اندیکاتور جلسات بازار فارکس Market Sessions برای متاتریدر۴

اندیکاتور جلسات بازار فارکس

اندیکاتور سشن بازار Market Sessions برای MT4. جلسات بازار معاملات فارکس را به صورت جداگانه و قیمت بالا و پایین جلسه قبل ترسیم می کند.

توضیحات

اندیکاتور جلسات بازار فارکس برای متاتریدر 4  بنام Market Sessions سشن های معاملاتی یک روز را در خطوط عمودی نمایش می دهد. علاوه بر این، قیمت باز شدن جلسه فعلی بازار و بالا و پایین جلسه معاملاتی قبلی را نشان می دهد.

علاوه بر این، سشن معاملات آتی را در نمودار قیمت نشان می دهد. بنابراین معامله گران فارکس می توانند روند قیمت صعودی یا نزولی را در جلسات بازار به طور مستقل شناسایی کرده و بر اساس آن خرید یا فروش کنند.

هر جلسه معاملاتی از نظر ماهیت روند، نوسان قیمت و حجم معاملات ویژگی های خود را دارد. این اندیکاتور می تواند توسط معامله گران مبتدی و پیشرفته فارکس برای اعمال استراتژی های معاملاتی فنی مختلف در هر جلسه بازار استفاده شود.

این نشانگر را می توان برای تمام فریم های زمانی نمودار اعمال کرد. نمودار قیمت پایینتر از بازه‌های زمانی M15 بهترین تایم برای معامله است. تایم فریم های بالاتر خطوط را در مجاورت هم و  خیلی نزدیک نشان میدهد.البته در چنین حالتی، معامله گران می توانند خطوط جلسات بازار خاصی را که مد نظرشان نیست برای وضوح بهتر غیرفعال کنند.

نحوه معامله با اندیکاتور جلسات بازار فارکس Market Sessions برای متاتریدر۴

اندیکاتور جلسات بازار فارکس

نمودار قیمت GBPUSD M15 فوق، اندیکاتور جلسات بازار برای متاتریدر 4 در عمل نشان می دهد. این اندیکاتور جلسه معاملاتی بازار توکیو را به رنگ آبی آسمانی، سیدنی به رنگ خاکستری، لندن در رنگ سرخابی و نیویورک را به رنگ طلا ترسیم می کند.

این اندیکاتور این جلسات بازار را به صورت خطوط نقطه چین عمودی ترسیم می کند. علاوه بر این، این اندیکاتور قیمت بازشدن جلسه فعلی بازار و جلسه معاملات آتی را به صورت خاکستری ترسیم می کند.همچنین، این اندیکاتور بالا و پایین محدوده بازار قبلی را به رنگ خاکستری نشان می دهد.

در واقع، این اندیکاتور برای معامله گران فارکس که فقط در یک جلسه بازار خاص معامله می کنند، مناسب است. به طور کلی، شکست در بالای  جلسه قبل نشان دهنده ادامه روند صعودی است. در این حالت، معامله‌گران می‌توانند با قرار دادن حد ضرر پاینتر از  سطح جلسه قبل، وارد یک موقعیت خرید شوند و با نسبت ریسک به پاداش خوب، سود کسب کنند.

از سوی دیگر، شکست یک جلسه قبلی ممکن است نشان دهنده ادامه روند نزولی قیمت باشد. در این حالت، معامله‌گران می‌توانند یک معامله فروش با حد ضرر بالاتر از بالاترین سطح جلسه قبلی باز کنند و سود خود را با نسبت ریسک به پاداش خوب ثبت کنند.

پیشنهاد مطالعه: همبستگی جفت ارز چیست؟ انواع همبستگی جفت ارزها یا کرولیشن

نتیجه

در واقع، اندیکاتور جلسات بازار فارکس برای متاتریدر 4 برای معامله‌گرانی که ترجیح می‌دهند فقط جلسات معاملاتی خاصی را معامله کنند، بسیار مفید است. به طور کلی میتوان گفت ، بسیاری از استراتژی های معاملاتی فنی بر اساس قیمت بالا و پایین یک جلسه قبلی بازار است.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور جلسات بازار

سیدنی: زمان شروع جلسه سیدنی.

توکیو: زمان باز بازار توکیو.

لندن: زمان افتتاح بازار لندن.

نیویورک: زمان باز بازار نیویورک.

gmtSeverOffset: تفاوت زمان کارگزار و GMT.

showInIndicatorWindows: در پنجره نشانگر نمایش داده می شود.

showFutureSessions: خط جلسات معاملاتی را به آینده پیش بینی می کند.

showOpenPrice: نمایش قیمت باز جلسه.

showPreviousRange: در جلسات معاملاتی قبلی خط می کشد.

colourLabels: برچسب ها را رنگی نشان می دهد.

maxTimeframe: نشانگر خطوط را فقط تا این چارچوب زمانی نمودار نمایش می دهد.

tokyoColour: رنگ خط جلسه بازار توکیو.

sydneyColour: رنگ خط جلسه بازار جلسه سیدنی.

londonColour: رنگ خط معاملاتی لندن.

newYorkColour: رنگ خط جلسه بازار جلسه نیویورک.

futureSessionColour: رنگ خط جلسه معاملاتی آینده.

lineStyle: سبک خط.

 

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه