اندیکاتور الگوی پروانه برای متاتریدر۴ بنام Butterfly Pattern

اندیکاتور الگوی پروانه Butterfly Pattern

بهترین اندیکاتور الگوی پروانه MT4 برای پیش بینی سطوح اصلاحی دقیق قیمت. الگوهای پروانه را در نمودارهای MTF نشان می دهد. موقعیت های خرید و فروش بکر را در بازار فارکس و سهام تعیین کنید.

توضیحات

اندیکاتور الگوی پروانه یک نشانگر الگوی هارمونیک خودکار MT4 است که به معامله گران روند و محدوده رنج کمک می کند تا سطوح نوسان قیمت ثابت را تشخیص دهند.

از نظر فنی، الگوی پروانه دارای نرخ موفقیت 87.4٪ تا 89.79٪ است که آن را به ابزاری قابل اعتماد و پذیرفته شده برای ارزیابی سیگنال های خرید و فروش در فارکس و سهام تبدیل می کند. حرکات قیمت را در پس‌زمینه نظارت می‌کند و هر زمان که یک الگوی پروانه‌ای کامل را تشخیص داد، سیگنال‌های حرکت صعودی/نزولی را ترسیم می‌کند.

با توجه به بررسی ما، اندیکاتور الگوی پروانه با همه ی تایم فریم های متاتریدر 4 مطابقت خوبی دارد. در نهایت، این الگو در شناسایی سیگنال‌های معاملاتی هم برای معامله‌گران  درون روزی و هم برای معامله‌گران روزانه فوق‌العاده عمل می‌کند.

نحوه استفاده از اندیکاتور الگوی پروانه در MT4

Butterfly Pattern اندیکاتور الگوی پروانه

الگوی پروانه یک ساختار قیمتی چهار موجی است. نقطه X تا A اولین موج ساختار هارمونیک است. B اولین نقطه اصلاح است. در مرحله بعد، قیمت به C افزایش می یابد اما به یک موقعیت نزولی بیشتر عقب می نشیند. جهت موج اول (XA) حالت صعودی یا نزولی را تعیین می کند.

مهمترین مزیت اندیکاتور این است که شما مجبور نیستید امواج قیمت را به صورت دستی تجزیه و تحلیل کنید.زیرا که به طور خودکار ساختارهای قیمت بالقوه را شناسایی می کند و سیگنال های خرید و فروش را با استفاده از فلش های ساده ترسیم می کند.

هر زمان که هشدار پیکانی می بینید، سایر الگوهای پرایسی مانند الگوهای کندلی یا حمایت/مقاومت را برای تصمیم گیری دقیق معاملاتی در نظر بگیرید.

نتیجه

اندیکاتور الگوی پروانه یکی از بهترین ابزارهای MT4 برای تشخیص الگوهای بازگشت روند دقیق است و کل ساختار قیمت را در نمودار اصلی خراش نمی دهد. در نتیجه، کاربران آن، فضای کافی برای اضافه کردن سایر ابزارهای قیمتی در کنار استراتژی‌های معاملاتی خروجی خود دارند. مبتدیانی که در تلاش برای تشخیص الگوهای هارمونیک دقیق هستند ممکن است این شاخص را در معاملات فارکس و سهام بسیار مفید بدانند.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور الگوی پروانه

ExtDepth – هنگام تشخیص الگوی پروانه، حساسیت نشانگر را تعیین کنید.

ExtDeviation – مقدار انحراف را نسبت به نوسانات بازار تنظیم کنید.

Extbackstep – حداقل تعداد میله های مورد نیاز برای تشکیل الگوی پروانه.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه