اندیکاتور پیوت ( Pivot Indicator ) برای تشخیص نقاط بازگشت در متاتریدر 5

اندیکاتور پیوت برای متاتریدر 5 Pivot Indicator

اندیکاتور پیوت برای متاتریدر 5 به معامله گران کمک می کند تا نقاط بازگشت قیمت و مکان هایی را که به طور موثر معاملات انجام میشود را شناسایی کنند.

توضیحات

سطوح حمایت و مقاومت فارکس سطوح اساسی هستند که همه معامله گران فنی باید با آن آشنا بوده و آن  را درک کنند. به همان اندازه که این سطوح مهم هستند، بسیاری از معامله گران فنی، به ویژه مبتدیان، شناسایی آنها را دشوار می دانند.مشکل قرارگیری دقیق سطوح حمایت و مقاومت کلیدی با استفاده از اندیکاتور پیوت Pivot برای متاتریدر 5 حل شده است.

معرفی اندیکاتور پیوت برای متاتریدر 5 (Pivot Indicator)

اندیکاتور پیوت Pivot برای متاتریدر 5  سطوحی را نشان می دهد که ممکن است در آن تغییر قیمت رخ دهد. این اندیکاتور شامل 7 سطح افقی در نمودار است که سطوح حمایت و مقاومت بالقوه ای را نشان میدهد که در آن حرکت قیمت می تواند تغییر کند.

سطوح در نمودار زیر نشان داده شده است.

اندیکاتور پیوت Pivot

همانطور که در نمودار بالا مشاهده میکنید R1، R2 و R3 به ترتیب اولین، دوم و سومین سطوح مقاومت هستند و S1، S2 و S3 به ترتیب اولین، دوم و سومین سطوح حمایتی هستند.

خط PP (خط افقی زرد) خط نقطه پیوتی ما است و بین ناحیه مقاومت و حمایت دیده می شود.

اندیکاتور پیوت برای متاتریدر 5 همچنین نقاط میانی یا سطوح میانی را بین نقطه پیوتی و مناطق حمایت و مقاومت ترسیم می کند.

محاسبه شاخص پیوتی با استفاده از باز، کم، زیاد و بسته کندل جلسه قبلی انجام می شود.

نقطه پیوتی (PP) = (close + high + low)/3.

سایر سطوح حمایت و مقاومت از Pivot Point محاسبه می شوند.

مقاومت اول (R1) = (2 X PP) – کم.

مقاومت دوم (R2) = PP + (بالا – کم).

مقاومت سوم (R3) = زیاد + 2 (PP – کم).

حمایت اول (S1) = (2 X PP) – بالا.

حمایت دوم (S2) = PP – (بالا – کم).

حمایت سوم (S3) = کم – 2 (بالا – PP).

یکی از مزایای استفاده از اندیکاتور پیوت برای متاتریدر 5  این است که به طور موثر به معامله گران فنی کمک می کند تا مناطق حمایتی و مقاومتی بالقوه را شناسایی کنند.

همچنین، بر خلاف بسیاری از اندیکاتورهای فنی ذهنی، این اندیکاتور عینی است و همه معامله گران از روش یکسانی برای محاسبه آن استفاده می کنند.

این اندیکاتور به ویژه برای معامله گران کوتاه مدت (معامله گران روزانه) و اسکالپرها مفید است تا از تغییرات و نوسانات جزئی قیمت بهره ببرند.

کارشناسان فارکس و بازیگران بازار نیز از این اندیکاتور برای شناسایی نقاط محوری بالقوه استفاده می کنند.

نحوه استفاده از اندیکاتور پیوت برای متاتریدر 5 ( Pivot)

اندیکاتور پیوت Pivot برای MT5 می تواند توسط معامله گران الگوی شکست و محدوده  رنج استفاده شود.معامله گران محدوده رنج می توانند از این اندیکاتور برای تعیین سطوح برگشتی و انجام معاملات خرید یا فروش استفاده کنند.

اساسا، مانند سطوح حمایت و مقاومت معاملاتی، S1، S2 و S3 سطوح خرید بالقوه هستند، در حالی که R1، R2 و R3 سطوح فروش بالقوه هستند.

علاوه بر این، معامله‌گران بریک‌آوت نیز می‌توانند از این اندیکاتور برای شناسایی مناطق مهم برای شکستن سطوح  قبل از انجام معاملات استفاده کنند.

شکست خطوط R1، R2 و/یا R3 نشان می دهد که شتاب خرید بالا است و بازار صعودی است. در این صورت می توان پس از تفکیک این سطوح، سفارش خرید باز کرد.

بنابراین در مقابل ،شکست S1، S2 و/یا S3 سیگنالی است که فشار فروش بالا را نشان میدهد و بازار به شدت نزولی است. پس از شکسته شدن هر یک از این سطوح، می توان سفارش فروش را ثبت کرد.

علاوه بر قرار دادن سفارشات خرید و فروش، Pivot می تواند به عنوان سطوح حد سود و حد ضرر نیز استفاده شود. این نشانگر باید با الگوهای شمعدانی برای گرفتن بهترین نتایج استفاده شود.

نتیجه

اندیکاتور پیوت برای متاتریدر 5 به معامله‌گران کمک می‌کند تا نقاط محوری کلیدی و مکان‌هایی را برای انجام معاملات موثر هستند را شناسایی کند. همچنین می توان از آن برای تعیین سطوح سود و  ضرر در حین معامله استفاده کرد.

ما به شما توصیه میکنیم که استفاده از این اندیکاتور را با شاخص های دیگر مانند RSI، MACD و غیره استفاده کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

نشانگر Pivot هیچ پارامتری برای تغییر ندارد.

 

 

دیدگاه ها و نظرات

4.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه