تعیین قدرت روند و سیگنال خرید و فروش با اندیکاتور گرداب ( Vortex) برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور سیگنال خرید و فروش vortex- اسیلاتور vortex

این بهترین اندیکاتور برای متاتریدر 4 و 5 مبتنی بر روند فارکس است. اندیکاتور Vortex جهت روند و قدرت روند را مشخص می کند و سیگنال های معاملاتی خرید و فروش را ارائه می دهد. دانلود رایگان


توضیحات

اندیکاتور سیگنال خرید و فروش گرداب( Vortex )برای متاتریدر 4 و 5 جهت روند، قدرت روند و سیگنال های معاملاتی خرید و فروش را به معامله گران فارکس ارائه می دهد. نشانگر دارای دو خط ساده است که در نوسان هستند.

معامله گران از این خطوط برای شناسایی شروع یک روند جدید و بهترین نقاط برگشت استفاده می کنند. این اندیکاتور برای معامله گران درون روزی و روند بسیار مفید است و می تواند به راحتی در چندین سیستم معاملاتی گنجانده شود.

سیگنال های معاملاتی با اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Vortex

سیگنال با اندیکاتور vortex

نمودار GBPJPY H1 بالا اندیکاتور  Vortex را برای MT4 نشان می دهد. نشانگر دارای دو خط است. خط V+ خط روند صعودی و خط V خط روند نزولی است. نشانگر Vortex خط روند صعودی (V+) را با رنگ آبی و خط روند نزولی (V-) را با رنگ قرمز نمایش می دهد.
معامله گران فارکس می توانند اندیکاتور سیگنال دهی Vortex را برای MT4 برای هر تایم فریم و هر ابزار معاملاتی اعمال کنند.

در درجه اول سیگنال های معاملاتی اندیکاتور گرداب بر اساس متقاطع خطوط هستند. بنابراین، معامله‌گران فارکس می‌توانند در صورتی که خط آبی از خط  قرمز به سمت بالا عبور کند، خرید کنند.

و برعکس آن، معامله‌گران می‌توانند با تقاطع خط قرمز و خط آبی در جهت نزولی موقعیت های فروش داشته باشند. همچنین معامله گران می توانند موقعیتهای خود  تا زمانی که اندیکاتور سیگنال معکوس  نداده حفظ کنند و با مشاهده سیگنال مخالف از معامله خارج شوند.

اندیکاتور گرداب (Vortex) برای تشخیص قدرت روند

معامله گران تکنیکال فارکس می توانند به راحتی جهت روند را با رنگ در سمت بالای اندیکاتور تعیین کنند. اگر خط آبی در سمت بالا باشد، نشان دهنده وجود BUY Trend و روند صعودی است. و از طرف دیگر وجود خط  با رنگ قرمز در قسمت بالایی نشان دهنده روندنزولی است. سرنخ های بصری جهت روند ساده هستند و به معامله گر فنی FX کمک می کنند روند را دنبال کند و در جهت روند باقی بماند.

یکی دیگر از جنبه های حیاتی اندیکاتور سیگنال خرید و فروش گرداب ارائه قدرت روند به معامله گران فارکس است.

انحراف خطوط اندیکاتور از یکدیگر قدرت روند را نشان می دهد. همچنین فاصله حرکت خط نشانگر از نقاط میانی به طور موثر قدرت روند را نشان می دهد. اگر خط اندیکاتور از روند بسیار دور شود، معامله گران فارکس آن را یک حرکت قوی در نظر می گیرند. از سوی دیگر، انحراف جزئی بین خطوط اندیکاتور، روند ضعیفی را نشان می دهد.

معامله گران مبتدی فارکس می توانند از شناسایی شروع یک روند جدید سود ببرند و می توانند نقاط برگشت اولیه را تشخیص دهند. از سوی دیگر، معامله گران پیشرفته می توانند تنظیمات اندیکاتور را طوری تنظیم کنند که سیگنال های معاملاتی را کاهش دهند تا بتوانند از معاملات با سیگنال های روند پایین تر جلوگیری کنند.

با این حال، معامله گران باید توجه داشته باشند که مقدار بالاتر در تنظیمات نشانگر ممکن است سیگنال های تاخیری ایجاد کند. یک نکته درباره این شاخص این است که  هر جفت ارز به تنظیمات واکنش جداگانه ای می دهد، بنابراین معامله گران حرفه ای فارکس باید بهترین تنظیمات را برای هر ابزار معاملاتی شناسایی کنند.

نتیجه

اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Vortex بهترین اندیکاتور تشخیص روند برای معامله گران روزانه و بلند مدت است. زیرا، اندیکاتور تمام جنبه های روند، یعنی جهت روند و قدرت روند را پوشش می دهد.

علاوه بر این، متقاطع خطوط در آن ، سیگنال های خرید و فروش را ارائه می دهد. همچنین شما میتوانید فایل اندیکاتور را برای متاتریدر 4 و 5 از سایت تی پی چارت بصورت کاملا رایگان دانلود و نصب نمایید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

 

دراندیکاتورگرداب فقط یک گزینه وجوددارد.تنظیمات اندیکاتور گرداب

VI_Length: مدت زمان محاسبه، مقدار بالاتر تعداد سیگنال های کمتری را ارائه می دهد.

 

 

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترن اندیکاتورها

مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه

پرایس اکشن یا اندیکاتور ،کدام بهتر است | مزایا و معایب هر روش معاملاتی


هر دوی این رویکردها مزایا و معایبی دارند. معاملات پرایس اکشن به معامله گران اجازه میدهد تا درک بهتری از پویایی و حرکت بازار پایه داشته باشند و نسبت به معاملات مبتنی بر اندیکاتور کمتر ذهنی هستند. با این حال،

مطالعه مقاله

10 اندیکاتور میانگین متحرک برتر برای دقت در معاملات: تسلط بر روندهای بازار


 همانطور که به توانایی های بهترین اندیکاتور میانگین متحرک می پردازیم تلاش خود را برای تسلط بر بازار  آغاز کنید،. در قلمرو همیشه در حال تحول معامله و معامله گری، توانایی درک و مهار روندهای بازار از اهمیت بالایی برخوردار

مطالعه مقاله

ورود / ثبت نام

جهت مشاهده لینک های دانلود ابتدا به حساب خود وارد شوید.