دانلود اندیکاتور جریان نقدینگی Money Flow Index (MFI) برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور جریان نقدینگی MFI

اندیکاتور جریان پول برای متاتریدر 4 و 5 Money Flow Index (MFI) سیگنال های معاملاتی فارکس را بر اساس اشباع خرید و اشباع فروش و همگرایی، واگرایی نشان می دهد.

توضیحات

اندیکاتور جریان نقدینگی Money Flow Index ( MFI ) برای متاتریدر 4 و 5 ، جریان نقدینگی و پول به داخل و خارج از یک ابزار معاملاتی را نشان می دهد. این اندیکاتور از حجم معاملات به عنوان یک پارامتر کلیدی استفاده می کند. این اندیکاتور یک اسیلاتور است و شبیه RSI کلاسیک ( شاخص قدرت نسبی) است.

از آنجایی که این اندیکاتور یک اسیلاتور و نوسان ساز است، سیگنال های معاملاتی فارکس بر مبنای اشباع خرید و فروش را ایجاد می کند و علاوه بر این ، این اندیکاتور سیگنال های معاملاتی خرید و فروش مبتنی بر همگرایی و واگرایی هم تولید می کند. بنابراین، معامله گران فارکس می توانند از معامله هر دو استراتژی تکنیکال سود ببرند.

این اندیکاتور برای معامله گران مبتدی و حرفه ای فارکس مناسب است. معامله گران  تازه کار می توانند از سیگنال های معاملاتی خرید و فروش ایجاد شده در سطوح اشباع خرید و فروش سود ببرند. و از طرف دیگر معامله‌گران حرفه ای می‌توانند از معامله همگرایی و واگرایی سود ببرند و استراتژی‌های معاملاتی پیچیده فارکس را با آن  اعمال کنند.

این اندیکاتور در تمام تایم فریم های درون روزی و همچنین نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می کند.

استراتژی معاملاتی با اندیکاتور جریان نقدینگی Money Flow Index (MFI)

اندیکاتور mfi

نمودار بالا اندیکاتور جریان نقدینگی برای متاتریدر را در عمل نشان می دهد. اندیکاتور یک نوسانگر است و مقادیر را با یک خط آبی رسم می کند. علاوه بر این، نشانگر سطح بالای 80 و سطح پایین 20 را هم در خود دارد و آن را در یک پنجره نشانگر جداگانه نمایش می دهد.

این اندیکاتور یک نوسان ساز است و معامله گران فارکس سطوح 80 را به عنوان سطح خرید بیش از حد و سطح 20 را به عنوان سطح فروش بیش از حد در نظر می گیرند. بنابراین، معامله‌گران فنی می‌توانند استراتژی‌های معاملاتی خرید و فروش بیش از حد را مشابه سایر اسیلاتورها اعمال کنند.

اگر اندیکاتور به سطح خرید بیش از حد یا اشباع خرید 80 معامله گران برسد، باید انتظار داشته باشند که قیمت معکوس شود و نزولی گردد. بنابراین، معامله‌گران می‌توانند وارد معامله SELL  با حد ضرر بالاتر از نوسان قبلی شوند. بهترین نقطه برداشت سود این است که منتظر باشید تا قیمت ها به شرایط فروش بیش از حد برسد.

به طور مشابه، اگر اندیکاتور به سطح فروش بیش از حد 20 برسد، معامله گران باید قیمت را صعودی پیش بینی کنند. بنابراین  می توانند با ورود به یک موقعیت خرید با حد ضرر زیر نوسان پایینی قبلی وارد بازار شده و در سیگنال مخالف آن از معامله خارج شوند.

استراتژی معاملاتی همگرایی و واگرایی با اندیکاتور MFI

همگرایی و واگرایی با اندیکاتور جریان نقدینگی MFI

نمودار بالا EURJPY H4 سیگنال های معاملاتی همگرایی و واگرایی را نشان می دهد. این اندیکاتور MFI بهترین سیگنال های معاملاتی را ارائه می دهد زیرا عدم تطابق مقادیر قیمت و اندیکاتور به طور مکرر اتفاق می افتد و با قله ها همزمان می شود. بنابراین، معامله گران فنی فارکس می توانند استراتژی های معاملاتی واگرایی و همگرایی را اعمال کنند.

اگر قیمت همچنان قله های بالاتر بزند در حالی که اندیکاتور به قله های پایین تر میرسد، نشان دهنده بازگشت احتمالی قیمت از صعودی به نزولی است. بنابراین، معامله‌گران فارکس می‌توانند با حد ضرر بالاتر از نوسان قبلی، وارد موقعیت فروش شوند.

به طور مشابه، اگر قیمت به پایین‌ترین حد خود برسد یعنی LL بزند، در حالی که اندیکاتور یک پایین بالاتریا HL  ایجاد کند، نشان‌دهنده برگشت قیمت از نزولی به صعودی است. بنابراین، معامله‌گران می‌توانند وارد موقعیت خرید شوند و با حد ضرر پایینتر از نوسان قبلی وارد بازار شوند.

نتیجه

اندیکاتور MFI برای متاتریدر 4 و 5  سیگنال های معاملاتی فنی را به روش های مختلف ارائه می دهد. با این حال، برای بهترین نتایج، در شرایط اشباع خرید و فروش و همگرایی و واگرایی با اندیکاتور MFI  باید با استفاده از پرایس اکشن و شاخص‌های فنی اضافی تأیید شود.

این اندیکاتور سیگنال های بازگشتی را ارائه می دهد که میتواند مستعد سیگنال های نادرست باشد. پس به همین منظور  باید با سایر ابزارهای فنی و حمایت و مقاومتها، کانال ها و خطوط روند تأیید شوند. و در پایان، معامله گران فارکس می توانند این اندیکاتور MFI را به صورت رایگان دانلود کرده و به راحتی نصب کنند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متاتریدر 4:

تنظیمات در متا4

ExtMFIPeriod: دوره مورد استفاده برای محاسبه نشانگر.

 

تنظیمات در متاتریدر 5:

تنظیمات در متا 5

دوره: دوره مورد استفاده برای محاسبه نشانگر.

ولوم ها: تیک ولوم یا صدای واقعی.

 

 

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه