تشخیص روند و سیگنال با اندیکاتور روبان میانگین متحرک ( MA Ribbon ) در متاتریدر5

اندیکاتور روبان میانگین متحرک MA Ribbon

اندیکاتور روبان میانگین متحرک برای MT5 ،یک تشخیص دهنده روند عالی بوده و سیگنال های خرید و فروش فارکس مبتنی بر فلش را در متقاطع MA ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور روبان میانگین متحرک ( MA Ribbon ) برای MT5 ترکیبی از دو میانگین متحرک است. هر دو میانگین متحرک یک نوار را بر اساس فاصله بین آنها تشکیل می دهند. متقاطع میانگین های متحرک به عنوان یک سیگنال معاملاتی عمل می کند.

این اندیکاتور با تغییر رنگ روبان، سیگنال های معاملاتی را بر اساس شرایط بازار صعودی و نزولی روی نمودار نشان می دهد. بنابراین، معامله گران  می توانند به راحتی سیگنال های معاملاتی را شناسایی کرده و بر اساس آن خرید و فروش کنند.

اندیکاتور یک ربان را در دو رنگ نمایش می دهد،که درک این برای معامله گران مبتدی فارکس آسان است تا از این اندیکاتور استفاده کنند. با این حال، معامله‌گران پیشرفته فارکس می‌توانند از این اندیکاتور برای تدوین استراتژی‌های معاملاتی فنی پیچیده خود استفاده کنند.

علاوه بر این، این اندیکاتور در تمام بازه های زمانی اعم از نمودارهای درون روزی و همچنین نمودارهای قیمت روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می کند. در نتیجه، این اندیکاتور برای اسکالپرها و همچنین معامله‌گران کوتاه‌مدت و بلندمدت مناسب است.

استراتژی معامله با اندیکاتور روبان میانگین متحرک (MA Ribbon)

نحوه کار اندیکاتور روبان میانگین متحرک

نمودار کندل استیک GBPUSD H1 بالا، اندیکاتور روبان میانگین متحرک برای MT5 را در عمل نشان می دهد.

اگر این اندیکاتور در نمودار قیمت از آبی به نارنجی تغییر کند، نشان دهنده شروع یک بازار صعودی است. بنابراین، معامله گران فارکس میتوانند یک معامله خرید با حد ضرر پایین تر از نوسان قبلی قرار دهند.

لازم است که بدانید این اندیکاتور هدف سود را بشما ارائه نمی کند،پس معامله گران می توانند با نسبت ریسک/ریوارد خوب که عموما حداقل با نسبت 1:2 است و یا با سیگنال معاملاتی مخالفی که توسط اندیکاتور داده شد از معامله خارج شده و سود خود را برداشت کنند.

به همین ترتیب، اگر شاخص از نارنجی به آبی در نمودار قیمت تغییر کند، نشان دهنده آغاز روند نزولی بازار است. بنابراین، معامله گران باید با موقعیت فروش وارد بازار شوند و حد ضرر را بالاتر از نوسان قبلی قرار دهند.

معامله گران می توانند از این اندیکاتور برای تشخیص روند در نمودار تایم فریم بالاتر استفاده کرده و جهت روند را تعیین کنند. و از نمودار تایم فریم پایین تر برای تعیین بهترین نقطه ورودی استفاده کنید.

در نتیجه، به معامله‌گر فنی فارکس کمک می‌کند تا روند  اصلی و زیربنایی را شناسایی کند و در مسیر آن بماند. ماندن در جهت روند، سیگنال های غلط را از بین می برد و سود معامله گر را افزایش می دهد.

نتیجه

اندیکاتور روبان میانگین متحرک برای متاتریدر5  از روش متقاطع میانگین متحرک برای تشخیص و  شناسایی جهت روند و شرایط بازار صعودی و نزولی استفاده می کند. علاوه بر این، سیگنال‌های خرید و فروش در نمودار به صورت تغییر رنگ واضح ظاهر می‌شوند و به راحتی قابل شناسایی و معامله هستند.

معامله گران میتوانند این اندیکاتور را در سایت تی پی چارت در کنار سایر اندیکاتورهای کاربردی دیگر برای پلتفرم متاتریدر5 دانلود و نصب نمایند و آن را در ترکیب با سایر اندیکاتورها برای استفاده در استراتژی های معاملاتی خود استفاده کرده تا بتوانند بهترین نتایج را در معاملات خود کسب نمایند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

MA1Period: دوره برای محاسبه میانگین متحرک 1.

روش MA1: روش محاسبه میانگین متحرک 1.

MA1Price: نوع قیمت برای میانگین متحرک 1.

MA2Period: دوره برای میانگین متحرک دوم.

روش MA2: روشی برای میانگین متحرک دوم.

MA2Price: نوع قیمت برای میانگین متحرک 2.

AlertOn: هشدارها را فعال می کند.

EmailOn: هشدارها را ایمیل می کند.

AlertOnClosedCandle: فقط پس از بسته شدن شمع هشدار می دهد.

ShowArrows: فلش های سیگنال معاملاتی را روی نمودار نمایش می دهد.

ArrowWidth: عرض فلش های سیگنال معاملاتی.

ArrowsUpColor: رنگ فلش بالا.

ArrowsDnColor: رنگ فلش رو به پایین.

گوشه: گوشه نمودار برای نمایش جهت روند.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه