اندیکاتور چنگال اندروز خودکار ( Auto Andrews Pitchfork ) برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور چنگال اندروز خودکار

ابزاری فوق العاده برای یافتن خط روند و سطوح حمایت و مقاومت مهم. اندیکاتور چنگال اندروز پیشرفته در بازار فارکس و سایر بازارها کار می کند و همچنین سازگار با تمام تایم فریم ها می باشد.

توضیحات

چنگال اندروز چیست؟

دکتر آلن اچ اندروز یک تاجر، تحلیلگر تکنیکال و معلم محترم بود که اندیکاتور چنگال اندروز از روی استدلالها و قوانین او  توسعه یافت.

اندروز استدلال می کرد که قوانین فیزیک را می توان برای تغییرات قیمت اعمال کرد. دوره او “روش خط متوسط”یا ( Median Line Method ) نام داشت و در دهه های 1960 و 1970 به قیمت 1500 دلار فروخته شد.

اندروز آموزش داد که برای ساختن یک خط میانه، باید:

  • سه نقطه افراطی P1، P2، P3 را مشخص کنید (همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است).
  • از نقطه P1 تا وسط خط P2-P3 خطی رسم کنید.

چنگال اندروز چیست؟

لازم است از نقاط P2 و P3 خط بالا و خط پایین به موازات خط میانه رسم شود. نتیجه شکلی شبیه به یک چنگال با یک دسته در نقطه P1 است.

این چنگال در تحلیل تکنیکال کلاسیک به نام چنگال اندروز نامگذاری شده است، اگرچه ایده خط میانه توسط جورج مارشال و راجر وارد بابسون (که دارایی او از 50 میلیون فراتر رفت) در دهه 1920 و 1930 مورد بحث قرار گرفت.

اندیکاتور چنگال اندروز خودکار (Auto Andrews’ Pitchfork )چیست؟

Auto Andrews’ Pitchfork Indicator یک ابزار فوق العاده برای استفاده با خط میانه است زیرا:

  • نقاط نوسانی را تشخیص می دهد (با استفاده از نشانگر کلاسیک MACD داخلی).
  •  مرتبط ترین چنگال ها را می سازد.
  • چنگال های نامربوط را حذف می کند تا نمودار قیمت را حفظ کند.

علاوه بر این، اندیکاتور در تمام تایم فریم ها کار می کند و تقریباً میتوان گفت دوباره ترسیم نمی شود. چرا گفتیم “تقریبا”؟ بگذارید توضیح دهیم.

هنگامی که اندیکاتور چنگال اندروز خودکار را به نمودار قیمت خود در ترمینال متاتریدر 4 اضافه می کنید، چیزی شبیه به این خواهید دید:

رسم چنگال اندروز

نقاط قرمزی که مشاهده میکینید نقاط افراطی هستند که اندیکاتور چنگال اندروز به طور خودکار آنها را تشخیص می دهد. از راست به چپ چهار نقطه را شماره گذاری کردیم.

با استفاده از نقاط 2، 3 و 4، نشانگر ، چنگال را با خطوط نقطه چین با خط وسط به سمت پایین ترسیم می کند.

با استفاده از نقاط 1، 2 و 3، نشانگر چنگال ها را به صورت خطوط ثابت با خط وسط به سمت بالا ترسیم می کند. اما از آنجایی که نقطه 1 را می توان به روز و جابجا کرد، نشانگر به طور خودکار یک چنگال ساخته شده با خطوط ثابت را اصلاح می کند.

چگونه با اندیکاتور چنگال اندروز خودکار معامله کنیم ؟

به گفته اندروز، قیمت در 80 درصد مواقع از خطوط موازی جهش می کند و به خط میانه باز می گردد. این یک ایده اساسی است که توسط سرمایه گذاران در بازه های زمانی روزانه و هفتگی و همچنین توسط معامله گران درون روزی استفاده می شود.

سیگنال فروش

سیگنال فروش اندروز

نمودار بالا نمونه ای از باز کردن یک موقعیت فروش را در زمانی که قیمت به خط موازی بالایی چنگال نزدیک می شود، نشان می دهد که با یک خط نقطه چین نمایش داده می شود. منطقی است که استاپ لاس را پشت خط موازی قرار دهیم و  برداشت سود را در ناحیه خط میانه قرار دهیم.

مطمئن شوید که نسبت ریسک به ریوارد R:R به نفع شماست.

خطرات را کنترل کنید. در نمودار، قیمت هنوز به خط میانه نرسیده است، اما در حال حاضر بسیار به سمت آن حرکت کرده است. اگر موقعیت بازی داشتید، می توانید آن را به نقطه سربه سر منتقل کنید.

سیگنال خرید

سیگنال خرید با چنگال اندروز

در این نمودار همچنین نمونه‌ای از باز کردن معامله در چنگال‌ها را نشان می‌دهیم که با خطوط نقطه‌چین نشان داده می‌شوند و دوباره ترسیم نمی‌شوند. این بار وقتی خط موازی پایینی لمس می شود، وارد معامله خرید میشویم.

استاپ لاس را پشت خط موازی قرار دهید. باید به اندازه ای پایین باشد که قیمت با نوسانات سریع به آن نخورد، اما بیش از حد نباشد، به طوری که نسبت R:R حداقل 1:2 باشد.

سود در این معامله باید (به طور کامل یا جزئی) با رسیدن به خط میانه گرفته شود.

نتیجه

اندیکاتور چنگال اندروز خودکار برای متاتریدر 4  از MACD برای ساختن موارد زیر استفاده می کند:

  • خط میانه (خط روند اصلی).
  • خطوط موازی (حمایت و مقاومت).

اندیکاتور چنگال اندروز Pitchfork Auto Andrews برای متاتریدر 4 به معامله در روند کمک می کند، زیرا خط میانه تمایل دارد به جهت بازار اشاره کند.

علیرغم این واقعیت که چنگال اندروز یک اندیکاتور کلاسیک از قرن گذشته است، می توان از آن به طور موثر در بازارهای امروزی هم برای معاملات روزانه و هم برای سرمایه گذاری در نمودارهای روزانه و هفتگی استفاده کرد. شما می توانید اندیکاتور چنگال اندروز را با ابزارها و تکنیک های دیگر ترکیب کنید تا دقت سیگنال ها را در آن  افزایش دهید.

آگاه باشید، اندیکاتور چنگال اندروز اتوماتیک برای متاتریدر 4  سیگنال های خرید و فروش را  تضمین نمی کند. بنابراین مراقب باشید که معامله با این اندیکاتور به سپرده شما آسیبی وارد نکند. برای انجام این کار، ابتدا معامله در یک حساب آزمایشی را با یک بروکر معتبر آموزش ببینید.

اکنون به صورت رایگان اندیکاتور چنگال اندروز خودکار  را برای MT4 در سایت تی پی چارت دانلود کنید!

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور چنگال اندروز خودکار

اولین بلوک تنظیمات پارامترهای نشانگر MACD را مشخص می کند که برای تعیین نقاط افراطی استفاده می شود. می‌توانید دوره‌های Slow EMA، Fast EMA، Signal Period و Applied Price را تغییر دهید، اگرچه تنظیمات پیش‌فرض به اندازه کافی خوب کار می‌کنند.

بلوک دوم تنظیمات به Pitchforks ها اشاره دارد که به طور پیش فرض در سمت راست با خطوط ثابت نمایش داده می شوند.

بلوک سوم تنظیمات به Pitchforks ها اشاره دارد که به طور پیش فرض در سمت چپ با خطوط چین نمایش داده می شوند.

Pitchfork را حذف کنید : پاک کردن چنگال های منسوخ شده از نمودار قیمت.

2 تنظیمات آخر نشان می دهد که از یک روش جایگزین برای کشیدن چنگال استفاده کنید.

 توصیه می شود از تنظیمات پیش فرض استفاده کنید.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه