اندیکاتور رسم خودکار فیبوناچی ( Auto Fibo Indicator ) برای متاتریدر 5

یک ابزار عالی برای ترسیم سطوح فیبوناچی به راحتی. اندیکاتوری مناسب برای ورود و خروج به یک معامله کامل.

توضیحات

یکی از ابزارهای مفید برای تحلیل تکنیکال فیبوناچی اصلاحی است. اگر با اصلاح فیبوناچی آشنا نیستید، نگران نباشید. در اصل، این ابزار از یک دنباله فیبوناچی استفاده می کند که شامل 0،1،1،2،3،5،8، 13 و غیره است. وقتی اعداد فیبوناچی را با اعداد مجاور تقسیم می کنید، نسبت های فیبوناچی را بدست می آورید. اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی خودکار Auto Fibo این نسبت ها را در نمودار قیمت شما ترسیم می کند.

در اصل، قبل استفاده از این اندیکاتور شما باید بالا و پایین های نمودار را شناسایی میکردید. خوب قطعا، شناسایی قله ها و دره ها در نمودار می تواند یک کار مشکل باشد و این مشکل دو چندان میشود اگر مبتدی بوده و با اندیکاتور فیبوناچی آشنایی نداشته باشید.

خوشبختانه، ما اندیکاتور رسم خودکار سطوح فیبوناچی  Auto Fibo را برای متاتریدر 5  با دانلود رایگان در این قسمت قرار داده ایم . همانطور که از نام آن پیداست، اندیکاتور به طور خودکار سطوح فیبو را روی نمودار ترسیم می کند. بالا و پایین نمودار را برای شما مشخص می کند. این بدان معنی است که شما مجبور نیستید دو نقطه را به سختی تعیین کنید.

بهترین بخش این است که،اندیکاتور فیبوناچی خودکار را می توانید در تمام فریم های زمانی و جفت ارزها استفاده کرد.

اندیکاتور فیبوناچی خودکار Auto Fibo چگونه کار می کند؟

فیبوناچی خودکار سطوح اصلاحی را بین 0 تا 100 درصد ترسیم می کند. اگر بازار نزولی باشد، صفر در بالا و 100 امتیاز در پایین است و بالعکس. اساساً، پس از رسیدن به بالاترین سطح جدید، بازار تمایل دارد تا به سطوح مختلف اصلاح فیبوناچی حرکتی داشته باشد .

فرض کنید که انتظار می رود روند صعودی تا سطح فیبوناچی 38.2 درصد بازگردد و اصلاح کند. کافی است منتظر بمانید تا بازار 38.2 درصد عقب نشینی کند و یک موقعیت خرید قرار دهید. می توانید استاپ لاس را زیر نوسان پایین یا زیر سطح 50 درصد  فیبوناچی قرار دهید. برای استراتژی خروج، می توانید برداشت سودتان را در سطح بالاتر یا مقاومت بعدی پیش رو قرار دهید.

در بسیاری از موارد، قیمت تا 50 درصد سطح فیبوناچی اصلاح می کند. با این حال،سطح 61.8٪ مورد علاقه اکثر معامله گران است زیرا یک اصلاح گسترده ای را ارائه می دهد. سطح 78.6 درصد یک نقطه بازگشت عالی را است، البته بسیار کم پیش میآید که قیمت در اصلاح این سطح را ببیند.

علاوه بر سطوح اصلاحی ، سطوح فیبوناچی سطوح سود بالایی را هنگام سوار شدن به روند ارائه می دهند. به عنوان مثال، اگر یک روند صعودی در حال عقب نشینی و اصلاح است، می توانید یک پوزیشن فروش با حد سود در سطح 68.1 درصد باز کنید البته ریسک این کار بالاست.

یک مثال از اندیکاتور رسم خودکار فیبوناچی Auto Fibo

رسم خودکار سطوح فیبوناچی

نمودار بالا حرکت قیمت دلار آمریکا در برابر یورو را در بازه زمانی 1 ساعته نشان می دهد. اصلاح قیمت جفت ارز از 23.6% و 38.2% گذشته است. با این حال، زمانی که به 23.6٪ رسیده، قیمت قبل از از سرگیری روند نزولی، به سطح 38.2٪ بازگشته است.

بسته به تحلیل معاملاتی خود، می توانید یک موقعیت فروش در روند نزولی با حد ضرر بالاتر از نوسان اخیر وارد کنید. نقاط خروجی ایده‌آل سطح 23.6% یا سطح فیبوناچی 0% است که با منطقه حمایتی همزمان است. برخی از معامله گران نیز از بسط فیبوناچی برای کسب سود استفاده می کنند.

نتیجه

اندیکاتور فیبوناچی اتوماتیک Auto Fibo معامله گران فنی را قادر می سازد تا سطوح فیبوناچی را به راحتی در نمودار ترسیم کنند. لازم بذکر است که نشانگر به خودی خود سیگنال ورود و خروج را ارائه نمی دهد.

با این حال، سطوح فیبوناچی نقاط ورود و خروج عالی را برای معامله گران فراهم می کند. بنابراین، توصیه می شود از نشانگر در ترکیب با ابزارهای دیگر برای ایجاد تلاقی استفاده کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور فیبو

حالت فیبو: می توانید سطوح فیبوناچی را به صورت دستی قرار دهید. به طور پیش فرض حالت خودکار است.

رنگ سطوح فیبو: این رنگ سطوح فیبوناچی است. رنگ پیش فرض زرد است.

Fibo Levels Width: این ویژگی به شما اجازه می دهد تا ضخامت خطوط سطح فیبوناچی را تغییر دهید.

سبک Fibo Levels: سبک فیبوناچی به شما امکان می دهد نوع خط را تغییر دهید. این بدان معنی است که می توانید خطوط نقطه چین یا یکپارچه را انتخاب کنید.

Show Unretraced Line: این به شما امکان می دهد رنگ آمیزی ناحیه اصلاح را فعال یا غیرفعال کنید. مقدار واقعی رنگ را فعال می کند در حالی که false رنگ را غیرفعال می کند.

Unretraced Line Width: این عرض ناحیه برگشت احتمالی است

Unretraced Line Color: این رنگ ناحیه برگشت احتمالی است. رنگ پیش فرض تیره نارنجی است

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه