Volatility Ratio Indicator یک اندیکاتور نوسان گیری برای متاتریدر 4 و 5

بهترین اندیکاتور نوسانات بازار فارکس برای متاتریدر 4 و 5. نشانگر نوسانات بازار مبتنی بر ATR برای تحلیل تکنیکال و مناسب برای انواع مختلف معاملات.

توضیحات

اندیکاتور نوسان گیری برای متاتریدر 4 و 5  بنام Volatility Ratio Indicator وجود یا عدم وجود نوسانات بازار را با تغییر رنگ تشخیص می دهد.

اکثر اندیکاتورهای فنی فارکس با حداقل یا متوسط ​​نوسانات بازار بهترین عکس العمل را دارند. بسیاری از اندیکاتورهای فارکس در غیاب حداقل یک سطح متوسط ​​از نوسان، سیگنال های نادرست زیادی را ارائه می دهند. در نتیجه، بسیاری از معامله‌گران فارکس، شاخص‌های مبتنی بر نوسانات را در تجزیه و تحلیل فنی خود برای شناسایی وجود یا عدم وجود نوسانات در نظر می‌گیرند.  شاخص های مبتنی بر نوسانات، اساس بسیاری از انواع استراتژی های معاملاتی فنی را تشکیل می دهند.

تجزیه و تحلیل اندیکاتور نوسان گیری Volatility Ratio

اندیکاتور نوسان گیری volatility ratio

نمودار GBPJPY M30 بالا اندیکاتور نسبت نوسان بازار برای متاتریدر 4 و 5 Volatility Ratio را در عمل نشان می دهد. رنگ نشانگر با وجود یا عدم وجود نوسان تغییر می کند. معامله گران فارکس می توانند از اندیکاتور نسبت نوسانات برای شکست های معاملاتی استفاده کنند.

شکستگی ها معمولاً با افزایش نوسانات مرتبط هستند. با این حال، در یک بازار محدود و رنج ، معامله گران منتظر نوسان هستند تا شکست را تأیید کنند. شکست در طول نوسانات کم ممکن است جهت را تأیید نکند و با افزایش خطر شکست کاذب همراه باشد.

معامله‌گران می‌توانند اندیکاتور نوسانات بازار Volatility Ratio را با بسیاری از شاخص‌های پیشرو ترکیب کنند تا بهترین نتایج را برای معامله در بازارهای پرطرفدار و نوسانی داشته باشند.

هنگامی که معامله گران فارکس جهت روند را شناسایی کردند، می توانند برای ادامه معاملات در جهت روند به دنبال نوسان گیری باشند. کاهش نوسانات می تواند نشان دهنده بهترین نقطه سیو سود یا خروج باشد.

 

متاتریدر ، اندیکاتور نسبت نوسانات بازار Volatility Ratio را در یک پنجره جداگانه نمایش می دهد. مقدار بالای 1 نشان دهنده نوسانات بالا و زیر 1 نشان دهنده عدم وجود نوسان است. خط نشانگر در زمانی که نوسان زیاد است به رنگ سبز  ​​می شود و رنگ قرمز نشان دهنده عدم نوسانات در بازار  است.

برای شفاف‌تر کردن خط مقدار اندیکاتور 1 که نشان‌دهنده نوسان بالا است، معامله‌گران می‌توانند سطحی را در مقدار 1 اضافه کنند، همانطور که در تنظیم اندیکاتور MT4 بالا نشان داده شده است. اگرچه تغییر رنگ قابل مشاهده است، افزودن یک خط در سطح 1 وضوح بیشتر و سهولت شناسایی بصری مقدار را می‌افزاید.

نوسانات (Volatility )اندازه گیری تغییرات در ارزش جفت ارز است. اندیکاتورهای MT4 نوسانات بازار فارکس را با انحراف ارزش قیمت از میانگین قیمت ها اندازه گیری می کنند. شاخص های فنی سنتی از انحراف استاندارد یا ATR برای اندازه گیری نوسانات با استفاده از قیمت های گذشته استفاده می کنند.

نوسانات معمولاً به رویدادهای اقتصادی در طول انتشار اخبار با تأثیر بالا مرتبط است. نوسانات را می توان به طور کلی به نوسانات تاریخی و نوسانات ضمنی طبقه بندی کرد. نوسانات تاریخی به معامله گر فارکس کمک می کند تا سطوح نوسانی گذشته جفت ارزهای مختلف و پیامدهای بازار آنها را مطالعه کند. در مقابل، نوسانات ضمنی معیار نوسانات مورد انتظار آینده است.

نتیجه

Volatility Ratio یک اندیکاتور نوسان گیری برای متاتریدر 4 و 5 است که سیگنال های معاملاتی را به عنوان سیگنال های خود ارائه نمی دهد بلکه، صرفاً نشانه ای از وجود یا عدم وجود نوسانات در بازار را ارائه می دهد.

در نتیجه، جهت روند را نشان نمی دهد و معامله گران نباید جهت معاملات را شناسایی کنند. معامله گران فارکس باید از اندیکاتورهای مختلف برای تشخیص جهت روند استفاده کنند و سپس از اندیکاتور نوسانات بازار Volatility Ratio  برای اضافه کردن ضریب نوسان در تجزیه و تحلیل فنی خود برای بهترین نتایج استفاده کنند.

دانلود رایگان اندیکاتور در سایت تی پی چارت قرار دارد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متاتریدر 4 و 5 :

تنظیمات اندیکاتور

دوره نوسان: دوره ای که برای محاسبه نوسانات استفاده می شود.
قیمت: قیمت مورد استفاده برای محاسبه نوسانات.

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه