اندیکاتور نوسانات بازار VQ ZeroLine یکی از بهترین اندیکاتورهای نوسان گیری برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور نوسانات بازار VQ ZeroLine

اندیکاتور نوسانات بازار VQ ZeroLine یکی از بهترین اندیکاتورهای نوسانی در بازار فارکس است. همچنین به عنوان یک شاخص معاملاتی روند عمل می کند. نحوه گنجاندن اندیکاتور نوسانات بازار در تحلیل تکنیکال خود را در اینجا بیاموزید.

توضیحات

اندیکاتور نوسانات بازار VQ ZeroLine برای متاتریدر 4 و 5 هم یک شاخص معاملاتی روند و هم یک شاخص برای شناسایی نوسانات بازار است. روند قیمت را با دو رنگ قرمز و سبز نشان می دهد. خط سبز نشان می دهد که بازار در یک روند صعودی است، در حالی که خط قرمز نشان دهنده روند نزولی است. و در مورد بحث نوسانات آن، هر چه این خط از خط صفر دورتر باشد، میزان بیشتری نوسان در بازار وجود دارد.

این اندیکاتور با شاخص کیفیت نوسانات که توسط توماس استریدزمن ابداع شد متفاوت است. اما اندیکاتور نوسانات قیمت VQ ZeroLine با نشانگر منبع خود در میزان حساسیت زیاد متفاوت نیست.

به اندازه نشانگر منبع سیگنال نمی دهد و در نتیجه در برابر شکست های کاذب مقاومت بیشتری دارد. از مقادیر Open High Low Close یک میانگین متحرک وزنی برای استخراج مقادیر آن استفاده می کند. با این حال، از جنبه نزولی، اندیکاتور نوسانات بازار می تواند در واکنش به تغییرات قیمت کند باشد.

نحوه معامله با استفاده از اندیکاتور نوسانات بازار VQ ZeroLine

راه معامله فارکس با استفاده از اندیکاتور نوسان گیری VQ ZeroLine برای متاتریدر 4 و 5  این است که سیگنال ها را دنبال کنید. زمانی که خط از قرمز به سبز تبدیل شد، وارد موقعیت خرید شوید…

نحوه کار اندیکاتور نوسان گیری Volatility Quality

… و زمانی که خط از سبز به قرمز تبدیل شد وارد موقعیت فروش شوید.

اسیلاتور نوسانات قیمت Volatility Quality

این سیگنال های داده شده با زمانی که خط از خط صفر می گذرد همزمان می شود.

مدیریت معامله با اندیکاتور نوسانگیری VQ ZeroLine

انجام ورودی های معامله با اندیکاتور نوسان گیری VQ ZeroLine تنها بخشی از معادله با آن است. بخش دیگر، دانستن نحوه تنظیم حد ضرر و زیان و کسب سود با اندیکاتور است.

برداشت سود

برای تنظیم سطوح سود با استفاده از اندیکاتور، در ابتدای سیگنال های جدید ارائه شده توسط اندیکاتور از معاملات خارج شوید. به عنوان مثال، هنگامی که اندیکاتور نوسانگیری از رنگ سبز به قرمز تغییر میکند، از تمام موقعیت های خرید خارج شوید. و هنگامی که نشانگر از قرمز به سبز می شود، از تمام موقعیت های فروش خارج شوید.

حد ضرر

یک راه برای تنظیم سطح حد ضرر این است که قبل از اینکه اندیکاتور نوسانات بازار VQ ZeroLine سیگنالی بدهد، آخرین بالا یا پایین را قبل را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، بالاترین قله اخیر را پس از تغییر اندیکاتور از صعودی به نزولی یادداشت کنید و حد ضرر خود را بالاتر از آن قرار دهید.

این روش مبتنی بر این ایده است که برای اینکه یک روند نزولی در یک بازار مالی اتفاق بیفتد، باید سطوح پایین‌تر و قله های پایین‌تر وجود داشته باشد. و برای یک روند صعودی، باید قله های بالاتر و پایین های بالاتر وجود داشته باشد.

شما همچنین می توانید از این روش تنظیم حد ضرر برای فیلتر کردن معاملات خود استفاده کنید. اگر متوجه شدید که بالاترین یا پایین ترین قلهو دره اخیر بسیار دور از سیگنال جدید است، میتواند نشانه ای برای عدم پذیرش آن معامله باشد. دلیل این امر این است که ممکن است قبل از اینکه شما پیپ های کافی از معامله بگیرید، شتاب و نوسان بازار تمام شده باشد.

اندیکاتور نوسانات بازار VQ ZeroLine برای چه کسانی بهتر است؟

اندیکاتور نوسانات بازار VQ ZeroLine برای هر معامله گر فارکس بهترین است. استفاده از آن آسان است و قبل از اعمال آن در معامله خود به دانش فنی نیاز ندارد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در MT4:

تنظیمات در متا 4

Price Smoothing: این گزینه تعیین می کند که سیگنال های اندیکاتور چقدر فرار هستند. عددی بالاتر از تنظیم پیش‌فرض، 15، سیگنال‌های روان‌تر و کمتر فرّار می‌دهد. هر چیزی پایین تر سیگنال های فرار بیشتری می دهد.

روش هموارسازی قیمت: تنها سه روش هموارسازی در شاخص نوسانات فارکس وجود دارد (1،2، و 3). تنظیم گزینه روی 2 صاف ترین خطوط را با کمترین سیگنال ارائه می دهد و برای دنبال کردن روندهای اصلی بهترین است. 1 و 3 سیگنال های مکررتری می دهند و به اندازه 2 صاف نیستند.

فیلتر: فیلر تقریباً همان کار دو مورد دیگر را انجام می دهد. فیلتر را روی اعداد بالاتر تنظیم کنید تا نشانگر صاف شود و سیگنال های کمتری دریافت شود.

 

تنظیمات در MT5:

تنظیمات در متا 5

دوره هموارسازی قیمت: این گزینه تعیین می‌کند که سیگنال‌های اندیکاتور چقدر فرار هستند. عددی بالاتر از تنظیم پیش‌فرض، 15، سیگنال‌های روان‌تر و کمتر فرار می‌دهد. هر چیزی پایین تر سیگنال های فرار بیشتری می دهد.

روش هموارسازی قیمت: تنها سه روش هموارسازی در شاخص نوسانات فارکس وجود دارد (1،2، و 3). تنظیم گزینه روی 2 صاف ترین خطوط را با کمترین سیگنال ارائه می دهدو برای دنبال کردن روندهای اصلی بهترین است. 1 و 3 سیگنال های مکررتری می دهند و به اندازه 2 صاف نیستند.

فیلتر (% از ATR): فیلر تقریباً همان کار دو مورد دیگر را انجام می دهد. فیلتر را روی اعداد بالاتر تنظیم کنید تا نشانگر صاف شود و سیگنال های کمتری دریافت شود.

 

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه