اندیکاتور رسم خودکار فیبوناچی اصلاحی ( Auto Fibonacci Retracement ) برای متاتریدر 4

اندیکاتور فیبوناچی Auto Fibonacci Retracement

این اندیکاتور یک ابزار عالی برای ترسیم خودکار سطوح فیبوناچی اصلاحی در نمودار متاتریدر 4 است . این شاخص مناسب برای تشخیص ورود و خروج از معامله میباشد . دانلود رایگان

توضیحات

یکی از ابزارهای مفید برای تحلیل تکنیکال ، فیبوناچی اصلاحی است. اگر با اصطلاح فیبوناچی آشنا نیستید، نگران نباشید ،میتوانید برای آشنایی کامل تر با فیبوناچی مقاله مربوط به آن را با عنوان  نحوه معامله با فیبوناچی و سطوح مورد استفاده آن در بازار را در سایت ما مطالعه نمایید.

در اصل، این ابزار از یک دنباله فیبوناچی استفاده می کند که شامل 0،1،1،2،3،5،8، 13 و غیره است. وقتی اعداد فیبوناچی را با اعداد مجاور تقسیم می کنید، نسبت های فیبوناچی را بدست می آورید.

اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی این نسبت ها را در نمودار قیمت ترسیم می کند. در اصل، شما باید قبل از ترسیم نشانگر، بالا و پایین های قیمت در نمودار را شناسایی کنید.شاید شناسایی این قله و دره ها برای بسیاری از افراد و معامله گران کار دشواری باشد و احتمال اشتباه در ان زیاد است بخصوص اگر با اندیکاتور فیبو آشنایی نداشته باشید.

خوشبختانه برای راحتی کار، ما اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی خودکار Auto Fibonacci Retracement را برای متاتریدر 4 به شما معرفی میکنیم. همانطور که از نام آن پیداست، نشانگر به طور خودکار سطوح فیبوناچی را روی نمودار ترسیم می کند.

بالا و پایین نمودار را برای شما مشخص می کند. این بدان معنی است که شما مجبور نیستید دو نقطه را به صراحت تعیین کنید.

بهترین بخش این است که، اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی خودکار Auto Fibonacci Retracement  را می توان در تمام تایم فریم های زمانی و همه ی جفت ارزها استفاده کرد.

نحوه عملکرد اندیکاتور فیبوناچی خودکار Auto Fibonacci Retracement

اندیکاتور فیبوناچی خودکار سطوح اصلاحی را بین 0 تا 100 درصد ترسیم می کند. اگر بازار نزولی باشد، صفر در بالا و 100 درصد در پایین است و بالعکس. اساساً، پس از رسیدن به بالاترین سطح جدید، بازار تمایل دارد تا به سطوح مختلف اصلاحی فیبوناچی برگشت یا پولبک کند.

فرض کنید که انتظار می رود روند صعودی تا سطح فیبوناچی 38.2 درصد بازگردد. کافی است منتظر بمانید تا بازار 38.2 درصد به سمت بازار عقب نشینی کند و یک موقعیت خرید قرار دهید. می توانید استاپ لاس را زیر نوسان کم یا زیر 50 درصد سطح فیبوناچی قرار دهید. برای استراتژی خروج، می توانید سود  را در سطح بالاتر فیبو یا مقاومت بعدی قرار دهید.

در بسیاری از موارد، قیمت تا 50 درصد سطح فیبوناچی حرکت می کند. با این حال، 61.8٪ مورد علاقه اکثر معامله گران است زیرا عقب نشینی گسترده ای را ارائه می دهد. سطح 78.6 درصد نیز نقطه بازگشت عالی را ارائه می دهد، البته بسیار نادیده گرفته شده است.

علاوه بر پولبک قیمت معاملات، سطوح فیبوناچی سطوح سود بهینه و بالایی را هنگام سوار شدن به روند ارائه می دهند. به عنوان مثال، اگر یک روند صعودی در حال پولبک است، می توانید یک پوزیشن فروش با سود برداشتی در سطح 68.1 درصد باز کنید.

یک مثال از اندیکاتور رسم خودکار فیبوناچی اصلاحی

مثال با اندیکاتور فیبوناچی

نمودار بالا حرکت قیمت دلار آمریکا در برابر ین ژاپن را در بازه زمانی 30 دقیقه نشان می دهد. اصلاح قیمت جفت ارز از سطوح 38.2% و 50% عبور می کند. با این حال، زمانی که به 61.8٪ رسید، قبل از از سرگیری روند صعودی، قیمت به سطح 38.6٪ بازگشت.

بسته به سبک معاملاتی خود، می توانید در یک روند نزولی با حد ضرر پایینتر از نوسان اخیر وارد موقعیت خرید شوید. نقاط خروجی ایده آل 78.6% سطح یا 100% سطح فیبوناچی است که با منطقه حمایتی بعدی همزمان است. برخی از معامله گران نیز از بسط فیبوناچی برای کسب سود استفاده می کنند.

نتیجه

اندیکاتور فیبوناچی خودکار Auto Fibonacci Retracement معامله گران فنی را قادر می سازد تا سطوح فیبوناچی را به راحتی ترسیم کنند.این شاخص به خودی خود سیگنال ورود و خروج  ارائه نمی دهد. با این حال، سطوح فیبوناچی نقاط ورود و خروج عالی را برای شما فراهم می کند. بنابراین، توصیه می شود از نشانگر در ترکیب با ابزارهای دیگر برای ایجاد تلاقی استفاده کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

رنگ فیبو: این رنگ سطوح فیبوناچی است. رنگ پیش فرض زرد است.

Fibo Width: این ویژگی به شما اجازه می دهد تا ضخامت خطوط سطح فیبوناچی را تغییر دهید.

سبک فیبو: سبک فیبوناچی به شما امکان می دهد نوع خط را تغییر دهید. این بدان معنی است که می توانید خطوط نقطه چین یا یکپارچه را انتخاب کنید.

Unretraced Zone Color: این رنگ ناحیه برگشت احتمالی است. رنگ پیش فرض سبز است).

Show Unretraced Zone : این به شما امکان می دهد رنگ آمیزی ناحیه اصلاح را فعال یا غیرفعال کنید. مقدار واقعی رنگ را فعال می کند در حالی که false رنگ را غیرفعال می کند.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه