برای متاتریدر 5 + رسم خودکار کانال

اندیکاتور کانال کشی

اندیکاتور کانال ZigZag برای MT5 یک خط ZigZag و یک کانال ZigZag را به طور خودکار ترسیم می کند تا معامله گران فارکس بتوانند با بهترین قیمت خرید و فروش کنند.

توضیحات

اندیکاتور کانال کشی زیگزاگ ZigZag برای متاتریدر 5 به طور خودکار کانالی را در اطراف نشانگر کلاسیک ZigZag برای متاتریدر  شناسایی و ایجاد می کند. خط زیگ زاگ یک خط مستقیم است، در حالی که حرکت قیمت لزوماً یک خط مستقیم نیست و می تواند بر اساس عرضه و تقاضا در نوسان باشد. در نتیجه معامله گران فنی فارکس می توانند از کانال برای ورود و خروج از بازار استفاده کنند.

این اندیکاتور خطوط را ترسیم می کند و اندازه پیپ های هر حرکت زیگزاگ را اندازه می گیرد. معامله گران جدید و با تجربه می توانند به راحتی از این اندیکاتور استفاده کنند.

این اندیکاتور در تمام نمودارهای قیمت درون روزی و همچنین نمودارهای قیمت روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می کند و هم برای اسکالپرها و هم برای معامله گران کوتاه مدت و بلندمدت مناسب است.

اندیکاتور کانال کشی زیگ زاگ برای سیگنال های معاملاتی MT5

اندیکاتور کانال کشی

نمودار کندل AUDCHF M30 در بالا اندیکاتور کانال کشی ZigZag را برای MT5 در حال کار نشان می دهد. نشانگر خط زیگزاگ را به رنگ بنفش و کانال ها را به رنگ آبی و صورتی نمایش می دهد. معامله گران فارکس می توانند در این مورد از قوانین معامله کانال و قوانین معاملاتی زیگ زاگ استفاده کنند.

اگر خط زیگ زاگ معکوس شود و به سمت بالا حرکت کند، نشان دهنده روند صعودی بازار است. بنابراین، معامله گران می توانند با معامله خرید با یک حد ضرر کمتر از نوسان قبلی وارد بازار شوند. به طور مشابه، خط زیگزاگ نزولی نشان دهنده روند نزولی قیمت است.

با این حال، معامله گران می توانند از اندیکاتور کانال کشی ZigZag برای تعیین بهترین نقاط ورودی استفاده کنند. در یک خط زیگزاگ صعودی، معامله گران می توانند منتظر بمانند تا قیمت به کانال پایین تر حرکت کند و با قیمت بهتر وارد شود. به همین ترتیب، یک ورودی در یک خط نزولی زیگزاگ و یک ورودی فروش از یک خط کانال زیگزاگ بالایی، قیمت ورودی بسیار بهتری را ارائه می دهد.

نتیجه

اندیکاتور کانال کشی ZigZag برای معامله گران فارکس که از ZigZag برای تجزیه و تحلیل فنی نمودارهای قیمت استفاده می کنند بسیار مفید است.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور کانال

ExtDepth: حداکثر تعداد میله ها را برای شمارش اوج و پایین قیمت جدید تنظیم کنید.

ExtDeviation: چند میله را برای بررسی قیمت جدید بالاتر-بالا و پایین تر-پایین تنظیم کنید.

ExtBackup: مقدار را برای تعیین تعداد نوارهایی که نشانگر برای تشخیص نقاط معکوس روند بررسی می کند، تغییر دهید.

شماره شاخص اول اوج (0،1،2،3…): اولین عدد پیک را انتخاب کنید (نحوه محاسبه).

سپس می توانید تنظیمات نمایشگر مانند رنگ ها و ضخامت خطوط زیگزاگ و کانال ها را مشاهده کنید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه