اندیکاتور واگرایی مکدی ( MACD Divergence ) برای متاتریدر 4

اندیکاتور واگرایی مکدی

اندیکاتور واگرایی MACD برای MT4 به معامله گران کمک می کند تا هرگونه واگرایی بین قیمت و اندیکاتور MACD را تشخیص دهند.

توضیحات

واگرایی در بازار فارکس بهترین ابزار برای شناسایی یک روند ادامه دار یا معکوس در آینده است. واگرایی زمانی اتفاق می‌افتد که نوسان‌گر و قیمت به روشی متفاوت حرکت می‌کنند.بهترین اسیلاتور برای استفاده برای تشخیص واگرایی، اسیلاتور مکدی(MACD) است.اندیکاتور MACD Divergence (واگرایی مکدی) برای MT4 به معامله گران کمک می کند تا هرگونه انحراف بین قیمت و MACD را تشخیص دهند. این نشانگر دارای هیستوگرام حجم و همچنین 12 EMA و 25 EMA است.

هیستوگرام حجم MACD قدرت و جهت روند را نشان می دهد. در نتیجه، EMA 12 و 25 MACD برای شناسایی روند معکوس استفاده می شود.

اندیکاتور واگرایی مکدی (MACD Divergence) می تواند واگرایی منظم و مخفی را تشخیص دهد. معامله گران حرفه ای از این اندیکاتور برای ورود به معاملات کم خطرتر و با ارزش تر استفاده می کنند. همچنین اندیکاتور واگرایی مکدی بهترین ابزار برای تشخیص زودهنگام تغییر یا ادامه روند است.

درباره اندیکاتور مکدی چیست بیشتر بخوانید.

نحوه تشخیص دایورجنس ها

واگرایی معمولاً به دو دسته تقسیم می شود : واگرایی منظم و واگرایی مخفی. یک واگرایی معمولی یا منظم  یک بازگشت روند را تشخیص می دهد در حالی که واگرایی پنهان سیگنالی برای ادامه روند را نشان می دهد.

واگرایی منظم صعودی: زمانیست که MACD  یک قله پایین‌تری را ایجاد می‌کند، در حالی که قیمت یک HH یا قله بالاتر را ایجاد می‌کند. برعکس، واگرایی منظم نزولی در MACD  یک دره بالاتر میسازد  در حالی که قیمت یک دره پایین تر را ایجاد می‌کند.

واگرایی پنهان صعودی باعث ایجاد MACD پایین‌تر جدید یا LL میسازد و قیمت یک HL  میسازد. و در نهایت، یک واگرایی پنهان نزولی، MACD بالاتری( HH ) را ایجاد می‌کند در حالی که قیمت یک بالاترین پایین‌تر(LH) ایجاد می‌کند.

برای درک بهتر واگرایی ها مقاله واگرایی چیست و چگونه عمل میکند؟ را مطالعه نمایید.

نحوه استفاده از اندیکاتور واگرایی مکدی

واگرایی منظم صعودی نشان دهنده پایان یک روند نزولی و شروع یک روند صعودی است. بنابراین، واگرایی منظم صعودی سیگنالی برای خرید است.

واگرایی منظم نزولی نشان دهنده شروع یک روند صعودی با پایان یافتن روند نزولی است. بنابراین، واگرایی منظم نزولی سیگنالی برای فروش است.

همچنین، واگرایی نزولی پنهان نشان دهنده ادامه روند صعودی است و میتواند سیگنالی برای خرید کردن باشد . نمودار EUR/USD H4 زیر نحوه ورود و خروج از معاملات را با استفاده از اندیکاتور MACD Divergence نشان می دهد.

نمونه اندیکاتور واگرایی مکدی

یک واگرایی پنهان صعودی بین قیمت و اندیکاتور بین 1 تا 9 مارس 2021 شکل گرفته است. این واگرایی با خطوط روند قرمز روی نمودار و اندیکاتور نشان داده شده.

بنابراین، اندیکاتور واگرایی مکدی نشان داد که یک روند صعودی قریب الوقوع است. همچنین، یک الگوی کندلی صعودی (اینگالفینگ)در 9 مارس 2021 تشکیل شد.

معامله خرید زمانی تایید شد که EMA سریع 12 از میانگین متحرک نمایی کُند 25 به سمت بالا عبور کرد. برای مدیریت ریسک، حد ضرر کمی پایین تر از نوسان اخیر (1.1823) قرار گرفته است.

معامله خرید زمانی بسته شده که EMA سریع 12 از میانگین متحرک نمایی کند 25 به سمت پایین عبور کرد. همچنین در نمودار، یک واگرایی نزولی منظم بین 4 تا 12 مارس 2021 شکل گرفت.

این واگرایی با خطوط روند سبز روی نمودار و اندیکاتور نشان داده شده است. بنابراین اندیکاتور نشان داد که یک روند نزولی قریب الوقوع است.

علاوه بر این، یک دوجی در 12 مارس 2021 تشکیل شد که نشان می‌دهد خریداران خسته شده‌اند. زمانی که EMA سریع 12 از میانگین متحرک نمایی کند 25 به سمت پایین عبور کرد، موقعیت فروش تایید شده.

برای مدیریت ریسک معامله  فروش، SL را کمی بالاتر از نوسان اخیر (1.2001) قرار میدهیم. در حدود 1.1823 می توان سیو سود کرد. معامله در حدود 1.1707 بسته شد (زمانی که EMA سریع 12 از میانگین متحرک نمایی کند 25 به سمت پایین عبور کرد).

درباره اندیکاتور چیست بیشتر بخوانید.

نتیجه

اندیکاتور واگرایی مکدی (MACD) برای MT4 به معامله گران فارکس کمک می کند تا اختلافات یا واگرایی های بین قیمت و MACD را تشخیص دهند. اندیکاتور واگرایی MACD را می توان به صورت انحصاری یا ترکیبی با سایر الگوهای قیمت استفاده کرد.

بهتر است برای بهترین نتایج، معامله گران  از این اندیکاتور درتایمهای H1، H4 و تایم فریم های روزانه استفاده کنند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور MACD Divergence

اندیکاتور واگرایی macd دارای پارامترهای زیر در تنظیمات MT4 است.

Shift: تغییر نشانگر

Spread Div: تفاوت های پراکندگی.

نمایش نظرات: نظر را فعال کنید.

EMA سریع: دوره میانگین متحرک نمایی سریع

EMA آهسته: دوره میانگین متحرک نمایی آهسته.

سیگنال SMA: دوره متوسط ​​متحرک ساده سیگنال.

دیدگاه ها و نظرات

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه